معلولان

تماشا کنید: مرد فلجی که به کمک نیروی ذهن خود توانست راه برود

نصب الکترودهای فوق‌العاده نازک درون مغز تا به امروز معمول‌ترین رویکرد این قبلی تحقیقات بوده است. اما استفاده از این الکترودها ریسک عفونت را نیز به دنبال دارد. همچنین پس از گذشت‌ ماه‌ها با تجمع سلول‌ها به صورت بافت اسکار، این الکترودها از کار می‌افتند. به عنوان یک راه‌حل جایگزین گروهی از دانشمندان به رهبری «الیم لوئیز بنابید» از دانشگاه «گرینابل‌ آلپس» در فرانسه، به جای استفاده از الکترودها در بالای مغز، آنها را روی غشای سخت خارجی قرار داده‌اند.

تماشا کنید:‌ فناوری «دست و پای بیونیک» به کمک جانبازان و معلولان می‌آيد

محققانی از دانشگاه‌های ETH زوریخ و بلگراد صربستان، با موفقیت توانستند یک پای بیونیک پیشرفته را شبیه‌سازی کنند. نتایج مطالعات آنها به علاوه آزمایشات بر روی افراد معلول در مجله Science Translational Medicine منتشر شده است.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از یک فعالیت مردمی اثربخش؛

خلاقیتی که به زباله های کوچک ارزش افزوده می دهد/ التیام درد معلولان با درب بطری های پلاستیکی

کمپین مردم نهاد درب بطری یک خلاقیت خوب و زیبا است که با این کار خلاقانه به مردم می گوید که چگونه می توان از زباله های کوچک ارزش افزوده ایجاد کرد.

به همت مخترع تبریزی؛

استفاده معلولین ناحیه دست ، از کامپیوتر امکان پذیر شد

مصطفی رنجبری، دانشجو حسابداری در مقطع ارشد که توانسته است با طراحی و ساخت یک سیستم سخت افزاری برای کامپیوتر، زمینه استفاده جانبازان و معلولین از ناحیه دست را با کامپیوتر فراهم سازد.

گزارش علم و فناوری از وضعیت و مشکلات معلولین؛

کم یابی و قیمت بالا تجهیزات پزشکی معلولین/ تجهیزات توان بخشی معلولین غیر استاندارد است

افزایش هزینه های معیشتی و قیمت تجهیزات پزشکی و کم یاب بودن آن ها، هزینه های شهری و مناسب سازی آن ها به معلولان از مهمترین مشکلات و دغدغه های معلولان است.

روز جهانی معلولان و چالش های بی پایان؛

اوضاع نابسامان خدمات توانبخشی معلولان / هیچ بیمارستان توانبخشی دولتی نداریم

سنگ بنای شکوفایی استعداد و کارآیی شخص، عامل اراده است و اوضاع معلولان در کشور ما به سامان نیست و دلیل این موضوع هم ترکیبی از نگرشهای نادرست به همراه اقدامات غیر مسوؤلانه است.

با هدف کمک به معلولان و افراد کم‌توان؛

موتورسه چرخه سبک با قابلیت عبور از ناهمواری‌ها طراحی و ساخته شد

افراد کم توان ومعلول در سطح جهان درصد بالایی را شامل می شود ،می توان از این موتور برای رفع کمی از مشکلات عبور ومرور عموم افراد و به خصوص معلولین اقدام کرد.