محیط-زیست::خبرگزاری علم و فناوری
محیط-زیست

۷ خرداد ماه برگزار می شود :

دهمین همایش سراسری محیط زیست انرژی و منابع طبیعی پایدار

دهمین همایش سراسری محیط زیست انرژی و منابع طبیعی پایدار در تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۹ توسط پژوهشکده محیط زیست و مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در شهر تهران برگزار می شود.

استفاده از نانوسیم های پروتئین با یک حسگر شیمیایی بسیار حساس

تیمی در دانشگاه ماساچوست آمرست حسگرهای گازی آمونیاک بیوالکترونیکی طراحی کرده اند که برای کشاورزی، محیط زیست و زیست پزشکی مهم است.

مرجانهای بیونیک رمان در واقع قادر به رشد جلبکهای میکروسکوپی هستند.

مرجان های پرینت سه بعدی می توانند صخره های مرجانی را نجات دهند و به تولید انرژی کمک کنند

محققان دانشگاه کمبریج و دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو دارای ساختارهای سه بعدی با الهام از مرجان هستند که می توانند به صخره های مرجانی و تولید انرژی کمک کنند

آغاز فصل زاد ولد گوزن‌ها زرد ایرانی /چهل و چهارمین گوزن زرد ایرانی در دشت ناز متولد شد

مدیرکل محیط زیست مازندران خبر از تولد چهل و چهارمین تولد گوزن زرد ایرانی در پناهگاه حیات وحش دشت ناز داده است.

اولین آئروژل های ساخته شده جهان از تایرهای لاستیکی زائد

دانشمندان NUS آئروژل ها را از تایرهای لاستیکی زائد توسعه داده اند که استفاده گسترده از تایر های قراضه را ترویج می کند و یک روش سازگار با محیط زیست برای بازیافت لاستیک استفاده شده را ارائه می دهد.

سفیر محیط زیست کشور

این پیرمرد عشق می کارد

ذولفعلی جوادی پیرمرد ۷۸ساله ای که سفیر محیط زیست کشور است و به عشق زیبایی طبیعت در در نقاط مختلف ایران درخت کاشته و برای حفاظت از محیط زیست کشور قدم بر می دارد.

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی با محیط زیست آذربایجان شرقی

در راستای همکاری های مشترک،تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی امضا شد.

هشدار دانشمندان: استفاده از اکلیل در لوازم آرایش باید ممنوع شود

میکروپلاستیک‌های موجود ردر این جرء لوازم آرایش ۹۲.۴ درصد از کل مقدار قطعات پلاستیکی را که در اقیانوس شناور هستند، تشکیل می‌دهند. در آنجا ذرات می‌توانند مواد شیمیایی و آلاینده‌ها را جذب کرده و سمی‌تر شوند. هر بخش از این مواد هزاران سال طول می‌کشد تا تجزیه شوند.

مرحله دوم آموزش های محیط زیستی به مربیان پیش دبستانی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ساز و کارهای لازم جهت اجرای بسته‌ی آموزشی ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی تحت نظارت بهزیستی در استان اتخاذ شد.

اضافه وزن و آسیب به محیط زیست؛ افراد دارای اضافه وزن سالانه ۷۰۰ میلیون تن CO۲ اضافی تولید می‌کنند

افراد دارای چاقی در حال حاضر از نگرش‌های منفی و تبعیض نسبت به خود رنج می‌برند. مطالعات بی‌شماری چندین کلیشه شایع را به اثبات رسانده‌اند، مثلا افراد دارای چاقی تنبل، ضعیف، فاقد نظم و انضباط هستند، اراده ضعیفی دارند و با تناسب سازگار نیستند. اما نویسندگان این تحقیق خواستار این هستند که این اطلاعات جدید منجر به بی‌احترامی بیشتر به افراد چاق نشود چون این امر باعث می‌شود افراد دارای اضافه وزن در برابر رفتارهای پرخطر مانند خوردن پرخطر آسیب‌پذیرتر شوند.