نیروگاه-خورشیدی

افزایش استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه برق شهید سلیمی نکا

مدیر شرکت پخش فرآوردهای نفتی منطقه ساری، گفت: استفاده از سوخت مازوت به دلیل جلوگیری از قطع گاز خانگی افزایش پیدا کرده است که خانوارها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی زمینه کاهش خاموشی‌ها و استفاده از مازوت را فراهم کنند.

تبدیل لباس ها به نیروگاه های خورشیدی

محققان Empa و ETH Zurich موفق به تولید ماده ای شدند که مانند یک کنسانتره خورشیدی لومینسانس کار می کند و حتی می تواند برای منسوجات نیز استفاده شود.

عضو هیئت علمی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان؛

طراحی و ساخت ردیاب خورشیدی در کرمان

حسام رهبری‌مقام گفت: حمید عرب زاده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق-قدرت با ارائه یک ایده، با عنوان طراحی و ساخت نمونه اولیه ردیاب خورشیدی مبتنی ‌بر مکان جغرافیایی و ساعت محلی توانست رتبه برتر را در حوزه انرژی کسب کند .

از سوی شرکت شهرک ‌های صنعتی خوزستان انجام می شود

ساخت نیروگاه خورشیدی برای تامین برق ناحیه صنعتی شاوور

از سوی شرکت شهرک ‌های صنعتی خوزستان نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید روزانه ۵ مگاوات برق در ناحیه صنعتی شهر شاوور در استان خوزستان ساخته می شود.

بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در آباده راه اندازی می‌شود

بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در شهرستان آباده با مبلغی بیش از ۶۵۰ میلیون یورو راه اندازی خواهد شد.

نیروگاه خورشیدی شهرداری بهمن در انتظار دریافت تسهیلات

رئیس شورای اسلامی بهمن گفت: مراحل دریافت تسهیلات نیروگاه خورشیدی شهرداری بهمن از بانک صنعت و معدن در حال نهایی شدن است.

گام به گام در راستای جهش تولید

اطمینان خاطر نیروگاه شهید سلیمی برای تامین نیازمندی‌های برق کشور/ برنامه‌ریزی برای تولید برق کشور در فصل پر مصرف سال

تداوم فعالیت جهادگونه مهندسان صنعت برق در اوج شیوع کرونا نیروگاه برق شهید سلیمی نکا از جمله مجموعه‌های تولیدی است که تعطیل بردار نیست، پرسنل این مجموعه در دوران شیوع کرونا ضمن تامین نیازمندی‌های برق کشور برنامه‌ریزی برای تولید برق ایام تابستان با تعمیرات اساسی با تکیه بر توانمندی داخلی در دستور کار خویش قرار دادند.

نخستین تصاویر از قطب‌های خورشید به زودی منتشر می‌شود

مدارگرد خورشیدی(Solar Orbiter) در تازه‌ترین اقدامات فضایی ناسا و اروپا به فضا رفت تا برای نخستین بار تصاویری از قطب شمال و جنوب خورشید تهیه کند.

شارژ تبلت با استفاده از پنل‌های خورشیدی

بررسی ثبت اختراعات صورت گرفته از سوی مایکروسافت، حاکی از آن است که این شرکت فناور برای آینده تبلت‌های «Surface» خود، نقشه‌ای جدید و منحصربه‌فرد در نظر دارد.

چینی‌ها نخستین نیروگاه خورشیدی در فضا را می‌سازند

این ایده برای اولین بار در سال ۱۹۴۱ در داستان علمی تخیلی «آیزاک آسیموف» مطرح شد. سپس در سال ۱۹۶۸ یک مهندس هوافضای آمریکایی، «پیتر گلیسر»، پیشنهاد رسمی برای ساخت نیروگاه خورشیدی در فضا را مطرح کرد.