مقاومت-گیاهان::خبرگزاری علم و فناوری
مقاومت-گیاهان

استفاده از ادرار انسان برای کمک به رشد گیاهان در مریخ

انتقال کود و دیگر مواد کمک کننده به رشد گیاهان به سیاره مریخ کار ساده‌ای نیست. اما ممکن است ادرار انسان بتواند تا حدی به حل این مشکل کمک کند.

ساخت نخستین «واکسن گیاهی» توسط محققان استنفورد

دانشمندان توانسته‌اند با استفاده از نخستین واکسن ساخته شده برای گیاهان گوجه فرنگی و فلفل را از بیماری باکتریایی خال‌زدگی نجات دهند. خال زدگی گونه‌ای از بیماری است که به صورت برگ به برگ در گیاهانی این‌چنینی منتقل می‌شود. در این بیماری برگ گیاه در ابتدا زرد می‌شود و به تدریج مرگ به سراغ گیاهان می‌آید.

یک متخصص گیاهپزشکی مطرح کرد

گیاهان گنجینه ژنهای مقاومت به آفات

یک متخصص گیاهپزشکی با اشاره به سازگار شدن گیاهان با انواع تنش ها در طول روند تکاملی خود، بر لزوم شناسایی دقیق ژنوم آنها تاکید کرد.

کلاکت۶۶-زندگی ما و سوسک ها

امروزه زندگی ما به نوعی با سوسک ها عجین شده است در این کلاکت به بررسی این مورد می پردازیم.

همه چیز در مورد گیاهان آپارتمانی

در این اینفو به بررسی کامل گیاهان آپارتمانی میپردازیم

نتیجه یک تحقیق؛ گیاهان درد را احساس می‌کنند?

گیاهان احساس "لامسه" دارند و زمانیکه برگ آن‌ها آسیب می‌بیند و یا جراحت برمی‌دارد، درد را احساس می‌کنند و از خود پاسخ دفاعی نشان می‌دهند. به گزارش دیلی‌میل، تحقیقات جدید نشان می‌دهد، در برگ‌های گیاهان، سیگنال‌های درد وجود دارد. این سیگنال‌ها مشابه با سیگنال‌های درد موجود در بدن انسان است.

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان مطرح کرد

سرمازدگی محصولات کشاورزی تهدیدی برای حفظ امنیت غذایی در ایران

عضو پژوهشکده تحقیقات گیاهان راهبردی گیلان با اشاره به تأثیر تنش های محیطی بر عملکرد محصولات کشاورزی گفت: سرمازدگی از جمله مهمترین تنش های محیطی است که در صورت عدم مدیریت به موقع منجر به بروز خسارات جبران ناپذیری به استقلال و خودکفایی کشور می شود.