فیلترینگ-همسان::خبرگزاری علم و فناوری
فیلترینگ-همسان

فیلترینگ

بررسی فیلترینگ و موتورهای جست جوگر

علم و فناوری گزارش می دهد؛

چه کشورهایی از ابزار فیلترینگ برای محتویات اینترنتی استفاده می کنند؟/ معایب سیستم فیلترینگ ایران چیست ؟

فیلترینگ ، ابزاری است که بسیاری از کشورهای جهان ، حتی کشورهایی که ادعای انواع آزادی را دارند برای محافظت از مردم خود از آن استفاده می کنند تا بتوانند نسل های آینده خود را در محیطی سالم و مناسب تربیت کنند.

فیلتر و پسا فیلتر

از زمانی که بحث فیلتر شدن تلگرام به بهانه حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی مطرح شد روزی نیست که اخبار مربوط به تلگرام و پیام‌رسان‌های داخلی از صدر اخبار کنار روند. اما آنچه که پس از این اقدام صورت گرفته فراتر از اخباری است که هر روز به گوش ما می‌رسد و آن تلاش برای رفع فیلتر یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده است. توئیتر که سال‌هاست به دستور کمیته تعیین مصادیق مجرمانه فیلتر شده است این روزها به درخواست ۸ تن از اعضای آن در انتظار رفع فیلتر به سر می‌برد.

اپلیکیشن مفید ویز (waze) چرا در ایران فیلتر شد؟

waze یکی از محبوب ترین و بهترین اپلیکیشن های مسیریاب جغرافیایی موجود در پلی استور می باشد که در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت خریده شد و به موفقیت خیره کننده ای دست پیدا کرد بطوریکه تاکنون در پلی استور تعداد دفعات دانلود آن بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون بار رسیده است که آمار خیره کننده و بی نظیری است.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از طرح جنجالی فیلترینگ غیرهمسان:

اجرای فیلترینگ غیرهمسان نیازمند ایجاد شبکه زیرساخت داخلی/ فیلترینگ غیرهمسان ناقض حقوق شهروندی نیست

در ایران به تهیه زیرساخت اصولی برای اجرای فیلترینگ غیرهسمان نیاز داریم که اگر این زیرساخت‌ها فراهم نشوند این طرح با شکست روبرو می‌شود.