هرمزگان

رییس دانشگاه ازاد هرمزگان در گفتگو با علم وفناوری هرمزگان:

تولید بذرهای هیبریدی باید منجر به ارزآوری شود/ممانعت از فعالیت قاچاقچیان بذر

رییس دانشگاه ازاد هرمزگان گفت: یکی از راه ها برای افزایش تولید در بخش کشاورزی، تولید بذر‌های هیبریدی است که دارای توانایی بالایی برای افزایش این عملکرد هستند و طیف وسیعی از امکانات جدید را برای کشاورزان ایجاد می‌کنند.

واتساپ پرکاربردترین شبکه‌اجتماعی

واتس‌اپ به عنوان بزرگترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان در جهان چندی پیش اعلام کرده بود که هکرها و مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شکاف و ضعف‌های امنیتی موجود در این پلتفرم توانسته‌اند با ارسال ویدیویی مخرب و آلوده به پیام های کاربران دسترسی پیدا کنند. با اینکه این مشکل همچون آسیب‌پذیری‌های قبلی برطرف شده است، اما به عقیده کارشناسان و متخصصان امنیتی فعال درحوزه فناوری در صورتی که کاربران این اپلیکیشن نسخه به‌روزرسانی شده را دریافت و دانلود نکنند، همچنان در معرض خطر افشای اطلاعات ، تصاویر و پیام‌های خصوصی قرار دارند.

مدیر ریسک شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس خبر داد

کاهش نرخ ریسک پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس

مدیر ریسک شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از کاهش نرخ ریسک پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس از ۱.۳۵ به ۱.۲ در روندی دوساله خبر داد و افزود: اگر با همین روند پیش برویم می‌توانیم تا دو سال آینده به نرخ ریسک ۱.۱ برسیم که در نوع اقدامی سترگ است.

در گفتگو با مریم علمی کارشناس ارشد روان شناسی بررسی شد

سبب شناسی و پیشگیری از ارتکاب بزهکاری های اینترنتی در بین نوجوانان

مریم علمی کارشناس ارشد روان شناسی گفت: با همه گیری ویروس کرونا و افزایش فعالیت های نوجوانان در بستر فضای مجازی، شاهد افزایش بزهکاری در این فضا هستیم!

در گفتگو با مریم علمی کارشناس ارشد روان شناسی بررسی شد

سبب شناسی و پیشگیری از ارتکاب بزهکاری های اینترنتی در بین نوجوانان

مریم علمی کارشناس ارشد روان شناسی گفت: با همه گیری ویروس کرونا و افزایش فعالیت های نوجوانان در بستر فضای مجازی، شاهد افزایش بزهکاری در این فضا هستیم!

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده و مولف کتاب مهارت های زناشویی:

ازدواج انتخاب بزرگی است که اعتماد طرفین به یکدیگر این انتخاب را ارزش می بخشد

​بسیاری از زوج ها گمان می کنند که عاشق شدن به تنهایی برای ازدواج کافی است اما عشق به تنهایی تضمین کننده زندگی موفق نیست. ازدواج نیازمند منطق و فهم دو طرف و سپس احساس عشق است. زوج های ناموفق اغلب در برخورد با مشکلات خود، یکدیگر را مورد تهاجم و سرزنش قرار می دهند.

مرتضی پوربشیر طراح ترمز بدون لنت در هرمزگان :

نیازمند باور و حمایت از سوی مسئولان هستم / ترمز بدون لنت بسیار مقرون به صرفه برای مصرف کننده است

پوربشیر مخترع بشاگردی با ۳۳سال سن و مدرک تحصیلی لیسانس آموزش ریاضی در حال حاضر دبیر ریاضی مدارس شهرستان بشاگرد در شرقی ترین نقطه هرمزگان وبه نوعی محروم ترین نقطه کشور است .

گزارش علم وفناوری از صیادی زنان در هرمزگان

هنگام؛ جزیره ای که زنان صیاد نان آورند

​زنان جزایرهرمزگان کار را عار نمی‌دانند و برای امرار معاش با وجود نداشتن مجوز قانونی و محرومیت از بیمه دل به دریا می‌زنند.

ناو بندر مکران افتخاری زرین در کارنامه کشتی سازی داخلی

گزارش علم وفناوری از به آب انداختن ناوبندرمکران / مأموریت ناوبندر مکران برای برقراری امنیت دریایی

ناو بندر مکران" اولین و بزرگترین ناو بندر خاورمیانه با فرمان سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به دریا انداخته شد.

گزارش خبری / نقش سازه های آبخیزداری در کاهش مخاطرات سیل غیرقابل انکاراست

آبخیزداری در استان هرمزگان آثار و دستاوردهای متعددی مثل تأمین آب شرب، رونق کشاورزی، اشتغالزایی، جلوگیری از سیل و غیره به دنبال داشته است.