نیروگاه-بادی

افزایش استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه برق شهید سلیمی نکا

مدیر شرکت پخش فرآوردهای نفتی منطقه ساری، گفت: استفاده از سوخت مازوت به دلیل جلوگیری از قطع گاز خانگی افزایش پیدا کرده است که خانوارها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی زمینه کاهش خاموشی‌ها و استفاده از مازوت را فراهم کنند.

آیا انرژی‌های تجدیدپذیر واقعا قادرند جایگزین سوخت‌های فسیلی شوند؟

یک مطالعه جدید به ما نشان می‌دهد که پتانسیل عظیمی از انرژی بادی دقیقا در سراسر اروپا وجود دارد که اگر ما می خواهیم از فجایع اقلیمی جلوگیری به عمل آید، نیاز است که به سراغ تولید آن برویم. امروزه اتحادیه اروپا در زمینه تولید انرژی بادی پیشتاز به شمار می‌آید و توربین‌های آن حدود یک سوم از تمام ظرفیت‌های بادی جهان را به خود اختصاص داده است.

با هدف ارزشمندترکردن انرژی در شبکه برق‌رسانی؛

شرکت‌های گوگل و دیپ‌مایند از هوش مصنوعی به منظور پیش‌بینی بازده انرژی نیروگاه‌های بادی استفاده می‌کنند

گوگل امروز اعلام کرد انرژی تولیدی توسط توربین‌های بادی را با استفاده از نرم‌افزار هوش مصنوعی شرکت دیپ‌مایند بهینه‌تر می‌کند. گوگل با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی شرکت دیپ‌مایند به منظور پیش‌بینی بازده باد حاصل از این نیروگاه‌ها از آن به عنوان آغازگران انرژی سبز استفاده نموده و می‌گوید می‌تواند نحوه ارائه تنظیمی خروجی انرژی را که نسبت به ارائه استاندارد و بدون زمان‌بندی برای شبکه دارای ارزش بیش‌تری هستند، زمان‌بندی نماید.

دبیرکارگروه صنعت خانه نخبگان استان عنوان کرد:

لزوم توجه به مشکلات بهره برداری و راه اندازی نیروگاه های بادی درقزوین

دبیرکارگروه صنعت خانه نخبگان استان قزوین بیان کرد: نداشتن آلودگي محيط زيست، احتياج نداشتن توربين هاي بادي به سوخت و قيمت پايين توربين هاي آن در مقايسه با ديگر صورت هاي انرژي نو از مزيت هاي نيروگاه هاي بادي است.