فرار-مالیاتی-پزشکان::خبرگزاری علم و فناوری
فرار-مالیاتی-پزشکان

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

مالیات دوای درد اختلاف طبقاتی

از دیرباز خراج یا مالیات یکی از بهترین راهکار ها برای تخصیص ثروت عادلانه بین مردم بوده و هست که در شرایط کنونی برخی راهکار ها مانند افزایش مالیات بخش های غیر مولد هوشمند سازی فعالیت های اقتصادی و ... می توانند اختلاف طبقاتی ایجاد شده را کاهش دهند

علم و فناوری گزارش می دهد؛

فرار ۸۰ هزار پزشک ایرانی از شفافیت مالی/ رقم واقعی فرار مالیاتی پزشکان چقدر است ؟+ فیلم و جدول

با توجه به اعلام علی رستم‌پور ، رئیس سازمان مالیاتی کشور، حدود ۸۰ درصد پزشکان از نصب کارتخوان بانکی در مطب های خود سرباز زده اند که این نشان از عدم علاقه پزشکان برای شفاف سازی درآمدهای میلیاردی خود دارند.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

اصول اخلاقی زیر چکمه قدرت مالی/ عده‌ای از پزشکان میلیاردر از مالیات فرار می‌کنند

باتوجه به مهم بودن اخلاق در هر حرفه و حوزه کاری بخصوص حرفه پزشکی که ارتباط مستقیمی با وضعیت سلامت جامعه دارد، گزارش‌های منتشر شده حاکی از وجود بی‌اخلاقی عده‌ای از پزشکان میلیاردر در زمینه پرداخت مالیات بوده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

تهران جولانگاه پزشکان متخصص / سرانه پزشک ایران پایین تر از کویت و فلسطین است + نمودار

طبق آمارهای جهانی سرانه پزشک در هر کشور بایستی ۳/۵ پزشک به ازای ۱۰۰۰ نفر جمعیت باشد. اما این آمار متأسفانه در کشورمان، ۱/۴ پزشک در هر ۱۰۰۰ نفر اعلام شده است و این بدان معناست که در کشورمان کمتر از نصف میانگین جهانی پزشک داریم.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

۶۷۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی پزشکان / با یک سال مالیات پرداخت نشده پزشکان چه می توان کرد ؟

نصرالله پژمانفر نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعدازظهر امروز مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸ اعلام کرد که پزشکان در سال بیش از ۶۷۰۰ میلیارد تومان باید مالیات پرداخت کنند که متأسفانه به روش های مختلف از این کار فرار می کنند.