مدرسه

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

رفتار ضداجتماعی، نتیجه اعمال خشونت در مدارس/ سلامت آموزش و پرورش باید در دستور کار قرار بگیرد

باتوجه به اینکه آموزش و پرورش از مهم‌ترین نهادهای هرجامعه‌ای محسوب می‌شود، وجود خشونت و پرخاشگری در آن می‌تواند زیبندگی و ارزش آن را تحت تاثیر قرار دهد، در نتیجه سلامت این نهاد ازجمله موضوعاتی است که باید مورد توجه مسئولین آموزشی ما قرار بگیرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

فرسودگی تحصیلی، پیامد آموزش محوری و کمیت‌گرایی

باتوجه به کمیت‌گرایی در دانشگاه‌ها و سیستم آموزش محوری در مدارس، فرسودگی تحصیلی یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که گریبانگیر محصلین خواهد شد که توجه خاص مسئولین آموزشی کشور را می‌طلبد.

ایده جالب محققان استنفورد: استفاده از مدارس به عنوان نیروگاه انرژی خورشیدی

بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا هوای آفتابی دارند و این پتانسیل بالقوه‌ای برای تولید انرژی الکتریکی است. محققان اذعان کرده‌اند که تقریبا ۹۰ درصد مراکز آموزشی در این کشور محلی برای قرارگیری پنل های خورشیدی دارند.

الزام ورود مدارس به عرصه هوشمندسازی؛

سیستم آموزشی سنتی، مانعی جدی برای خلاقیت دانش‌آموزان ایرانی

هوشمندسازی مدارس موضوعی مهم و فراگیر در کشورهای مختلف است که ایجاد و گسترش آن، خلاقیت و ابتکار را در دانش‌آموزان برمی‌انگیزد و در نتیجه توسعه و رشد علمی و فناوری را حاصل می‌شود.

تعطیلی مدرسه برای آینده‌ای بهتر؛

اعتراض دانش‌آموزان به آلودگی هوای ایالات متحده/تعطیلی مدارس در شهرهای بزرگ این کشور

دانش‌آموزان در سرتاسر ایالات متحده مدارس را ترک کردند و به خیابان‌ها آمدند تا از سردمداران این کشور بخواهند با آلودگی هوا که خود عامل آن هستند مبارزه کنند. این دانش‌آموزان به جنبش جهانی فعالان جوان پیوستند که در تلاش برای ایجاد سیاره‌ای قابل سکونت در آینده هستند.

به دلیل بارش سنگین برف

مدارس روستایی مازندران فردا تعطیل است

به دلیل بارش سنگین برف برخی مدارس روستایی مازندران فردا تعطیل است.

توسط آموزش و پرورش استان سمنان اجرا می شود؛

"طرح امیدان" در مدارس سمنان/اهداف این طرح عملیاتی می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان:امروز باید به دانش‌آموزان کمک کنیم تا با نور ایمان به خدا در دل‌هایشان، مسیر حق و حقیقت را در چارچوب عشق به خدای متعال بیابند.

مدرسه بنگاه اقتصادی نیست که خصوصی سازی شود

مدرسه بنگاه اقتصادی نیست که کسی بخواهد آنرا خصوصی کند ، پیشنهاد میکنم بعد از مشاهده ثمرات خصوصی سازی های قبلی،از جمله شرکت نیشکر هفت‌تپه ، ماشین سازی تبریز و آلمینیوم المهدی ،بر روند خصوصی سازی اقتصاد کشور تمرکز کنید.

گزارش علم و فناوری از بازاری سازی آموزش در کشور؛

شکاف بزرگ فرهنگی، در سایه خصوصی سازی و کالایی سازی آموزش

با خصوصی سازی و کالایی سازی آموزش قطعا شاهد یک شکاف بزرگ فرهنگی در آینده در کشور خواهیم بود، مدارس غیرانتفاعی با کیفیت در مرکز کلانشهرها و شهرهای بزرگ و مدارس خرید خدمتی در حاشیه ها و مناطق محروم.

تشریفات و هزینه های گزاف در مدارس زنگ خطری برای دانش آموزان

نظام تعلیم و تربیت در برخی مدارس با برگزاری آئین هایی ، با آموزه های دینی و اسلامی همخوانی ندارد.