ناسا

پس از هشت ماه سکوت رادیویی

ناسا کاوشگر «فرصت» را از فهرست کاوشگرهای فعال خارج می‌کند/ کاوشگری که به آخرین دستور رادیویی نیز پاسخ نداد

پس از تقریباً هشت ماه عدم ارتباط با کاوشگر «فرصت» در نهایت ناسا تصمیم به حذف آن از فهرست کاوشگرهای فعال گرفته است.

ناسا: ۲۰۱۸ پنجمین سال گرم تاریخ سیاره زمین بوده است

ناسا، آژانس ملی اقیانوسی جوی آمریکا (NOAA)، موسسه برکلی ارث، موسسه هادلی در بریتانیا و آژانس هواشناسی ژاپن از معتبرترین منابعی هستند که میانگین دمای جهان را همه ساله اعلام می‌کنند. آنها از روش های متفاوتی برای بررسی های خود استفاده می‌کنند، اما امسال به نظر می رسد پاسخ همه این موسسات هواشناسی یکسان بوده است.

بر طبق یک گزارش؛

ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

داغترین ۵ سال در تاریخ: ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸، و ۲۰۱۴/ NOAA و ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان چهارمین سال داغترین سال تایید کرده اند

محققان ناسا دست یافتند

تنها ۳ میلیون سال نوری تا کهکشانی جدید/کشف اتفاقی کهکشانی جدید در نزدیکی کهکشان راه شیری توسط تلسکوپ هابل

اخیراْ تیم بین‌المللی منجمان به منظور بررسی ستاره‌های کهکشان کوچک NGC ۶۷۵۲ از تلسکوپ هابل استفاده کرده‌اند. هدف مطالعات آن‌ها استفاده از این ستاره‌ها به منظور تعیین سن خوشه‌ی ستاره‌ی کروی بوده است، اما در طی این فرایند به کشف غیرمنتظره‌ای دست یافتند.

در اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا مطرح شد؛

ناسا:جو مریخ روزی، مملو از متان بوده است

با توجه به مقاله‌ای که هفته گذشته در همایش ستاره‌شناسان آمریکایی اروپایی در اتحادیه ژئوفیزیک امریکا برگزار شد، بررسی‌های جوی مریخ این پرسش را مجددا مطرح می‌کند که آیا گاز متان در جو این سیاره وجود دارد یا خیر.

فیزیکدانان مرکز فضایی گودارد ناسا اعلام کردند

حلقه‌های سیاره زحل در حال نابودی‌‌اند!

با در نظر گرفتن تحقیقی که در اوایل سال جاری میلادی منتشر شد و در آن از داده های کاوشگر کاسینی برای بررسی انواع مختلف جریان های حلقه-سیاره درزحل مورد استفاده قرار گرفت، یافته اخیر به این معناست که برخی از ساختارهای بسیار زیبای این سیاره احتمالا در طول ۱۰۰ میلیون سال آینده از میان خواهند رفت.

با ورود به فضای میان ستاره ای؛

کاوشگر وویجر ۲ ناسا از منظومه شمسی خارج شد

کاوشگر وویجر ۲ در سال ۱۹۷۷ به سوی فضا پرتاب شد و از آن زمان تا کنون به مدت چهار دهه است که منظومه شمسی را مورد کاوش قرار می‌دهد. بیشترین شهرت وویجر ۲ به این دلیل است که نام خود را به عنوان نخستین فضاپیمایی که سیارات نپتون و اورانوس را مورد مطالعه قرار داده، ثبت کرده است.

با اتمام سوخت و پس از ۹ سال :

ماموریت تلسکوپ فضایی کپلر به پایان رسید

اوایل سا جاری میلادی بود که مقامات ناسا اعلام کردند تلسکوپ فضایی کپلر در حال به پایان رساندن ذخیره سوخت خود است. از آن زمان به بعد ناسا برای ارسال یک ماهواره تحقیقاتی دیگر که مطالعات کپلر را ادامه دهد، برنامه‌ریزی می‌کند.

پس از هفت دقیقه وحشت

فرود موفقیت‌آمیز کاوشگر «این‌سایت» بر روی مریخ

در پنجم ماه می سال جاری (۱۵ اردیبهشت ۹۷) سازمان فضایی ناسا مریخ‌نشین «این‌سایت» (InSight) را از پایگاه نیروی هوایی واندربرگ در کالیفرنیا توسط موشک اتلس ۵ با موفقیت به سوی سیاره سرخ پرتاب کرد. دوشنبه هفته جاری پس از پشت سر گذاشتن «هفت دقیقه وحشت» این کاوشگر به مقصد نهایی خود در مریخ رسید.