ناسا

سرعت اینترنت در «ایستگاه فضایی بین‌المللی» چقدر است؟

«جورج مارو»، مدیر اجرایی مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا می‌گوید: «شبکه‌های ارتباطی ناسا در تمامی ماموریت‌های ما نقش محوری ایفا می‌کنند. با استفاده از این ارتباطات دسترسی به داده‌های ماموریت‌های فضایی ممکن می‌شود.» چه یک ماموریت در مدار زمین باشد و یا مسیری در بخش خارجی منظومه شمسی، برای اطمینان از اینکه داده‌های حیاتی ماموریت به خوبی میان مراکز کنترل و فضانوردان یا فضاپیماها منتقل می‌شود، وجود ارتباطات سریع و موثر ضروری است.

«ریه‌های زمین در آتش»؛ تصاویر ماهواره‌ای ناسا از آتش‌سوزی عظیم جنگل‌های آمازون

حدود ۲۰ درصد از اکسیژن جهان را تامین می‌کنند و عمدتا تحت عنوان «ریه‌های زمین» شناخته می‌شوند، آمازون اکنون برای هفته‌هاست که درگیر آتش‌سوزی است. این آتش‌سوزی به اعتراضات عمومی مردم در برزیل منجر شده؛ فعالان محیط زیست الوارسازان، کشاورزان و دامپروران را مقصر می‌دانند. آنها درختان را از بین می‌برند تا زمین‌های کشاورزی بوجود آورند.

علم و فناوری بررسی می‎کند؛

چرا ناسا یک «میکروفون ۵۰ کیلومتری» ساخته است؟

طراحی جدید بال و بدنه فراصوت لاکهید مارتین منجر به ایجاد صدایی با بلندای ۷۵ دسی‌بل خواهد شد. در مقام مقایسه یعنی صدایی در حدود صدای بسته‌شدن درب یک خودرو. این صدای کم اما با سرعت بالایی همراه خواهد بود. بنابرگزارش‌ها این هواپیماها قادرند در ارتفاع ۱۷ هزار متری با سرعت ۱.۲۷ ماخ (بیش از ۱۵۰۰ کیلومر بر ساعت) به پرواز درآیند.

ناسا میگوید جزیره‌ای در ۱۵۰ کیلومتری چابهار ناپدید شده است

شاید جزیره «زلزله» اکنون ناپدید شده باشد، اما این بدان معنی نیست که دیگر خبری از آن نخواهد بود. تصاویر ماهواره «لندست» متعلق به ناسا نشان داده که در برخی بازه‌های زمانی مقدار اندکی خشکی در آن حوالی دیده شده است.

ناسا به دنبال غارت فلزات کمیاب و گران‌بها در «کره ماه» است

رئیس ناسا از مالکان کمپانی‌های فضایی خصوصی نظیر ایلان ماسک، جف بزوس و ریچارد برانسون درخواست دارد تا به این ایده جامع عمل بپوشانند. برایدستاین در این زمینه می‌گوید: «میلیاردرها در زمینه اکتشافات فضایی سرمایه‌گذاری می‌کنند و ناسا نیز می‌تواند از این عرصه سود ببرد. ما شرکای تجاری داریم که می‌توانند در این زمینه به ما یاری برسانند.»

بنا بر اعلام ناسا؛

تحقیقات جدیدی برای شناسایی حیات در دیگر سیارات آغاز می‌شود

اگر چه تردیدی در مورد وجود حیات در دیگر سیارات وجود ندارد؛ اما تلاش‌های بشر در این زمینه تا به حال موفق نبوده و این بار ناسا قصد دارد روشی جدید برای شناسایی حیات به کار بگیرد.

اظهار نظر خنده‌دار و عجیب ترامپ در مورد ماه و مریخ:

رئیس جمهور آمریکا: ماه بخشی از مریخ است!

ناسا آنچنان که دونالد ترامپ می‌گوید چندان در خصوص مریخ بی‌برنامه نیست. آنها همین چندی پیش سطح‌نشین «این‌سایت» را روی مریخ فرود آوردند و در سال آینده میلادی برای ارسال کاوشگر «مریخ‌ ۲۰۲۰» برنامه ریزی می‌کنند. به علاوه این سازمان فضایی در نظر دارد تا در سال آینده با استفاده از یک هلی‌کوپتر سیاره سرخ را مورد کاوش قرار دهد.

تماشا کنید: ناسا چگونه کاوشگر «مارس ۲۰۲۰» را می‌سازد و روانه مریخ می‌کند

این مریخ‌نورد برای پرتاب در سال ۲۰۲۰ در حال راه اندازی است . آزمایشگاه پیشرانش جت این مأموریت را مدیریت خواهد کرد. وسائل حمل و نقل و ابزار علمی برای این مأموریت در ماه ژوئیه ۲۰۱۴ پس از یک رقابت باز برای بارهای مفید بر اساس اهداف علمی که یک سال قبل تعیین شده بود انتخاب شدند.

شما می‌توانید «ایستگاه فضایی بین‌المللی» را برای یک شب اجاره کنید

ناسا اعلام کرده است که پروازهای فضایی خصوصی به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی در جریان ماموریت‌هایی که حدود ۳۰ روز به طول می انجامد، از سال ۲۰۲۰ ممکن خواهد شد. البته اقامت در این هتل فضایی اصلا ارزان نیست. نیویورک‌تایمز گزارش می‌دهد که هزینه هر شد اقامت در ایستگاه فضایی حدود ۳۵ هزار دلار (۴۰۰ میلیون تومان) آب خواهد خورد.

اسم خود را همراه با کاوشگر «مارس ۲۰۲۰» ناسا به مریخ بفرستید

مدیر ماموریت‌های علمی ناسا در واشنگتن در بیانیه خود آورده است: «این زمان هیجان‌انگیزی برای ناسا است. چرا که در این ماموریت قصد دارد تا به پرسش‌هایی عمیق و کلیدی در خصوص همسایه فضایی‌مان و حتی منشاء حیات بر روی سیاره زمین پاسخ دهد.»