مطالعه

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان:

مطالعه کتاب های مفید بهترین کار در خانه است/ضرورت رعایت توصیه های بهداشتی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: در این روزهای منتهی به ایام نوروز و در خانه ماندن فرصت خوبی برای خواندن کتاب های خوب و مفید است.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب مدرک زدگی؛ کتابی برای آنان که به فکر مدرک هستند

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان هستیم و این هفته کتاب مدرک زدگی را برای آنان که به فکر مدرک هستند معرفی خواهیم کرد.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب سیستم های مخابرات لیزری در فضای باز؛ کتابی ساده برای علاقمندان این حوزه

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان هستیم و این هفته کتاب سیستم های مخابرات لیزری در فضای باز که به زبان ساده برای علاقمندان به این حوزه نوشته شده را معرفی خواهیم کرد.

بیشتر با این کتاب آشنا شوید؛

فرزندپروری در دنیای مدرن / چه زمان و سنی برای شروع کلاسهای فوق برنامه مناسب است؟

این کتاب در ۳۸۱ صفحه و با موضوعاتی همچون: اصول کلی تربیت، وسواس در کودکان و نوجوانان، یک بچه چقدر باید بخوابد؟، تیک عصبی و راههای درمان آن، عدم سازگاری با کودکان دیگر، رعایت نظافت و پاگیزگی و بسیاری از این دست موضوعات سعی می‌کند نیاز والدین را برطرف کند.

این توصیه متخصصان علوم اعصاب بازدهی «درس خواندن‌» شما را دو برابر می‌کند

«گری وست‌بروک»، یکی از نویسندگان این مقاله، که از مجله eLIFE به چاپ رسیده است، می‌گوید: «مطالعات پیش از این عمدتا بر روی ورزش‌های متدوام متمرکز شده بودند. به عنوان یک عصب‌شناس اینگونه نیست که فواید ورزش کردن برای قلب و ماهیچه‌ها را نادیده بگیریم، اما می‌خواستیم بدانیم که ورزش کردن به طور اخص برای مغز به فوایدی دارد.»

یادداشت/

چرا نسل جوان دیگر روزنامه نمی خواند؟

مطبوعات مظهر وسایل ارتباط جمعی است تنها بخش رسانه ها هستند که تبلور نوشتار هستند. مطبوعات پیش از سایر رسانه ها ایجاد شده پس حق تقدم دارند. ضمن اینکه سایر رسانه های جمعی وامدار مطبوعاتند .بنا به نظرسنجی هایی که هر ساله توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر نهادهای رسمی در کشور انجام می شود مشخص شده که دیگر مخاطبان خصوصا نسل جوان علاقه و میلی برای مطالعه روزنامه ها ندارند که بخشی از دلایلی بی میلی مخاطبان به رسانه های رسمی به خصوص روزنامه ها فردی است برخی دلایل آن هم اجتماعی است و بازتاب عملکرد خود رسانه هاست.

اینفوگرافیک | آمار مطالعه در ایران و جهان

در این اینفو به بررسی آمار مطالعه می پردازیم.

کتاب و مطالعه، زیربنای توسعه و پیشرفت فرهنگی

برگزاری نمایشگاه کتاب با حضور پررنگ کشور چین کلید خورد

سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، صبح امروز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه در محل مصلای امام خمینی(ره) افتتاح شد.

کلاکت ۴۷-مطالعه در فضای مجازی وحقیقی/کدام یک ؟

مطالعه در فضای مجازی همان مطالعه در فضای حقیقی نیست.