موشک

در حاشیه نمایشگاه بین المللی ماکس ۲۰۱۹ روسیه

رونمایی از جدیدترین موشک کروز ایرانی با نام "مبین" + عکس و مشخصات

این موشک کروز جدید ایرانی در نمایشگاه بین المللی ماکس ۲۰۱۹ روسیه به نمایش گذاشته شد.

ویدئو؛

رونمایی از موشک ضد کشتی (ساحل به دریا) روسیه

رونمایی از موشک ضد کشتی (ساحل به دریا) روسیه؛ این موشک بعد از شلیک و قبل از اصابت به هدف، قابلیت تشخیص مسیر دارد.

چطوری عقاب جهانی ... ؟!

گزارش مردمی خبرگزاری علم و فناوری در مورد پیشرفته ترین پهباد آمریکا که توسط سامانه پدافندی سوم خرداد مورد هدف قرار گرفت.

ماجرای دزدی ۷۰۰ میلیون دلاری یک شرکت آلومینیم‌سازی از ناسا

آنطور که از بیانیه‌های منتشر شده ناسا برمی‌آید، هنگام پرتاب این ماهواره‌ها، یک ساختار کشویی که مسئول انتقال آنها به خارج از اتمسفر بوده است، به طور کامل باز نمی‌شده و به همین دلیل بسیاری از ماموریت‌ها با شکست مواجه شده اند. ناسا میگوید این قطعات توسط یک شرکت ‌آلومینیم سازی تولید میشده است.

پرتاب نخستین موشک ساخته شده با پرینتر سه‌بعدی

این موشک جدید که تران ۱‌ (Terran ۱) نام دارد بیش از ۱ تن وزن خواهد داشت و مراحل طراحی و توسعه آن حدود ۱۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. همچنین کمپانی آمریکایی مدعی شده است که بزرگترین پرینتر سه بعدی تولید فلزات را در سراسر جهان در اختیار دارد.

علم و فناوری گزارش می دهد

آیا آزمایش تسلیحات ضد ماهواره عامل آلودگی فضا و تهدید سفرهای فضایی است؟

در پی آزمایش موشکی هند در هفته گذشته به فضا، رئیس سازمان فضایی آمریکا آن را اقدامی وحشتناک دانست و اعلام کرد، حدود ده هزار قطعه منهدم شده در فضا وجود دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

پیش بینی پدر صنعت موشکی اسرائیل در مورد ایران به واقعیت پیوست / ساخت پیشرفته ترین موشک بالستیک نقطه زن جهان توسط ایران

ایران برای نخستین بار موفق به ساخت نوعی از موشک های بالستیک نقطه زن شده است که بدون هدایت ماهواره ای قادر است تا فاصله ۲۰۰۰ کیلومتر و با دقت بالا هدف را نابود کند.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

«چهل سال انقلاب، چهل سال پیشرفت»/قسمت دوم؛ پیشرفت های موشکی ایران+فیلم و عکس

ایران به برکت انقلاب اسلامی ، امروز از چنان توانمندی برخودار است که در روز نبرد قادر خواهند بود تمام منافع و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه و البته وجب به وجب سرزمین‌های اشغالی را با خاک یکسان کند.

گزارشی از یک دستاورد مهم دفاعی؛

سلاح ۲۰ کیلومتری؛ ابتکار سهل و ممتنع سپاه برای جنگ سوریه/ ایران به باشگاه دارندگان موشک‌های خارج از میدان دید پیوست +عکس

سپاه اکنون وارد یک باشگاه خاص از دارندگان سلاحی تاکتیکی و مهم شده که می تواند توان نیروهای زمینی را کاملا ارتقا ببخشد؛ ارتقایی هر کشور قدرتمندی در دنیا توان دستیابی به آن را نداشته است.