ماسک-N۹۵

مطالعه جدید بهترین مواد DIY را برای ساخت ماسک ها نشان می دهد

با کمبود ماسک در فروشگاه افراد دست به کار شده و ماسکهای خانگی  خودرا درست می کنند که کیفیت هر یک متفا‌وت است.

ابداع ماسک سیلیکونی جدید

دانشمندان MIT، بیمارستان بریگام و بیمارستان زنان یک ماسک صورت جدید ایجاد کرده اند که می تواند ذرات ویروسی را به همان اندازه ماسک های N۹۵ متوقف کند.

سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

ماسک زدن ۸۵ تا ۹۵ درصد از کرونا جلوگیری می کند/ N۹۵ تنها برای استفاده کادر پزشکی

سرپرست مدیریت غذا و دارو علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر گفت: استفاده از ماسک ۸۵ تا ۹۵ درصد از کرونا جلوگیری می کند.

استفاده از ماسک فیلتر دار ممنوع

رئیس اطلاع رسانی قرارگاه دانشگاهی کرونای آذربایجان غربی گفت: استفاده از ماسک فیلتر دار ممنوع می شود

یادداشت

رهایی از سقوط در کرونا با ماسک نجات

طبق آمار، هر ۱۰ دقیقه یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در ایران جان خود را از دست داده اند. این آمار واقعا تکان دهنده و حتی وحشتناک است.

چگونه ماسک‌های N۹۵ را ضدعفونی و دوباره استفاده کنیم؟

ماسک فیلتردار n۹۵ که در آلودگی هوا یکی از ماسک های مناسب به شمار می آید طبق استاندارد امریکایی NIOSH برای درجه فیلتراسیون ماسک ها نامگذاری شده است که n به نشانه ی عدم مقاومت نسبت به روغن و ۹۵ به معنای فیلتر کردن ذرات گرد و غبار بیش از ۹۵ درصد می باشد . این روزها و با شیوع ویروس کرونا استفاده از این ماسک اولویت خاصی یافته است. اما با کمبودها چه میتوان کرد؟

سازمان جهانی بهداشت اشتباه می کرد؛ ماسک از ابتلا به کرونا جلوگیری می کند

استفاده از ماسک صورت برای جلوگیری از انتشار ویروس موضوع بسیار بحث‌برانگیزی میان محققان بهداشت عمومی بوده است. در ابتدا، مسئولین استفاده از آن‌ها را برای عموم توصیه نمی‌کردند تا ذخیره‌ی موجود ماسک‌های جراحی و «ان.۹۵» توسط کادر درمانی استفاده شود. اما اکنون انتظار می‌رود مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری استفاده از ماسک صورت را برای همگان توصیه کند. تحقیقات جدید و معتبری نشان میدهد که استفاده از ماسک در جلوگیری از ابتلا و انتشار کرونا میتواند تا حد زیادی موثر واقع شود.