محیط-زیست

مسئول خانه نخبگان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی خبر داد:

تشکیل ۶ کمیسیون تخصصی در خانه نخبگان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی

مسئول خانه نخبگان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: در برنامه امسال بر روی چند مسئله خاص تمرکز کرده‌ایم که می‌توان به تشکیل کمیسیون‌های آب، محیط زیست، فرصت‌های سرمایه گذاری و کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان و دو کمیسیون در مورد مسائل امنیتی استان اشاره کرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی خبر داد:

تولید ۶۰ دستگاه هوشمند بازیافت پسماند در مبدا تا سال ۹۷

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی از تولید ۶۰ دستگاه هوشمند بازیافت پسماند در مبدا تا سال ۹۷ خبر داد.

تنها خبر داد:

حمایت از ۸ ایده علمی در سال جاری

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: این سازمان در سال جاری هشت ایده علمی را مورد حمایت قرار داده است.

ساخت لوله‌های کامپوزیتی برای اولین بار در جهان توسط مخترع ایرانی

مخترع لوله‌های کامپوزیتی گفت: این اختراع برای اولین بار در دنیا تولید شده و قابلیت ثبت بین المللی برای آن وجود دارد. روش اجرایی برای تولید انبوه و بکار گیری آن با امکانات موجود داخلی، کاملاً امکان پذیر بوده و می‌توان این لوله ها را در هر قطر و طول دلخواه تولید و به تجاری سازی رساند.

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

دستگاه ترمو راکتو ، قابل استفاده در آزمایشگاه های محیط زیست، زیست شناسی و مهندسی شیمی توسط دکتر مجتبی هادوی فر عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری طراحی و ساخته شد.

در تهران:

همایش ملی محیط زیست انسانی برگزار می شود

همایش ملی محیط زیست انسانی در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ توسط مهندسین مشاور ژئودالامپر - انتشارات فرهیختگان دانشگاه - دانشگاه ایوانکی و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار می شود

استاد دانشگاه یزد هشدار داد:

تسریع روند فرسایش بافت تاریخی یزد بر اثر تغییرات آب و هوایی

میر رکنی گفت: خشکی هوا می تواند بافت تاریخی شهر یزد را تحت تاثیر قرار دهد. چرا که سازه های خشتی برای بقا و پایداری به درصد خاصی از رطوبت نیاز دارند. در دوره های گذشته، رطوبت لازم از قنات های عبوری از زیر این سازه ها تامین می شد. اما متاسفانه اکنون خشک شدن آب قنات ها و افزایش دما سبب کاهش رطوبت شده و عامل تهدید کننده برای حفظ و بقا بافت تاریخی شهری مانند شهر یزد است.

آغاز فصل نوین در محیط زیست مازندران:

واحدهای آلاینده محیط زیستی در مازندران پلمپ می‌شوند/تعطیلی چهار واحد آلاینده در مازندران

تعطیلی چند واحد آلاینده زیست محیطی در استان مازندران به دلیل عدم رعایت نکات زیست محیطی توسط متولیان این واحدها را می‌توان آغاز فصل نوین از حفظ محیط زیست در مازندران نام برد.

سرپرست وزارت علوم با حضوردر بندرعباس تاکید کرد؛

آسیب به محیط زیست به معنای نابودی جامعه است

​سرپرست وزارت علوم اظهارداشت : هرمزگان با دارا بودن ظرفیتهای بسیار علمی ، هنوز از زیرساختهای لازم دراین زمینه برخوردار نیست که باید به نسبت افزایش جمعیت در شهرها و مراکز استانها ، فضاهای آموزشی و مراکز علمی تخصصی احداث شود وبا توجه به اینکه هرمزگان دریا محور است جادارد رشته های دریایی و علوم و فنون دریا هرچه سریعتر گسترش یابد تا علاقمندان به این رشته بتوانند با تحصیل دررشته های بومی و مورد نیاز منطقه بلافاصله واردبازار کار شده و بدنبال کارآفرینی در حوزه دریا باشند.

مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس هشدار داد؛

چرا محیط زیست نسبت به ورود فاضلاب به دریا واکنش قانونی نشان نمی دهد

نماینده مردم هرمزگان در خانه ملت گفت: شهرداری هم این پسابهارا به صورت رایگان می خواهد تا صرف ابیاری فضای سبز و.. نماید و از انجایی که شرکت آب وفاضلاب برای تولید این پساب با یک سرمایه گذار وارد مذاکره شده اینها هم مبلغی را بابت تولید پساب از شهرداری مطالبه می کنند که تاکنون با هم توافق نرسیده اند ونتیجه اش ورود آلودگی ها به دریا و مرگ و میر آبزیان وخصوصا بوی نامطبوع در شهر است که موجب گلایه مندی وناراحتی شهروندان شده است .