نقض-برجام::خبرگزاری علم و فناوری
نقض-برجام

طی بیانیه ای؛

اعلام آمادگی بسیج برای استفاده از ظرفیت های خود برای افزایش سطوح تحقیق و توسعه در حوزه انرژِی صلح آمیز هسته ای

در این بیانیه امده است: معاونت علمی،پژوهشی و فناوری بسیج ضمن حمایت از دولت در جهت اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی، امادگی خود را برای افزایش سطوح تحقیق و توسعه در حوزه انرژِی صلح آمیز هسته ای اعلام کرد.

پایان مهلت طرف‌های برجامی/ تا ساعتی دیگر تصمیمات برجامی ایران اعلام می‌شود

باتوجه به اینکه امروز مهلت ۶۰ روزه جمهوری اسلامی ایران به طرف های حاضر در برجام به پایان رسیده است، تا ساعتی دیگر تصمیم تازه ایران در کاستن از تعهدات برجامی اعلام می شود.

ایران هسته‌ای بعد از برجام

در این اینفو به بررسی اثرات برجام بر سازمان هسته‌ای کشور پرداخته‌ایم

از گفتار بی عمل تا مهلت ۶۰ روزه ایران

عدم چشم‌پوشی از تعهدگریزی‌های طرف مقابل/ قدرت و استقامت ایران، نقطه کور جهانیان

خروج آمریکا و عدم توجه اروپایی‌ها به تعهداتشان در برجام این بار کاسه صبر ایران را لبریز کرده است و گام‌های ایران این بار محکم‌تر برداشته می‌شود.

تنها راهکار واقعی خروج از مشکلات توجه به توان داخلی است

اعلام حمایت ۶۱۸ نفر از نخبگان، پژوهشگران و مخترعین بسیجی از اقدام متقابل دولت در برابر بدعهدی های طرف دیگر برجام

جمعی از نخبگان، پژوهشگران، نویسندگان، مبتکرین و مخترعین بسیجی طی بیانیه ای با اعلام حمایت از اقدامات تلافی جویانه ایران در برابر بدعهدی های های غرب و آمریکا در برجام ان را در راستای منافع ملی و مثبت ارزیابی کردند که منجر به تغییر معادلات در برجام به نفع ایران خواهد شد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

برجام و تعهدات روی میز جاگذاشته شده غرب

باوجود تأکيداتي که دولت و مسئولين مذاکرات هسته‌اي در رابطه با معامله برجام عنوان مي‌کنند با گفته‌ها و داده‌هاي آمريکايي‌ها از برجام، در هيچ ترازويي حتي نوع چيني آن تراز نمي‌شود.

توضیحات فنی صالحی در خصوص تصمیمات جدید ایران در قبال برجام

«علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی همزمان با سالگرد خروج آمریکا از برجام در حاشیه نشست هیات دولت اقدامات جمهوری اسلامی ایران در قبال بدعهدی‌های آمریکا را تشریح کرد.

روحانی: از امروز اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین را نمی‌فروشیم/ پس از ۶۰ روز دو اقدام دیگر آغاز می‌کنیم

رئیس‌جمهور همزمان با سالگرد خروج آمریکا از برجام در جلسه امروز هیئت وزیران گفت: از امروز اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین را نمی‌فروشیم. اگر تا ۶۰ روز طرف مقابل تعهدات خود را انجام نداد، دو اقدام دیگر را آغاز می‌کنیم.

روحانی: آماده مذاکره هستیم

رئیس‌جمهور همزمان با سالگرد خروج آمریکا از برجام در جلسه امروز هیئت وزیران گفت: ما امروز آماده مذاکره در چارچوب برجام هستیم، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر.

روحانی: اگر پرونده ایران را به شورای امنیت برگردانند با اقدام بسیار قاطع ما روبرو خواهند شد

رئیس‌جمهور همزمان با سالگرد خروج آمریکا از برجام در جلسه امروز هیئت وزیران گفت: در نامه به سران کشورهای ۴+۱ قید شده که اگر از این اقدام ما بهانه‌جویی کنند و پرونده ایران را به شورای امنیت برگردانند، با یک اقدام بسیار قاطعی از سوی ما روبه‌رو خواهند شد.