مخترعان-ایرانی::خبرگزاری علم و فناوری
مخترعان-ایرانی

توسط محقق ایرانی انجام شد؛

ساخت محلولی برای از بین بردن یخ های جاده ها با استفاده از مواد ارگانیک

یکی از محققان جوان ایرانی برای اولین بار در جهان موفق به ساخت نوعی محلول برای آب کردن یخ های سطح جاده و راه ها با استفاده از پسماند میوه ها شده است که دوست دار محیط زیسط است و آثار تخریبی برای منابع طبیعی و گیاهان ندارد.

کسب ۸ مدال طلا و ۲ جایزه ویژه المپیک اختراعات و خلاقیت جهان در سئول کره جنوبی

هشتمین المپیک اختراعات و خلاقیت جهان (WICO) با حضور ۲۰ کشور جهان از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ جولای (۳ الی ۵ مرداد) در سئول کره جنوبی برگزار شد.

گلایه های مسئول حمایت از مبتکران بسیج علمی تهران ؛

دستگاه شش کاره کشاورزی مخترع ایرانی را از آلمان وارد کرده اند/دولت صدای مخترعان را نمی شنود

مسئول حمایت از مبتکران و مخترعان سازمان بسیج علمی استان تهران، با اشاره به حمایت های این سازمان از طرح های علمی ارائه شده جوانان، از کوتاهی دولت در حمایت از مخترعان کشور گلایه کرد.

گلایه های مخترع بسیجی دستگاه تصفیه هوای صنعتی از عدم حمایت مسئولان؛

دولت هیچ حمایتی از ما نکرده است/ در حوزه نقاشی ساختمان فعالیت می کنم!

نادر بهشتی مخترع بسیجی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری، با گلایه از عدم حمایت دولت از مخترعان، از مسئولان خواست به این حوزه بیشتر توجه کنند.

مخترع چندین ایده از استان مازندران:

نخبگان در حد سوپرمارکتی‌ها برای ایجاد شغل حمایت نمی‌شوند!

نخبه مازندرانی که تولید قرص شیشه شور، گیره هوشمند جلوگیری از لبریز شدن شیر و ساخت دستگاه برش را در دستور کار خویش قرار دارد، گفت: برای دریافت تسهیلات بانکی به در حد راه اندازی سوپر مارکت حمایت نشدم و یکی از بانک‌ها به من گفت که در پروسه پرداخت تسهیلات طرح های نخبگانی ثبت نشده است.

بررسی علمی زلزله غرب ایران؛

ادعای مسئولان با یافته‌های پژوهشگران تناقض دارد/ می‌توانستیم وقوع زلزله را هشدار دهیم/ بی‌توجهی دولت به طرح نخبگان تلفات جانی داد

مخترعان ایرانی دستگاه‌هایی برای اعلام هشدار در زمان زلزله ساخته بودند اما بی توجهی به حمایت از طرح نخبگان ایرانی موجب به بار آمدن تلفات جانی بسیاری در مناطق زلزله زده شد.