مهرداد-شریفی-رئیس-مرکز-بهداشت-غرب-اهواز

در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز مطرح شد

توصیه های بهداشتی برای زائران اربعین حسینی/ اجتباب از گرفتن غذا و نوشیدنی از افراد ناشناس

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز بر رعایت نکات بهداشتی در طول سفر اربعین تاکید کرد و گفت: زائران عزیز در بین مسیر از گرفتن غذا و نوشیدنی ها از دست افراد ناشناس و خارج از مواکب تایید شده خودداری کنند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

جلوگیری از بیماری تالاسمی با یک مشاوره و آزمایش ساده/چگونه می توان عمر بیماران مبتلا را افزایش داد؟

با انجام آزمایش ژنتیک، درصد بالایی از عوامل مهم ایجاد بیماری های وراثتی تشخیص داده می شوند که از تولد کودکان با این بیماری جلوگیری خواهد کرد.

خبرگزاری علم و فناوری از یک شغل پر استرس گزارش می دهد

ماما؛ نخستین میزبان فرشته ‌های کوچک زمینی/ فریادرسی که کسی به فریادش نمی رسد

ماما، هم شاهد لحظات پر اضطراب و رنج و درد زایمان مادران است و از طرفی هم نظاره گر لحظه شیرین تولد فرشته ‌های کوچک خواهد بود، وقتی یک نوزاد به دنیا می آید نه تنها درد و رنج مادر پایان می یابد بلکه خستگی کار هم از تن ماما و دیگر پرسنل نیز بیرون می رود.

در گفت و گو با رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز مطرح شد

خواص ضد سرطانی دارچین و سبزی ها/ اصلاح رژیم غذایی و انجام منظم فعالیت های بدنی، عوامل مهمی در پیشگیری هستند

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با اشاره به این مطلب که مواد غذایی می توانند نقش مهمی در مراحل مختلف بروز سرطان توسط عوامل سرطان زا داشته باشند، گفت: بعضی از عوامل غذایی با کاهش صدمه به DNA خاصیت ضد سرطانی دارند که از جمله آنها می توان به مواد شیمیایی موجود دارچین و یا کلروفیلین موجود در کلروفیل ها (سبزی ها) اشاره کرد.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز عنوان کرد

پرادراری، پرنوشی، پرخوری و کاهش وزن علائم مهم ابتلا به دیابت/ ضرورت افزایش فعالیت بدنی، مصرف مقادیر فراوانی فیبر و ارتقای مصرف غلات کامل

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با تاکید بر این نکته که با بالاتر رفتن قند خون، علائم دیابت آشکارتر می‌ شوند، گفت: پرادراری، پرنوشی، پرخوری، کاهش وزن با وجود اشتهای زیاد، خستگی و تاری دید از علائم اولیه شایع دیابت هستند که در افراد به وجود می آید.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

کم ‌کاری تیرویید نوزادان در صورت تشخیص به هنگام، درمان ساده و آسانی دارد

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: بیماری کم ‌کاری تیرویید نوزادان در صورت تشخیص به هنگام، درمان ساده، آسان، ارزان و موثر دارد.

نکات بهداشتی برای مکان های توزیع نذورات اربعین حسینی؛

مصرف دخانیات در محل های تجمع عزاداران ممنوع است/ استفاده از لیوان کاغذی برای صرف نوشیدنی های داغ

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز خواستار نصب تابلوی منع مصرف دخانیات در مکان های تجمع عزاداران شد و گفت: در اماکن سربسته از استعمال سیگار جلوگیری شود تا از خطرات احتمالی پیشگیری کنیم.

توصیه های بهداشتی برای مواکب اربعین؛

مواد اولیه پخت غذا از محل های معتبر و بهداشتی خریداری شود/ دریافت کارت گواهی تندرستی برای افراد مرتبط با طبخ و توزیع نذورات

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با یادآوری این نکته که مسئولان تهیه مواد اولیه باید از سالم و بهداشتی بودن مواد اولیه مصرفی اطمینان داشته باشند، گفت: این مواد باید از محل های معتبر خریداری و یا از افراد معتبر و شناخته شده به عنوان نذورات قبول نمایند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز:

افراد سیگاری دو برابر در معرض خطر ابتلا به بیماری سل هستند/ضرورت رسیدگی به سرفه بیشتر از دو هفته

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: افرادی که سیگار می کشند نسبت به غیر سیگاری ها تقریباً دو برابر در معرض خطر ابتلا به بیماری سل هستند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

کنار گذاشتن از خانواده منشا بسیاری از مشکلات سالمندان/رژیم غذایی سالمند چگونه باید باشد

بسیاری از مشکلات روانی و اجتماعی سالمندان مربوط به کنار گذاشتن آنها از خانواده و فعالیت های اجتماعی است.