مقاله-علمی

تولید مقاله، نشان دهنده تولید علم است؟

در سنت های اصیل علمی، تولید مقاله هیچ گاه نشان دهنده تولید علم نبوده است، بلکه یک مناقشه علمی است؛ این نبردهای علمی زمینه ساز تولید علم است نه الزاما خود علم.

داستان فیزیکدانی که در متن یک مقاله علمی از همسرش خواستگاری کرد+عکس

این اتفاق برای نخستین بار توسط «جس وده»، فیزیکدان امپریال کالج لندن، دیده و در توئیتر منتشر شد. این محقق در توئیت خود آورده است:‌ «عشق نمرده، فقط در پس محدودیت‌های ما پنهان مانده است. خوشبختانه پان‌پان این مقاله را خوانده و پاسخ مثبت داده است. باید از لونگ تشکر کرد که چنین نمایش زیبای عاشقانه را به پا کرد و از خدا نیز تشکر کرد که این درخواست موفقیت آمیز بوده است.»

گزارش استنادی نشریه‌ها تایید می‌کند:

ضریب تاثیر در دستان ۳۶ نشریه ایرانی/ نشریات علمی ابزاری برای پیوند پژوهشگران و نخبگان است

با استناد به گزارش استنادی نشریه‌ها، می‌توان گفت جایگاه نشریات علمی در سطح بین‌المللی روبه بهبودی است که این موضوع حاکی از رشد علمی و ارتقاء سطح علمی نخبگان و پژوهشگران داخلی می‌باشد.

با مجلات علمی بیشتر آشنا شوید/ مزایای چاپ مقاله در نشریات علمی داخلی چیست؟

چاپ مقاله در نشریات علمی یکی از ملاک‌های سنجش سطح علمی نخبگان و پژوهشگران می‌باشد، از این حیث اهمیت آشنایی با نشریات علمی داخلی و مزایای چاپ مقاله در این نشریات بر هیچ کسی پوشیده نیست.

عضو هیات علمی دانشگاه

رشد کاریکاتوری دانشگاه و محققان/ وزارت علوم، مقاله و فناوری

در ایران ابتدا دانشجوی دکتری می گیرند، بعد برنامه ریزی می کنند که چگونه آنها را مشغول کنند که البته اکثریت هم بیکار می مانند. ولی در غرب استاد ابتدا پروژه می گیرد، سپس بر حسب نیاز برای پروژه اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری همراه با حقوق و بیمه می کند.

اینفوفناوری۳

شمارش معکوس "عادت های سالم" روزانه

در این اینفو به ۹ مورد از عادت های روزانه که بسیار سالم هستند میپردازیم.

بر اساس مطالعه محققان دانشگاه میشیگان

کم هزینه ترین روش علمی برای کاهش استرس

مطالعه جدیدی از محققان دانشگاه میشیگان نشان داد که قدم زدن ۲۰ دقیقه‌ای در یک پارک یا بودن در طبیعت می‌تواند به میزان قابل توجهی سطح کورتیزول را کاهش دهد .

جزوه آموزشی

خواندن این مقاله به مربیان قرآن توصیه می شود!

محقق قرآنی هدف خود از را تهیه این مقاله، ارتقاء نگرش و باورهای دینی و همچنین تکمیل دانش و مهارتهای معلم قرآن در زمینه روشها و فنون تدریس و کلاسداری و کاربرد اصول روانشناسی آموزشی در تدریس و تعلیم و جذب افراد به حوزه های قرآن عنوان کرد

۱۰ ترفند رایج در مذاکره و راه‌های مقابله با آنها

۱۰ ترفند رایج در مذاکره و راه‌های مقابله با آنها در مذاکرات بین افراد اعم از مذاکره خانوادگی، شغلی، تجاری و سیاسی گاهی اوقات با مذاکره‌کنندگانی مواجه می‌شویم که به‌دلیل حرفه‌ای بودن از ترفندهایی استفاده می‌کنند و با استفاده از این ترفندها به‌صورت ناخودآگاه از شما امتیاز می‌گیرند، در این نوشته با استفاده از ابزار مذاکره بهره‌ور جامع (Total Productive Negotiation) تعدادی از این ترفندها و راه‌های دفاعی برای آنها را ذکر می‌کنیم.