محیط-زیست

مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان یزد خبر داد

کاهش ۵۰ درصدی واحدهای آلاینده استان یزد

سادات موسوی اعلام کرد: بالغ بر ۴۰۰ واحد صنعتی در فهرست صنایع آلاینده استان یزد قرار داشت که با تعامل و مذاکره با صنایع ضمن اصلاح فرآیند، تغییر نوع سوخت، تغییر شرایط کاری و همچنین همکاری و هماهنگی اکنون این میزان به ۲۰۰ واحد آلاینده رسیده است.

مشکلات بی شمار محیط زیست کشور و عدم توجه کافی مسئولان؛

آبخیزداری مشارکتی چیست و چه اهمیتی دارد؟

چالش‌های محیط زیستی در جهان و ایران هر روز رو به گسترش است. بخشی از این چالش‌ها در نوع مدل‌های آبخیزداری کشورها نهفته است. کارشناسان علم آبخیزداری عمدتاً بر این باورند که اصلاح وضع آبخیزداری کشور نیازمند اصلاح مدل و نوع نگاه مردم و مسئولان به این عرصه است.

از سوی اداره حفاظت محیط زیست انجام شد

برگزاری دوره آموزش محیط زیست برای کودکان و نوجوانان اهوازی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اهواز گفت: دوره آموزش محیط زیست برای کودکان و نوجوانان اهوازی برگزار شد.

سومین همايش ملي ودومین همایش بین المللی علوم محيط زيست، کشاورزي ومنابع طبيعي

سومین همايش ملي ودومین همایش بین المللی علوم محيط زيست، کشاورزي ومنابع طبيعي روز ۲۶ مهرماه در همدان برگزار می گردد.

مدیر کل محیط زیست استان تاکیدکرد

ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان قزوین

مدیر کل محیط زیست استان قزوین گفت: کارگرو ه هایی که در خانه نخبگان ایجاد شده است خیلی خوب و مناسب در نظر گرفته شده و با توجه به پتانسل و فرصتی که در استان وجود دارد، ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان مهم به نظر می رسد.

ScienceAlert گزارش داد :

کمک به حفظ محیط زیست با سیستم تهویه مطبوع قابل حمل

سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل راه های خوبی برای گرمای طاقت فرسا هستند اما همیشه موثر و سازگار با محیط زیست نیستند. تهویه مطبوع evaLower EvaPolar، با این حال، ده برابر کارآمد تر از AC های قابل حمل فعلی است و به مایعات فرابنفش سمی وابسته نیست و به شما هوای تازه را هدیه می دهد.

گره کور پلاستیک بر جان خسته طبیعت

حتما شما نیز بارها و بارها از وفور زباله های پلاستیکی در حاشیه جاده ها و تفرج گاه های طبیعی به ستوه آماده اید و از خود پرسیده اید که این همه پلاستیک در دامن طبیعت چه می کند؟! این داستان غم انگیز تنها به برهم خوردن زیبایی های طبیعت ختم نمی شود، بلکه مضرات آن حیات گونه های جانوری و گیاهی و نهایتا انسان را نیز تحت تاثیر قرار داده است. شعار جهانی "نه به پلاستیک" امسال با رویکرد کاهش زباله های پلاستیکی و تصحیح الگوی مصرف تدوین گردیده است.

گزارشی از یک سفر معمایی!

کاوه مدنی کیست؟ماجرای استعفای غیابی معاون محیط زیست

او همزمان با انتشار عکس و شایعاتی در فضای مجازی، از ایران رفت و از مقام خود استعفا داد. جزئیات ماجرای کاوه مدنی را در ادامه بخوانید.

وب سایت سایتِچ دِیلی؛

کشف واکسن جدید برای درمان مالاریا

بر اساس یک مطالعه جدید، که توسط محققان ییل صورت گرفت عفونت ناشی از نیش پشه مالاریا را در موش کاهش داده اند. این کار با حمله به پروتئین در بزاق مگس های آلوده به انگل مالاریا به جای خود انگل کار می کند.

ساینس دیلی؛

کشف زیستگاه ۱.۵میلیون پنگوئن آدلی در مناطقی ازقطب جنوب

در یک مقاله منتشر شده در تاریخ ۳ مارس در مجله Scientific Reports، دانشمندان از کشف زیستگاه ۱.۵ میلیون پنگوئن آدلی (Adélie) در جزایر دوردست “Danger Islands” در قطب جنوب خبر دادند که تاکنون کسی به آنجا سفر نکرده است.