فضای-مجازی

نقش فضای مجازی در ناآرامی های جامعه

در دورانی که ایران اسلامی زیر شدید ترین تحریم های بین المللی و جنگ های روانی پیچیده در فضای مجازی قرار گرفته است، مدیریت این حوزه خصوصا در فضای مجازی و اشراف اطلاعاتی بر آن مانع پیشبرد اهداف دشمنان خواهد شد.

حساب های جعلی رسانه های اجتماعی و نقش آنان

حساب های جعلی به طور مداوم آنچه را که در رسانه های اجتماعی مشاهده می کنید ، دستکاری می کنند.

آشنایی با چند وبسایت جذاب و کاربردی

در بستر اینترنت هر کاری شدنی می باشد، فقط کافی است که بدانیم از کدام منبع و چگونه استفاده کنیم.

علم وفناوری گزارش می دهد:

دانشجویان خسته از آموزش مجازی/زیر ساخت های الکترونیکی در استان بسیار ضعیف/آموزش به صورت سنتی، فناوری به چشم نمیخورد

در پی شیوع ویروس کرونا در روزهای پر تنش و استرس‌زا که تصمیم به تعطیلی فضاهای آموزشی از جمله دانشگا ه ها و مدارس گرفته شد به نوعی سختی کار دانش جویان نیز آغاز شده است،تغییر ناگهانی آموزش حضوری به آموزش مجازی به دلیل نبود امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، مشکلاتی در پی داشت و بلاتکلیفی امتحانات پایان ترم و ارائه دروس عملی دانشجویان در این نیمسال، ناآشنایی دانشجویان و کمتر توجه کردن برخی از استادان به فضای آموزش مجازی، مشکلات سامانه و ضعف اینترنت از جمله مشکلات آنها در ترم جاری است.

گفتگو با طرح نرم افزار اذان گو در فضای مجازی

فناوری هوش مصنوعی زندگی را شیرین تر خواهد کرد

گوشی هوشمند و اپلیکیشن موبایل دو قسمت جدا نشدنی از زندگی امروز مردم هستند. در عمومی ترین و خصوصی ترین لحظات و مکان های زندگی ما وجود دارند. اغلب کسب و کار های نوپا و متوسط، امروزه به فکر ارائه ی اپلیکیشن افتاده اند. آنها میدانند خدماتی که میتوان با استفاده از اپلیکیشن به مشتریان ارائه کرد و با ظهور گوشی های هوشمند و فراگیر شدن آنها، ارائه ی خدمات وارد فاز جدیدی شد. تقریبا میتوان گفت که همه کاربران گوشی های اندرویدی، چندین اپلیکیشن بر روی آن نصب کرده اند. بدون تردید، داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای خدمات ما میتواند بسیار کار ساز باشد.

وحشت وزارت خارجه آمریکا از حضور فعال بسیج در فضای مجازی

وزارت خارجه آمريكا از حضور فعال بسیج در فضای مجازی و توسعه گردان های سايبری به وحشت افتاده است.

متخصصین گوگل؛

۵۰۰هزار وبسایت فیشینگ کشف شد/بازار این کلاهبرداران در ایام کرونا نیر داغ است

متخصصین گوگل، بیش از ۵۰۰هزار وبسایت فیشینگ کشف کرده‌اند که این سایت‌ها با وجود هکرهای قوی از آگاه نبودن کاربران فضای مجازی، سو استفاده کرده و سرقت دیجیتالی انجام می‌دهند و درآمد سالیانه حاصل از حملات سایبری آنها، ۳ برابر بیشتر از درآمد والمارت، پردرآمد ترین شرکت دنیاست.

عکس برای کوچولوها ، لایک برای بزرگترها

والدینی که به صورت افراطی همیشه دوربین به دست در حال شکار لحظه ها از فرزندان کوچک خود هستند از تمام حالت های کودک خود عکس گرفته و به دنبال جذب لایک و فالوورهای زیاد آن را به اشتراک می گذارند.

یادداشت/

فضای مجازی؛ مکانی برای نزدیک شدن به خدا

جنگ نرم همچون دفاع مقدس نیازمند نقش آفرینی مجاهدانی است که حاضر به فداکاری و جانبازی برای ایجاد مقدمات ظهور هستند، ابتدا بايد نيت كنيم و با نيت قربته الي الله و نزدیک شدن به خدا به فعالیت در فضای مجازی مشغول شویم.

هشدار به انتشار دهندگان شایعات و اخبار جعلی در فضای مجازی

دبیرخانه شورای فضای مجازی استان فارس به انتشار دهندگان شایعات و اخبار جعلی هشدار داد و از تولیدکنندگان محتوا دعوت نمود.