غربالگری

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری خبر داد

اجرای زودهنگام طرح غربالگری تنبلی چشم

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم که همه ساله از آبان ماه اجرا می شد امسال به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا از نیمه تیرماه آغاز می شود.

پیمان نادری خبرداد؛

گروه جهادی بسیج علمی زیبا شهر مبارکه، غربالگری هفت هزار نفر از یازده هزار نفر جمعیت شهر را انجام داد

گروههای جهادی مرکز بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهید احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) با شیوع کرونا در همه عرصه های مبارزه با ویروس حضوری پررنگ داشته اند، آنها از یازده هزار نفر جمعیت شهر غربالگری و ثبت نام ۷ هزار نفر را در سامانه سلامت وزارت بهداشت طی ۸ روز انجام داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

چهارمحال و بختیاری رتبه اول غربالگری کرونا را به خود اختصاص داد

دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاري از کسب رتبه اول اين دانشگاه در ميزان غربالگري بيماري کوويد ۱۹ جمعيت تحت پوشش خبر داد.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه بهشهر خبر داد

غربالگری ۱۰۰ درصدی شهروندان بهشهری توسط جهادگران بهشهری با همکاری بسیج جامعه پزشکی

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان بهشهر، گفت: ۱۰۰ درصد شهروندان بهشهری توسط جهادگران بهشهری با همکاری بسیج جامعه پزشکی در طرح غربالگری کرونا شرکت کردند.

بیانیه بسیج اساتید استان اصفهان؛

هشدار ، غفلت باعث شیوع بیشتر این ویروس و ویروس‌های دیگر نشود

استادان بسیجی استان اصفهان با صدور بیانیه‌ای نسبت به احتمال خروج اطلاعات پزشکی و ژنتیکی کشور در تعاملات خارجی آتی استان و کشور هشدار دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری:

استقرار ۲۲ پایگاه غربالگری کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری

سید احمد مرتضوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۲ پایگاه غربالگری کرونا ویروس در ورودی های اصلی و فرعی در چهارمحال و بختیاری استقرار یافته اند.

دانشمندان چهار داروی بالقوه سرطان کبد را کشف کردند

دانشمندان موسسه علوم سرطان سنگاپور در دانشگاه ملی سنگاپور و مؤسسه ژنوم آژانس علوم، فناوری و تحقیقات (A * STAR) چهار داروی بالقوه را کشف کرده اند.

عضو هیات علمی گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

اختلال تکاملی زبان و اختلال در تلفظ صدا شیوع بالایی دارد/ آزمون ها را ساخته ایم نیاز به بودجه دارند که هنجار بشوند

عضو هیات علمی گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: اختلال تکاملی زبان و اختلال در تلفظ صدا جزو شایع ترین اختلالات ارتباطی در دوران پیش از دبستان هستند که اولی بین ۷ تا ۱۲ درصد و دومی حدودا ۲۰ درصد شیوع دارند. برای پیشگیری از این مشکلات، غربالگری با آزمونهای بومی نیاز است؛ ما آزمون های زیادی را ساخته ایم که نیاز به بودجه دارند تا هنجار بشوند.

گزارش علم و فناوری از غربالگری؛

غربالگری چیست و چرا باید انجام شود؟!

با استفاده از روش های غربالگری می توان می‌توان افراد به ظاهر سالمی را كه از نظر ابتلاء به یك بیماری خاص در معرض خطر بیشتری هستند از افراد سالم شناسایی كرد.