محیط-زیست

مدیر پژوهشکده دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی :

تضاد بین برنامه‌های کشور و دغدغه‌های محیط زیستی/درک درست از رابطه بین توسعه اقتصادی و کیفیت محیط زیست باید ایجاد شود

مدیر پژوهشکده دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اعلام اینکه بین برنامه‌های کشور و دغدغه‌های زیست محیطی تضاد عمیقی وجود دارد، گفت: برای حفظ محیط زیست باید درک درستی از رابطه بین توسعه اقتصادی و کیفیت محیط زیستی ایجاد شود.

با بررسی آخرین وضعیت محیط زیست ایران نسبت به سایرکشورها؛

تغییرجایگاه ایران درحوزه ی محیط زیست ۲۰۱۸/مصاحبه با کارشناس محیط زیست

در رتبه بندی ۲۰۱۸ شاخص جهانی عملکرد محیط زیست، ایران در رده ۸۰ قرار گرفته است و به نسبت سال ۲۰۱۶ با بهبود رو به رو بوده است.

معاون محیط زیست کرمانشاه:

مسئله پسماند در سیاست و امنیت ما تاثیر بسیاری دارد

معاون محیط زیست کرمانشاه اظهار داشت: مسئله پسماند در سیاست و امنیت ما تاثیر بسیاری دارد.

در حاشیه رونمایی از محصول پر سرو صدای بخش کشاورزی؛

پنبه تراریخته؛موافقت ها و مخالفت ها/صدور مجوز از سه دستگاه

پنبه های تراریخته برای رهاسازی، مراحل مختلف بررسی را در ۳ دستگاه سازمان محیط زیست، وزارت کشاورزی و وزارت بهداشت پشت سر گذاشته و بر مبنای اطلاعات علمی و آزمایشگاهی که در اختیار وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

محققان برکلی کربن دی اکسید را بازیافت کردند

فتوسنتز مصنوعی می‌تواند محیط زیست را نجات دهد

دانشمندان برای دهه‌ها در جستجوی راهی برای از میان بردن انتشار دی‌ اکسید کربن اضافی موجود در اتمسفر و بازیافت کردن آن به محصولاتی نظیر سوخت‌های تجدید پذیر بوده‌اند. اما حلقه گم‌شده انها در این مسیر یافتن فرایندی بوده است که به واسطه آن بتوان کربن دی اکسید را به ترکیبات شیمایی مفید تبدیل کرد.

در مصاحبه با اسوشیتدپرس

ترامپ: به طور طبیعی دارای غریزه علمی هستم!

"من پاک‌ترین هوا را برای این سیاره می‌خواهم و در حال حاضر هوای این سیاره بیشتر از هر زمان دیگری پاک است. این یعنی من شخصی هستم که به شدتِ خیلی خیلی زیادی به محیط زیست باور دارم. من حقیقتا یک دوستدار محیط زیست هستم."

توسط آموزش و پرورش استان اصفهان؛

نخستین همایش ملی آموزش سبز، حفظ محیط زیست و ارتقای سرمایه های اجتماعی برگزار می شود

همایش ملی آموزش سبز، حفظ محیط زیست و ارتقای سرمایه های اجتماعی توسط آموزش و پرورش ناحیه سه استان اصفهان؛ ۲۶و ۲۷ دی ماه برگزار می شود.

یادداشت

ضرورت نظارت اجتماعی بر رویکردهای مخرب محیط زیست

پس از گذشت حدود چهارده توجه جهانی و ملی به محیط زیست و مباحث توسعه پایدار، بعضاً در راستای توسعه و حراس از افزایش نرخ بیکاری در تلاطم اقتصادی، توجه برخی از کشورهای دنیا به برنامه های اجرائی براساس چارچوب های توسعه پایدار کمرنگ بوده است و این امر در جامعه با حرص و ولع اجتناب ناپذیری برای برهم زدن ساختار اجتماعی و طبیعی عوامل تولید( آب، خاک، هوا و تنوع زیستی) را دستخوش مطامع خود قرار داده است.

گزارش

طرح جامع دفن زباله برای سردشت تهیه می شود

اثرات نامطلوب دفع نامناسب پسماند بر کسی پوشیده نیست؛ آلودگی های ناشی از دفن غیراصولی پسماندها، محیط زیست و جوامع انسانی را با خطرات شدیدی مواجه ساخته است.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست:

محیط زیست و توسعه در تقابل با یکدیگر قرار ندارند

ظهرابی گفت: محیط زیست و توسعه در تقابل با یکدیگر قرار ندارند بلکه محیط زیست بخشی از توسعه است. هرچقدر بخواهیم بخش صنعت را رشد بدهیم تا زمانی که محیط زیست را رشد نداده باشیم نمی‌توانیم به توسعه فکر کنیم.