مهرداد-شریفی-رئیس-مرکز-بهداشت-غرب-اهواز

توصیه های رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز برای برگزاری امتحانات؛

امتحانات نهایی مدارس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود/ لزوم رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: در بحث پیشگیری نیز استفاده از وسایل حفاظت فردی هم چون ماسک، ژل ضد عفونی دست، دستکش و شستن مرتب دست ها با صابون و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی از مهم ترین ابزار و راه های پیشگیری از کرونا ویروس است.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

هموطنان باید توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند/بهداشت و درمان خط مقدم مواجهه با بیماری کرونا

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: هموطنان باید همچنان توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و جز در مواقع ضروری از خانه خارج نشوند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

مواد غذایی خام و پخته شده در کنار هم قرار نگیرند/ضرورت پرهیز از مصرف قلیان

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: در هنگام طبخ غذا، مواد غذایی باید در خانه خوب پخته شوند، همچنین می بایست مواد غذایی خام و پخته شده در کنار هم قرار نگیرند و از تماس آن ‌ها با هم خودداری شود.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

ماسک ها و دستکش های استفاده شده در معابر رها نشوند/لزوم توجه به سلامت جسمی پاکبان ها

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: دستکش و ماسکی که استفاده می کنیم آلوده هستند بنابراین نباید در معابر و خیابان ها رها شوند زیرا پاکبان هایی که می خواهند این اقلام را جمع آوری کنند در معرض خطر قرار می گیرند و سلامتی این عزیزان نیز در معرض به خطر می افتد.

در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز مطرح شد

توصیه های بهداشتی برای زائران اربعین حسینی/ اجتباب از گرفتن غذا و نوشیدنی از افراد ناشناس

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز بر رعایت نکات بهداشتی در طول سفر اربعین تاکید کرد و گفت: زائران عزیز در بین مسیر از گرفتن غذا و نوشیدنی ها از دست افراد ناشناس و خارج از مواکب تایید شده خودداری کنند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

جلوگیری از بیماری تالاسمی با یک مشاوره و آزمایش ساده/چگونه می توان عمر بیماران مبتلا را افزایش داد؟

با انجام آزمایش ژنتیک، درصد بالایی از عوامل مهم ایجاد بیماری های وراثتی تشخیص داده می شوند که از تولد کودکان با این بیماری جلوگیری خواهد کرد.

خبرگزاری علم و فناوری از یک شغل پر استرس گزارش می دهد

ماما؛ نخستین میزبان فرشته ‌های کوچک زمینی/ فریادرسی که کسی به فریادش نمی رسد

ماما، هم شاهد لحظات پر اضطراب و رنج و درد زایمان مادران است و از طرفی هم نظاره گر لحظه شیرین تولد فرشته ‌های کوچک خواهد بود، وقتی یک نوزاد به دنیا می آید نه تنها درد و رنج مادر پایان می یابد بلکه خستگی کار هم از تن ماما و دیگر پرسنل نیز بیرون می رود.

در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز مطرح شد

خواص ضد سرطانی دارچین و سبزی ها/ اصلاح رژیم غذایی و انجام منظم فعالیت های بدنی، عوامل مهمی در پیشگیری هستند

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با اشاره به این مطلب که مواد غذایی می توانند نقش مهمی در مراحل مختلف بروز سرطان توسط عوامل سرطان زا داشته باشند، گفت: بعضی از عوامل غذایی با کاهش صدمه به DNA خاصیت ضد سرطانی دارند که از جمله آنها می توان به مواد شیمیایی موجود دارچین و یا کلروفیلین موجود در کلروفیل ها (سبزی ها) اشاره کرد.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز عنوان کرد

پرادراری، پرنوشی، پرخوری و کاهش وزن علائم مهم ابتلا به دیابت/ ضرورت افزایش فعالیت بدنی، مصرف مقادیر فراوانی فیبر و ارتقای مصرف غلات کامل

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با تاکید بر این نکته که با بالاتر رفتن قند خون، علائم دیابت آشکارتر می‌ شوند، گفت: پرادراری، پرنوشی، پرخوری، کاهش وزن با وجود اشتهای زیاد، خستگی و تاری دید از علائم اولیه شایع دیابت هستند که در افراد به وجود می آید.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

کم ‌کاری تیرویید نوزادان در صورت تشخیص به هنگام، درمان ساده و آسانی دارد

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: بیماری کم ‌کاری تیرویید نوزادان در صورت تشخیص به هنگام، درمان ساده، آسان، ارزان و موثر دارد.