مدارس

گزارش علم و فناوری از بازاری سازی آموزش در کشور؛

شکاف بزرگ فرهنگی، در سایه خصوصی سازی و کالایی سازی آموزش

با خصوصی سازی و کالایی سازی آموزش قطعا شاهد یک شکاف بزرگ فرهنگی در آینده در کشور خواهیم بود، مدارس غیرانتفاعی با کیفیت در مرکز کلانشهرها و شهرهای بزرگ و مدارس خرید خدمتی در حاشیه ها و مناطق محروم.

به همت شهرداری بندرعباس؛

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس برگزار شد

به همت شهرداری بندرعباس، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس این شهر برگزار شد.

گزارش علم و فناوری از ناکار آمدی سیستم آموزش و پرورش در ایران؛

فهرست بن بست های آموزشی روی تخته سیاه وزارت خانه/جایگاه سواد در مدارس چقدر است؟

در حال حاضر سیستم آموزش و پرورش به شکلی است که به ابعاد مهم زندگی دانش آموزان بخصوص بعد عاطفی و ارتباطی آن ها توجه نمی کند . در حالی که از نظام آموزشی انتظار می رود که این مسئله را در نظر داشته باشدکه دانش آموزان امروزی با مسائل متعددی مانند مشکلات خانوادگی ، مشکلات معیشتی ، استرس ،رقابت های درسی طاقت فرسا و گاهی زائد و بحران هویت مواجه هستند .

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خبر داد:

طرح سفیران سلامت در مدارس استان اجرایی می شود

۱۵ درصد از دانش آموزان استان تحت طرحی به نام سفیران سلامت قرار می گیرند که این طرح مدارس، معلمان و محتوای کتب درسی را تحت پوشش این طرح قرار می دهد.

بررسی نظام آموزشی فنلاند:

فنلاند چگونه به کارخانه نخبه پروری تبدیل شد؟!/ تدریس در کلاس فقط هفته ای ۲۰ ساعت/ هم تحصیل، هم بازی و هم کسب درآمد

ضعف در نظام های آموزشی در کشور ها همواره موجب عقب ماندگی های علمی،صنعتی، اجتماعی و فرهنگی می شود و این آموزش و پرورش است که بنیان و زیربنای اعتلای هر ملت است. بر همین اساس طی گزارش ذیل به بررسی یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان پرداخته شده است.

دیدار با ریاست آموزش و پرورش دشتستان

نفوذ مرکز رشد شهید ضنجرسیم به مدارس شهرستان دشتستان

لواسانی : به تمامی مدارس شهرستان ابلاغ خواهم کرد همکاری با مرکز رشد علم و فناوری تضمین موفقیت علمی دانش آموزان است .

گزارش/کودکانی که دیده نمی شوند؛

مدارس کودکان استثنایی و باری بر دوش والدین/طرحی که هرگز اجرا نشد

تعداد زیادی از مربیان بر این عقیده اند که کودکان آموزش پذیر نباید جدا از دیگر همسالان خودشان و در مدارس ویژه تحصیل کنند ولی عیب این روش در این است که مدارس کشور ما واجد شرایط مطلوب برای این گونه کودکان است.

مسئولان و خانواده‌ها جدی بگیرند؛

جولان قاتلی خطرناک‌تر از‌«نهنگ‌ آبی»

آسیب‌هایی که وزیر آموزش و پرورش درباره‌شان حرف می‌زد بسیار علنی و بی‌پرده ظاهر شد ‌در اصفهان، از روی یک پل ماشین‌رو و از میان افکار دو دختر نوجوان، همان‌ها که دل به ارتفاع و سقوط زدند،

تکنولوژی جدید، ابزاری برای یادگیری در مدارس

تکنولوژی‌ جدید به ابداع روش‌های جدید یادگیری منجر شده است. طبق گزارش‌های به دست آمده، علاوه بر مواردی که تکنولوژی برای ابداع روش‌های جدید آموزشی به‌کار گرفته می‌شود، والدین نیز در آغاز سال تحصیلی جدید، برای امور مربوط به خرید از فناوری‌های اینترنتی استفاده می‌کنند.