مریخ

بررسی یک ادعا: کشاورزی در ماه و مریخ ممکن است+عکس

ناسا در حال برنامه ریزی سفر انسان به ماه ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده است و بیلیونرهایی چون ایلان ماسک و شرکت هلندی Mars One قصد دارند به طور آزمایشی جمعیتی از انسان ها را در سیاره سرخ مستقر سازند. طبق گفته کریستف لاسر، یک آژانس فضایی اروپایی(ESA) متخصص تجهیزات زندگی در فضا که به جنبه های متابولیکی سفر فضایی می پردازد، هنوز راه زیادی مانده است تا دانش و تکنولوژی مورد نیاز برای زنده نگه داشتن فضانوردان در مریخ فراهم شود.

رئیس ناسا: اولین انسانی که به مریخ می‌رود یک زن خواهد بود

در حالی خبر از ارسال نخستین فضانوردان به مریخ را می‌شنویم که ناسا حتی تاکنون هیچ برنامه مشخصی برای استفاده از فضانوردان زن در پروژه‌های ماه نیز اعلام نکرده است. برایدنستاین ماه آوریل درخلال کنفرانس سمپوزیوم فضایی در کلرادو اسپرینگز کلرادو الام داشت: «تا ۵ سال آینده، نخستین زن آمریکایی روی ماه فرود خواهد آمد. این اعلانیه‌ای غیرمتعارف و مطالبه‌ای است که ما می‌خواهیم آن را در ناسا برآورده کنیم.»

توسط ناسا منتشر شد؛

عکس های تازه تاریخچه وجود آب در مریخ را آشکار می کند.

تصاویر تازه ای که از سطح مریخ توسط ناسا و آژانس فضایی اروپا منتشر شده، اطلاعات تازه ای را در مورد تاریخچه وجود آب در سطح سیاره مریخ آشکار می سازد.

تحقیقات جدید نشان داد:

مریخ برای سکونت زمینی‌ها میکروبی می‌شود.

گروهی از محققان معتقدند با ارسال میکروب‌هایی از زمین به مریخ می‌توان این سیاره را به مکانی قابل زیست برای بشر تبدیل کرد.

سیستم جداسازی کاوشگر مریخ۲۰۲۰ آزمایش شد

ناسا آزمایش جداسازی کاوشگر مریخ ۲۰۲۰ از سیستم حامل آن را در محیط سربسته انجام داد.

آزمایش جداسازی مریخ نورد ناسا انجام شد

مهندسان ناسا با موفقیت آزمایشی را برای جداسازی مریخ نورد ناسا از سیستم حمل کننده آن به منظور فرود بر روی سطح مریخ انجام دادند.

یک کمپانی فضایی مي‌خواهد با استفاده از آینه مریخ‌ را زیست‌پذیر کنند

ایده استفاده از آینه برای همگرا کردن تشعشعات خورشیدی چیز تازه‌ای نیست. خیلی وقت‌ پیش‌ها ارشمیدس این ایده را مطرح کرد که می‌توان با استفاده از آینه نور خورشید را به سوی سپاه رومی‌ها هدایت کرد. البته این ایده خیلی قدیمی است. در سال ۲۰۰۶ «ریگل وویدا»، در مطالعه خود نشان داد که می‌توان یک منطقه کوچکی در مریخ را با مجموعه‌ای از ۱۵۰ قطعه آینه که هرکدام ۱۵۰ متر طول دارند گرم کرد.

این دختر نوجوان احتمالا اولین کسی خواهد بود که به مریخ می‌رود+عکس

خیالات کودکانه آلیسا کارسون اکنون پس از سال‌ها پرسشگری در مورد فضا و سفرهای فضایی او منجر شده بیشترین شانس را برای سفر به مریخ داشته باشد. او در سن ۱۶ سالگی به جوان‌ترین فردی تبدیل شد که از «آکادمی فضایی پیشرفته» فارغ‌التحصیل می‌شود. او همچنین نخستین کسی است که هر هفت کمپ فضایی ناسا را انجام داده است.

تماشا کنید: هلیکوپتری که قرار است در آسمان مریخ پرواز کند

در ژانویه سال جاری میلادی در آزمایشگاه جی‌پی‌ال یک نمونه اولیه از این هلیکوپتر در محیط شبیه‌ساز مریخ پروازهایی را انجام داد. این شبیه‌ساز یک اتاقک وکیوم است که حدود ۸ متر قطر دارد. در ادامه آزمایش‌های متعاقب توسط تجهیزات فضایی کمپانی لاکهید مارتین به انجام رسید.

اظهار نظر خنده‌دار و عجیب ترامپ در مورد ماه و مریخ:

رئیس جمهور آمریکا: ماه بخشی از مریخ است!

ناسا آنچنان که دونالد ترامپ می‌گوید چندان در خصوص مریخ بی‌برنامه نیست. آنها همین چندی پیش سطح‌نشین «این‌سایت» را روی مریخ فرود آوردند و در سال آینده میلادی برای ارسال کاوشگر «مریخ‌ ۲۰۲۰» برنامه ریزی می‌کنند. به علاوه این سازمان فضایی در نظر دارد تا در سال آینده با استفاده از یک هلی‌کوپتر سیاره سرخ را مورد کاوش قرار دهد.