محیط-زیست

سومین کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین در مهندسی کشاورزی

سومین کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین در مهندسی کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در شهر مشهد با هدف آشنایی با دستاوردهای نوین در حوزه کشاورزی، محیط زیست، گردشگری و علوم زمین برگزار می‌شود.

راهکارهای کاهش نگرانی‌ها در خصوص استفاده از مالچ‌های نفتی

با توجه به افزایش نگرانی ها در خصوص مخاطرات زیست محیطی مالچ های نفتی، گرایش به سمت استفاده از مالچ های زیست سازگار و بیولوژیک در حال شکل‌گیری است.

تحولی عظیم در علوم زیستی؛

سلول های کپسوله شده/مهندسین‎ ‎موفق به تولید بافت های تزریقی کپسوله گردیدند+فیلم‏

دستگاه جدیدی که سلول ها را از طریق وارد کردن به داخل میکروژل هایی (‏microgels‏) خاص ‏محافظت می نماید. تزریقی ساده که می تواند به بازسازی بافت های آسیب دیده کمک نماید و تحقق ‏بخش رویای دیرینه پزشکان و بیماران تلقی گردد

تحقیقی مشخص کرد؛

امریکایی‌ها سالانه ۷۰۰۰۰ قطعه میکروپلاستیک مصرف می‌کنند

از زمان آغاز تولید انبوه پلاستیک در دهه ۱۹۴۰ میلادی، در عین حال که زندگی را برای ما آسان‌تر کرده‌اند، تحزیه آن‌ها به مساله‌ای بزرگ تبدیل شده است.

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نوین در عمران

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نوین در عمران، معماری، مدیریت شهری و محیط زیست در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در کرج برگزار می‌شود.

افزایش سرانه فضای سبز سدی در مقابل گازهای گلخانه ای /

تاکید محیط زیست چهارمحال و بختیاری به افزایش سرانه فضای سبز

محیط زیست چهارمحال و بختیاری به تمامی شهرداران استان بر افزایش سرانه محیط زیست جهت کاهش گازهای گلخانه ای تاکید کرده است.

مجله فوربس بررسی می‌کند:

آیا فناوری بلاک‌چین هم مانند ارزهای دیجیتال به محیط زیست ‌آسیب میرساند؟

یک شبکه هوشمند بلاک‌چین با برقراری عدالت و تامین انرژی‌های ارزان و البته سبز بدون متمرکز کردن آن در یک شهر یا منطقه می‌تواند بسیار کارساز باشد. از همین رو فعالان محیط زیست بلاک چین را یکی از راهکارهای بالقوه برای کاهش انتشار کربن جوی و برقراری پایداری در محیط زیست می‌دانند.

مدیرکل محیط زیست مازندران خبر داد:

کاهش آلایندگی میکروبی شناگاه‌های مازندران

مدیرکل محیط زیست مازندران از کاهش آلایندگی میکروبی شناگاه‌های مازندران در سال جاری خبر داد.

تحولی عظیم در علوم زیستی؛

مهندسین ژنتیک‎ ‎موفق به تولید بافت های تزریقی کپسوله شدند+فیلم‏

دستگاه جدیدی که سلول ها را از طریق وارد کردن به داخل میکروژل هایی (‏microgels‏) خاص ‏محافظت می نماید. تزریقی ساده که می تواند به بازسازی بافت های آسیب دیده کمک نماید و تحقق ‏بخش رویای دیرینه پزشکان و بیماران تلقی گردد

چه خواهد شد اگر همه فصل‌ها زمستان باشد؟

«جمعیت تمامی گونه‌های گیاهی و جانوری به حداقل مقدار خواهد رسید. در طول صدها هزار سال بعد، صفحات عظیمی از یخ تمام خشکی‌های زمین را فراخواهد گرفت. در این حالت اروپا و کانادا امروزی به کلی زیر یخ دفن خواهد شد. اما به لطف قوانین فیزیک چنین چیزی رخ نخواهد داد. لطفا از بهار خود لذت ببرید! »