ناسا

اظهار نظر خنده‌دار و عجیب ترامپ در مورد ماه و مریخ:

رئیس جمهور آمریکا: ماه بخشی از مریخ است!

ناسا آنچنان که دونالد ترامپ می‌گوید چندان در خصوص مریخ بی‌برنامه نیست. آنها همین چندی پیش سطح‌نشین «این‌سایت» را روی مریخ فرود آوردند و در سال آینده میلادی برای ارسال کاوشگر «مریخ‌ ۲۰۲۰» برنامه ریزی می‌کنند. به علاوه این سازمان فضایی در نظر دارد تا در سال آینده با استفاده از یک هلی‌کوپتر سیاره سرخ را مورد کاوش قرار دهد.

تماشا کنید: ناسا چگونه کاوشگر «مارس ۲۰۲۰» را می‌سازد و روانه مریخ می‌کند

این مریخ‌نورد برای پرتاب در سال ۲۰۲۰ در حال راه اندازی است . آزمایشگاه پیشرانش جت این مأموریت را مدیریت خواهد کرد. وسائل حمل و نقل و ابزار علمی برای این مأموریت در ماه ژوئیه ۲۰۱۴ پس از یک رقابت باز برای بارهای مفید بر اساس اهداف علمی که یک سال قبل تعیین شده بود انتخاب شدند.

شما می‌توانید «ایستگاه فضایی بین‌المللی» را برای یک شب اجاره کنید

ناسا اعلام کرده است که پروازهای فضایی خصوصی به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی در جریان ماموریت‌هایی که حدود ۳۰ روز به طول می انجامد، از سال ۲۰۲۰ ممکن خواهد شد. البته اقامت در این هتل فضایی اصلا ارزان نیست. نیویورک‌تایمز گزارش می‌دهد که هزینه هر شد اقامت در ایستگاه فضایی حدود ۳۵ هزار دلار (۴۰۰ میلیون تومان) آب خواهد خورد.

اسم خود را همراه با کاوشگر «مارس ۲۰۲۰» ناسا به مریخ بفرستید

مدیر ماموریت‌های علمی ناسا در واشنگتن در بیانیه خود آورده است: «این زمان هیجان‌انگیزی برای ناسا است. چرا که در این ماموریت قصد دارد تا به پرسش‌هایی عمیق و کلیدی در خصوص همسایه فضایی‌مان و حتی منشاء حیات بر روی سیاره زمین پاسخ دهد.»

تولید اکسیژن برای فضانوردان

تبدیل کربن دی اکسید به اکسیژن قابل تنفس برای سفرهای فضایی

دانشمندان مؤسسه فناوری کالیفرنیا یک رآکتور ابداع کرده‌اند که کربن دی اکسید را به اکسیژن قابل تنفس برای استفاده در سفرهای فضایی تبدیل می‌کند

سکونت در ایستگاه فضایی مستقل؛

شرکت‌های فضایی روش‌هایی را برای ایجاد ایستگاه‌های فضایی تجاری پیشنهاد کردند

ناسا می‌خواهد این بخش از فضا میزبان فضانوردان تجاری باشد.

فضانورد مشهور ناسا: زمان آن رسیده که به مریخ مهاجرت کنیم

سازمان‌های فضایی نظیر ناسا و نیز کارآفرینان سرشناسی نظیر ایلان ماسک از برنامه‌های خود برای ارسال انسان به سوی سیاره سرخ خبر داده‌اند. اگرچه که جزئیات این برنامه‌ها هنوز بسیار مبهم است، اما به عنوان مثال ناسا و دولت ترامپ از برنامه‌های خود برای ارسال انسان و نخستین گام‌ها بر روی سیاره سرخ تا سال ۲۰۳۳ میلادی حکایت مي‌کنند.

ماجرای دزدی ۷۰۰ میلیون دلاری یک شرکت آلومینیم‌سازی از ناسا

آنطور که از بیانیه‌های منتشر شده ناسا برمی‌آید، هنگام پرتاب این ماهواره‌ها، یک ساختار کشویی که مسئول انتقال آنها به خارج از اتمسفر بوده است، به طور کامل باز نمی‌شده و به همین دلیل بسیاری از ماموریت‌ها با شکست مواجه شده اند. ناسا میگوید این قطعات توسط یک شرکت ‌آلومینیم سازی تولید میشده است.

کاوشگر ناسا برای نخستین بار یک «مریخ‌لرزه» ثبت کرد

این‌سایت یک فضاپیما رباتیک سطح نشین مریخ است که با هدف تهیه نقشه از لایه‌های داخلی مریخ ساخته شده است. «هامونه الیسیوم» محل فرود این کاوشگر، دومین منطقهٔ بزرگ آتشفشانی در مریخ به شمار می‌رود. این‌سایت در آن‌جا با بکار انداختن یک سنسور و یک پروب دما و همچنین انجام آزمایش علمی رادیویی برنامهٔ مطالعهٔ ساختار داخلی مریخ انجام خواهد شد.

محققان گروه فضاپیمای اینسایت؛

برای اولین بار در مریخ، زلزله رخ داد/این سیاره از لحاظ لرزه‌شناسی فعال است

اولین رویداد زلزله در مریخ توسط محققان گروه فضاپیمای اینسایت ناسا در ۶ آوریل شناسایی و ثبت شد.