مشروبات-الکی

کشف ارتباط میان مصرف مشروبات الکلی و زوال عقل+عکس

دانشمندان از طریق یک پژوهش گسترده که به ‌بررسی روند مصرف الکل ۱۳۰ هزار نفر پرداخته‌ است. نشان‌ دادند که نوشیدن بیش از حد الکل تا حد غش‌کردن، می‌تواند ریسک ابتلا به زوال عقل در سال‌های بعد زندگی آنها دو برابر سازد. اگرچه ارتباط میان مصرق بیش‌‌ از‌ حد الکل و احتمال دچارشدن به زوال عقل ثابت‌ شده‌ است.

آمار فوتی ها به چهار تن رسید؛

افزایش شمار جانباختگان مصرف الکل مسموم در مرودشت

با فوت سه تن دیگر از مصرف کنندگان الکل مسموم در جشن تولد در مرودشت، شمار جانباختگان به ۴ تن افزایش یافت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

والدین مراقب فرزندان خود باشند/توزیع مشروبات الکلی تقلبی در نقاط مختلف

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه والدین مراقب فرزندان خود باشند، گفت: ۳۶ نفر به دلیل مسمومیت با مشروبات الکلی تقلبی در خوزستان جان باختند

مصرف مشروبات الکلی «مدارهای عصبی مغز» را تغییر می‌دهد

نورون‌های نوروتنسین زیرمجموعه نورون‌های دیگری در ناحیه مغزی آمیگدال هستند که در کنترل اضطراب و ترس نقش دارند. این نورون‌ها معروف به نورون‌های فاکتور آزادکننده «سوماتوستاتین» و «کورتیکوتروپین» هستند. «مک الیگوت» می‌گوید: «آیا این سلول‌ها پس از نوشیدن مقادیر زیاد الکل به مرور زمان تغییر خواهند کرد؟

مادران باردار چگونه مي‌توانند به سلامت مغز نوزادشان کمک کنند؟

محققان دریافتند که نوجوانانی که در دوران جنینی در رحم مادرشان در معرض الکل بوده‌اند در مقایسه با سایرین، ارتباطات مغزی تغییرشکل یافته‌ای را بروز می‌دهند که به عملکردهای شناختی ناقص در آنها منجر می‌شود.

مصرف مشروبات الکلی منجر به جهش ژنتیکی می‌شود

آمارهای نشان مي‌دهد حدود ۱۶ میلیون نقر در سراسر ایالات متحده به اختلال مصرف الکل دچار هستند و سالانه حدود ۸۸ هزار نفر به دلایل مرتبط با الکل جان خود را از دست می دهند. به علاوه مشروبات الکلی سالانه ۳۰۰ میلیارد دلار خرج اضافه بر روی دست دولت این کشور می‌گذارد.

مشروبات الکلی ۱۰ برابر سیگار سرطان‌زا هستند

محققان بریتانیایی دریافته‌اند که در یک گروه از افراد غیرسیگاری، نوشیدن هفتگی یک بطری شراب، ۱ درصد در مردان و ۱.۴ درصد در زنان، احتمال ابتلا به سرطان را در طول زندگی افزایش می‌دهد. نویسندگان این پژوهش در راستای دستیابی به این نتیجه از جمعیت در دسترس بریتانیا، داده‌های سلامتی آنان و نیز اطلاعات مربوط به سرطان‌ها مرتبط با تنباکو و الکل استفاده کرده‌اند.

مصرف مشروبات الکلی جان یک نفر را گرفت/ ۱۳ نفر بر اثر مشروبات الکلی در بجنورد بستری شدند

١٣ بيمار مسموم به مشروبات الكلي در بيمارستان امام حسن(ع) بستري شدند.