نیروگاه-اتمی

افزایش استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه برق شهید سلیمی نکا

مدیر شرکت پخش فرآوردهای نفتی منطقه ساری، گفت: استفاده از سوخت مازوت به دلیل جلوگیری از قطع گاز خانگی افزایش پیدا کرده است که خانوارها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی زمینه کاهش خاموشی‌ها و استفاده از مازوت را فراهم کنند.

صبح امروز؛

بازدید علمی دانش‌آموزان از نیروگاه اتمی بوشهر

دانش آموزان دبستان فجر امامزاده با هماهنگی پایگاه علمی و پژوهشی امیرالمومنین(ع)جهت آشنا کردن آنها با فعالیت‌ های هسته‌ای از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کردند.

رونمایی از جدی ترین رقیب نیروگاه تولید برق در ساری/ رنجنامه تولید زباله در مازندران

نیروگاه زباله سوز ساری قرار است تا ابتدای سال ۹۹ با تولید ۶ مگاوات برق راه اندازی شود.

رویایی که توسط روسها به واقعیت پیوست:

نخستین نیروگاه هسته ای شناور جهان ساخته شد+عکس

برای اولین بار راکتور هسته ای شناور ساخت روسیه بر کشتی نهاده شد تا به مقصد شهری در آلاسکا حمل شود تا در آنجا جایگزین یک نیرگاه زغال سنگ قدیمی شود.

ساینس دیلی؛

شواهد جدید در مورد انتشار سوخت هسته ای در فوکوشیما

دانشمندان دانشگاه منچستر انگلیس کشف اورانیوم و دیگر مواد رادیواکتیو، مانند سزیم و تکنسیوم در ذرات کوچکی که از راکتورهای هسته ای آسیب دیده در شهر فوکوشیما دایچی از زمان حمله اتمی امریکا به هیروشیما و ناکازاکی خبر دادند،

ساخت دومین نیروگاه اتمی کشور در بوشهر

کنفرانس رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با رئیس روس اتم در بوشهر

رئیس سازمان انرژی اتمی : تکمیل واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر ۷ سال طول می کشد و واحد سوم نیز ۲ سال بعد از آن راه اندازی می شود .

نیروگاه اتمی استان بوشهر؛

جمهوری چک درساخت نیروگاه اتمی استان بوشهر هیچ نقشی در این زمینه ندارند

خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر جمهوری چک از همکاری در فعالیت‌های صلح آمیز ایران فاصله بگیرد، از فضای باز پس از برجام عقب خواهد ماند.