هواوی

با وجود تحریم گوگل و دیگر شرکت‌های آمریکایی؛

اختلاف هواوی باآمریکا|سرنوشت غول فناوری چین چه خواهد شد؟

با اعمال تحریم هواوی از سوی دولت آمریکا، سرنوشت ابرقدرت تکنولوژی چین و به‌ویژه بخش تلفن‌های هوشمند این شرکت را در با چالش های فراوانی روبرو کرده است.

شرکت‌های تکنولوژی چینی «تجارت با آمریکا» را ممنوع کردند

دولت ترامپ تصمیم گرفته دسترسی هواوی به فناوری‌های آمریکایی را محدود کند تا جلوی پیشرفت بیشتر این شرکت و تسخیر شبکه‌های نسل پنجم مخابراتی را توسط آن بگیرد. صنعت نیمه هادی یکی از بزرگترین صنایع صادراتی آمریکاست و چین با توجه به انبوه تولیدات الکترونیکی خود از خریداران اصلی این نوع تراشه‌ها و نیمه هادی‌ها محسوب می‌شود.

باز هم تحریم‌ بر علیه هواوی؛

هواوی از این پس نمی‌تواند از کارت‌های حافظه میکرو اس دی (رم‌های تلفن همراه) در تلفن‌های همراه خود استفاده کند

اتحادیه کارت‌های حافظه میکرو اس دی در آخرین اقدام پیرو تحریم‌های ایالات متحده، هواوی را از فهرست شرکت‌های مجاز به منظور استفاده از کارت حافظه میکرو اس دی حذف کرد.

اقدامی دیگر از سوی یکی دیگر از شرکت‌های امریکایی؛

اقدام مایکروسافت در حذف لپتاپ هواوی از فروشگاه مایکروسافت/سکوت مایکروسافت در زمینه احتمال تحریم هواوی از سوی این شرکت

مایکروسافت در این زمینه هیچ بیانیه‌ای ارائه نکرده است.

در ادامه تحریم‌ شرکت‌های چینی توسط امریکا؛

حذف لیسانس اندروید شرکت هواوی توسط گوگل

این اقدام در ادامه جنگ تکنولوژی میان چین و ایالات متحده رخ داده است.

بهانه جدبد ایالات متحده؛

مسائل امنیتی هواوی جنگی میان امریکا و چین؛

ماه‌هاست شرکت‌های ارتباطی امریکایی در رابطه با این که بایستی از تجهیزات شرکت هواوی استفاده کنند یا خیر سردرگم بوده‌اند. امریکا کاملا استفاده از تجهیزات این شرکت را به دلیل مسائل امنیتی ممنوع کرده است. اما شرکت‌های مخابراتی در بقیه نقاط دنیا در این رابطه سردرگم هستند. زیرا در رابطه با اینکه هواوی واقعا یک تهدید است اطمینان ندارند.

ادعای جدید مایکروسافت و پاسخ محکم فاکسکان؛

مایکروسافت از فاکسکان شکایت کرد/بدهکاری این شرکت به مایکروسافت

مایکروسافت از شرکت فاکسکان در روز جمعه و به دلیل عدم احترام به توافق پتنتی بین دو شرکت شکایت کرد. فاکسکان که عمده شهرتش به دلیل تامین نیازهای محصولات اپل است، بایستی پرداخت‌هایی را به منظور تایید وفاداری به قرارداد مذکور به این شرکت پرداخت ‌کند. اما مایکروسافت ادعا می‌کند این شرکت در زمان مقرر این پرداخت را انجام نداده و اکنون علاوه بر مبلغ پرداختی بایستی سود آن را نیز بپردازد.

در فصل عرضه ی محصولات جدید گوشی های هوشمند؛

بهترین های ارائه شده با جدیدترین فناوری ها

در فصل عرضه ی گوشی های هوشمند،برندها و کمپانی ها سعی دارند تا گوشی های خودرا با بهترین و بروزترین امکانات بیرونی مانند دوربین و صفحه ی لمسی و داخلی مانند پردازنده ها به بازار عرضه نمایند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

موبایل چینی با واحد پردازش عصبی در راه بازار

یک تولید کننده چینی موبایل قصد دارد از موبایل جدیدی رونمایی کند که از آیفون قدرتمند تر است. این موبایل یک واحد پردازش عصبی دارد که عملیات هوش مصنوعی در موبایل را سرعت می دهد.