محیط-زیست::خبرگزاری علم و فناوری
محیط-زیست

اولین آئروژل های ساخته شده جهان از تایرهای لاستیکی زائد

دانشمندان NUS آئروژل ها را از تایرهای لاستیکی زائد توسعه داده اند که استفاده گسترده از تایر های قراضه را ترویج می کند و یک روش سازگار با محیط زیست برای بازیافت لاستیک استفاده شده را ارائه می دهد.

سفیر محیط زیست کشور

این پیرمرد عشق می کارد

ذولفعلی جوادی پیرمرد ۷۸ساله ای که سفیر محیط زیست کشور است و به عشق زیبایی طبیعت در در نقاط مختلف ایران درخت کاشته و برای حفاظت از محیط زیست کشور قدم بر می دارد.

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان بسیج علمی و پژوهشی با محیط زیست آذربایجان شرقی

در راستای همکاری های مشترک،تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی امضا شد.

هشدار دانشمندان: استفاده از اکلیل در لوازم آرایش باید ممنوع شود

میکروپلاستیک‌های موجود ردر این جرء لوازم آرایش ۹۲.۴ درصد از کل مقدار قطعات پلاستیکی را که در اقیانوس شناور هستند، تشکیل می‌دهند. در آنجا ذرات می‌توانند مواد شیمیایی و آلاینده‌ها را جذب کرده و سمی‌تر شوند. هر بخش از این مواد هزاران سال طول می‌کشد تا تجزیه شوند.

مرحله دوم آموزش های محیط زیستی به مربیان پیش دبستانی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ساز و کارهای لازم جهت اجرای بسته‌ی آموزشی ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی تحت نظارت بهزیستی در استان اتخاذ شد.

اضافه وزن و آسیب به محیط زیست؛ افراد دارای اضافه وزن سالانه ۷۰۰ میلیون تن CO۲ اضافی تولید می‌کنند

افراد دارای چاقی در حال حاضر از نگرش‌های منفی و تبعیض نسبت به خود رنج می‌برند. مطالعات بی‌شماری چندین کلیشه شایع را به اثبات رسانده‌اند، مثلا افراد دارای چاقی تنبل، ضعیف، فاقد نظم و انضباط هستند، اراده ضعیفی دارند و با تناسب سازگار نیستند. اما نویسندگان این تحقیق خواستار این هستند که این اطلاعات جدید منجر به بی‌احترامی بیشتر به افراد چاق نشود چون این امر باعث می‌شود افراد دارای اضافه وزن در برابر رفتارهای پرخطر مانند خوردن پرخطر آسیب‌پذیرتر شوند.

آيا خودروهای الکتریکی بیشتر به محیط آسیب می‌زنند؟

ایده‌ی خودرو الکتریکی با برد زیر ۳۲۰ کیلومتر و ظرفت باطری کمتر از ۶۰ کیلووات ساعت خنده‌دار است. مزدا ام.ایکس-۳۰ قرار نیست در ابتدا در آمریکا فروخته شود اما آمدن این خودرو به آمریکا غیرممکن نیست. در دسامبر ۲۰۱۵ خودروهای برقی فروخته شده در سرتاسر جهان از مرز ۱ میلیون دستگاه عبور کرد، و در سپتامبر ۲۰۱۸ این عدد به ۴ میلیون دستگاه رسید.

ایده هیجان‌انگیز دانشمندان استنفورد برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست

نحوه‌ی عملکرد طرح محققان استنفورد اینگونه است که همه‌ی انرژی‌های ما از جمله برق، حمل‌ونقل، صنعت، کشاورزی، ماهیگیری، جنگل‌داری و ارتش برای کار از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده خواهند کرد. ژاکوبسن باور دارد در حال حاضر ما ۹۵ درصد از تکنولوژی لازم برای عملی کردن این طرح را داریم.

کمتر از ۱۰درصد راهکارها برای کاهش آلودگی هوا مفید بوده است

یک کارشناس محیط زیست با اشاره به راهکارهای اتخاذ شده برای حل بحران محیط زیست در کشور گفت: کمتر از ۱۰درصد راهکارها برای کاهش آلودگی مفید بوده است

آخرین تحقیقات در مورد نخ سان تباران؛

تأثیر استرس اکسیداتیو (‏oxidative stress‏) در سنین اولیه عمر/ ساختارهای فیزیولوژیکی در ‏برابر استرس ها مقاوم می گردند

تحقیقات جدید نشان می دهد که برخی از استرس ها در سنین جوانی، می تواند به باعث افزایش ‏طول عمر گردد