هوش-مصنوعی

قابلیت جدید در Excel؛

استفاده مایکروسافت از هوش مصنوعی در بهبود ویژگی‌های Excel/اکنون می‌توانید تصویری از صفحه گسترده را برداشته و در نرم‌افزار Excel وارد نمایید

مایکروسافت در حال افزودن ویژگی مفیدی در نرم‌افزار iOS و اندروید Excel است. این ویژگی کاربر را قادر می‌سازد تا تصویری از جدول داده چاپ‌شده برداشته و آن را به جدولی قابل ویرایش تبدیل نماید.

ساخت نوعی هوش مصنوعی که می‌تواند بخوابد و رویا ببیند

تحقیق جدید دانشمندان نشان می دهد چیزی شبیه به همین موضوع می تواند برای شبکه‌های عصبی هوش مصنوعی نیز رخ بدهد، بدین صورت که به خواب بروند و رویا اتفاق بیافتد. شبکه‌های هوش مصنوعی نوعی هوش مصنوعی مبتنی بر شبکه های عصبی بیولوژیک هستند. البته باید اشاره کرد که فرآیند به خواب رفتن و رویا دیدن برای این شبکه‌ها به صورت خودمختار و غریزی (مانند انسان) رخ نمی‌‌دهد.

بااستفاده از فناوری هوش مصنوعی؛

درمان آرتروز با هوش مصنوعی / آتروز را بهتر بشناسیم

یک روش جدید مبتنی بر خودآموزی رایانه ها و هوش مصنوعی، پیش بینی این موضوع که کدامیک از کودکان مبتلا به آرتروز بهبود یافته و کدامیک به درمان نیاز پیدا می کنند را مشخص می کند.

هشدار دانشمندان در مورد ربات‌های قاتل مبتنی بر هوش مصنوعی

هفته گذشته در شهر واشنگتن گردهمایی اتحادیه آمریکایی پیشرفت‌های علمی برگزار شد. آنطور که بی‌بی‌سی گزارش داده است، در پایان این نشست، که اساتید اخلاق و مدافعان حقوق‌ بشری نیز در آن حضور داشتند، آنها یک خواسته مشترک را عنوان کردند و آن «ممنوعیت توسعه سلاح‌های کنترل شونده توسط هوش مصنوعی» بود.

محقق ایرانی دانشگاه کلمبیا سیگنال‌های مغزی را به کلمات تبدیل کرد

در تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته در حوزه هوش مصنوعی محققان توانستند سیگنال‌های مغز انسان را به واژگان قابل فهم تبدیل کنند. در راستای اینکه به طور سبیعی سیگنال‌های مغزی انسان توسط کلمات بیان شوند، ما به اعصاب نواحی زبان، حنجره و تارهای صوتی وابسته هستیم. اکنون دانشمندان در دانشگاه کلمبیا موفق شدند خارج از محیط طبیعی بدن این اعصاب را به واژه‌های بامفهوم تبدیل کنند.

هر آنچه باید درباره‌ی دیوار مرزی امریکا و مکزیک بدانید؛

هزینه ۵/۷ میلیون دلاری ترامپ به قیمت تعطیلی دولت آمریکا!

دموکرات‌ها به دنبال به کارگیری تکنولوژی‌های به روزی مانند پهپاد، دوربین و هوش مصنوعی در این دیوار ۶ تا ۹ متری هستند.

با توسعه ی فناوری های نوین در زندگی بشر؛

هوش مصنوعی: تهدید یا ابزار؟

هوش مصنوعی، شاخه ‏ای از علم کامپیوتر است و در واقع تلفیقی از سه فناوری و گرایش مطرح؛ یعنی شبکه ‏های عصبی، سیستم‏های استدلال فازی و الگوریتم تکاملی می‏ باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور نجف آباد خبر داد؛

تشخیص هوشمند بیماری رتینوپاتی دیابت پیاده سازی شد

تشخیص بیماری رتینوپاتی دیابت با استفاده از پردازش تصاویر فوندوس شبکیه و تکنیک‌های مورفولوژیک، توسط محققان دانشگاه پیام نور نجف آباد ارائه و پیاده سازی شد.

یک مسئله یادگیری ماشینی؛

طراحی مسئله‌ای غیرقابل حل توسط هوش مصنوعی

این مسئله با تکنولوژی «یادگیری ماشینی‌» پدید آمده است و به نظر می‌رسد باید با همین فناوری نیز حل شود. یادگیری ماشینی نوعی هوش مصنوعی است که برخی از کامپیوترها با استفاده از آن یاد می‌گیرند تا چگونه یک وظیفه مشخص را به انجام برسانند.

در مجله Science بررسی شد؛

هوش مصنوعی گوگل بهترین شطرنج باز جهان است

آلفا زیرو در واقع یک الگوریتم یادگیری ماشینی است. تیم تحقیقاتی این پروژه در ابتدا الگوریتم را بدون هیچگونه داده‌ای اضافه بر قوانین ابتدایی بازی طراحی کردند. در ادامه آلفا زیرو میلیون‌ها بار با خودش بازی کرد و از اشتباهات خودش آموخت. تنها در عرض چند ساعت این الگوریتم یادگیری ماشینی، به بهترین شطرنج باز جهان تبدیل شد.