مهندسی-برق

فعالیت ۳۰۰شرکت دانش بنیان در حوزه برق

درحال حاضر ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه برق و الکتریک و انرژی فعالیت دارند که برای عضویت این شرکت ها در این سندیکاها به منظور ارائه خدمات ویژه تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده است

حضور ۹ تیم از مخترعین جمهوری اسلامی ایران در جشنواره بین المللی اختراعات و طراحی تایوان

جشنواره بین المللی اختراعات و طراحی تایوان با حضور ۲۶ کشور جهان در تاریخ ۱۵ الی ۱۷ آذر ماه مصادف با ۶ الی ۸ دسامبر در شهر کائوشینگ برگزار خواهد شد.

کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مهندسی برق و کامپیوتر

چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مهندسی برق و کامپیوتر توسط موسسه عالی علوم وفناوری خوارزمی در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۸ با هدف بررسی چالش های رشته های تخصصی در موضوعات مرتبط با همایش برگزار می‌شود.

دومین کنفرانس بین المللی تحقیقات بین رشته‌ای

دومین کنفرانس بین المللی تحقیقات بین رشته‌ای در برق، کامپیوتر، مکانیک و مکاترونبک در ایران و جهان اسلام در تاریخ ۳۰ شهریورماه سال ۱۳۹۸ در کرج برگزار می‌شود.

چاپ مقاله یک استاد جوان بسیجی در مجله معتبر انگلستانی

یکی از اساتید جوان کرمانی عضوِ کارگروه تخصصی برق و الکترونیک سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان کرمان، موفق به ارائه روش جدیدی جهت مانیتورینگ جابجایی محوری سیم پیچ ترانسفورماتور قدرت که در قالب یک مقاله در مجله ای معتبر انگلستانی به چاپ رسیده شده است.

پنجمین کنفرانس ملی یافته های نوین در مهندسی برق، کامپیوتر و فناوری اطلاعات

پنجمین کنفرانس ملی یافته های نوین در مهندسی برق، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، ۲۹ مرداد ماه در شهر شیراز برگزار می‌شود.

کارشناس برق منطقه ای یزد خبر داد

یزد رتبه نخست افزایش مصرف برق کشور را از آن خود کرد

کارشناس اداره برق منطقه ای یزد گفت: بیشترین رشد مصرف برق نسبت به سال گذشته در استان یزد اتفاق افتاده، این میزان ۲۰ درصد در حوزه صنایع بوده ، که یک بحران تلقی می شود.

۲۳ دانشگاه ایرانی در رتبه‌بندی برترین‌های جهان:

برترین‌های برق دنیا با حضور پررنگ مهندسان ایرانی/ عملکرد صنعت برق بهینه‌سازی می‌شود

بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی تایمز از برترین‌های دنیا، ۲۳ دانشگاه ایران در رشته مهندسی برق و الکترونیک حضور دارند که نوید توسعه، پیشرفت و درنتیجه اصلاح عملکرد صنعت برق و الگوی مصرف این انرژی را می‌دهد.

نظام رتبه بندی سایمگو اعلام کرد؛

کسب رتبه نخست ایران در رشته مهندسی برق منطقه غرب آسیا+جدول

بر اساس آخرین رده بندی نظام رتبه بندی سایمگو در سال ۲۰۱۷، جمهوری اسلامی ایران بر اساس تولید و تعداد مقالات علمی در رشته مهندسی برق و الکترونیک موفق به کسب رتبه نخست در منطقه غرب آسیا و جایگاه وازدهم در بین ۱۵۵ کشور جهان گردیده است.

علم وفناوری گزارش می دهد؛

از حیدر برقی تا رتبه اول مهندسین برق ایرانی در آسیای غربی

رتبه‌بندی سایمگو حکایت از کسب مقام نخست ایران در زمینه تولیدات علمی در رشته برق و الکترونیک در سطح منطقه آسیای غربی دارد.