هوش-مصنوعی

با توسعه ی فناوری های نوین در زندگی بشر؛

هوش مصنوعی: تهدید یا ابزار؟

هوش مصنوعی، شاخه ‏ای از علم کامپیوتر است و در واقع تلفیقی از سه فناوری و گرایش مطرح؛ یعنی شبکه ‏های عصبی، سیستم‏های استدلال فازی و الگوریتم تکاملی می‏ باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور نجف آباد خبر داد؛

تشخیص هوشمند بیماری رتینوپاتی دیابت پیاده سازی شد

تشخیص بیماری رتینوپاتی دیابت با استفاده از پردازش تصاویر فوندوس شبکیه و تکنیک‌های مورفولوژیک، توسط محققان دانشگاه پیام نور نجف آباد ارائه و پیاده سازی شد.

یک مسئله یادگیری ماشینی؛

طراحی مسئله‌ای غیرقابل حل توسط هوش مصنوعی

این مسئله با تکنولوژی «یادگیری ماشینی‌» پدید آمده است و به نظر می‌رسد باید با همین فناوری نیز حل شود. یادگیری ماشینی نوعی هوش مصنوعی است که برخی از کامپیوترها با استفاده از آن یاد می‌گیرند تا چگونه یک وظیفه مشخص را به انجام برسانند.

در مجله Science بررسی شد؛

هوش مصنوعی گوگل بهترین شطرنج باز جهان است

آلفا زیرو در واقع یک الگوریتم یادگیری ماشینی است. تیم تحقیقاتی این پروژه در ابتدا الگوریتم را بدون هیچگونه داده‌ای اضافه بر قوانین ابتدایی بازی طراحی کردند. در ادامه آلفا زیرو میلیون‌ها بار با خودش بازی کرد و از اشتباهات خودش آموخت. تنها در عرض چند ساعت این الگوریتم یادگیری ماشینی، به بهترین شطرنج باز جهان تبدیل شد.

در مجله Science منتشر شد:

بشنوید: هوش مصنوعی می‌تواند ذهن شما را بخواند!

یکی از این مقالات که در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی منتشر شده است، آزمایشی را توضیح می‌دهد که در آن محققان سخنرانی‌های ضبط شده‌ای را برای بیمارانی پخش کردند که در میانه های یک جراحی مغز قرار داشتند. ثبت‌های عصبی از مغز بیماران می‌بایست به حدی دقیق می‌بودند که برای تفسیر بتوان از انها استفاده کرد.

با پیشبینی وقوع فروان آتشفشانی؛

نجات جان ۸۰۰ میلیون نفر ساکن مناطق آتشفشانی توسط هوش مصنوعی

ماهواره‌ها اطلاعات قابل توجه‌ای از فوران آتشفشان ها در سراسر جهان در اختیار ما قرار می‌دهند. اما چالشی که دانشمندان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند این است که این داده‌ها را به یک پیشگویی جهانی در زمینه خطرات آتشفشان‌ها تبدیل کنند. به نظر می‌رسد این مشکل به زودی و با الگوریتم‌های هوش مصنوعی که به تازگی توسعه داده‌ شده‌اند مرتفع شود.

انسان در هزار سال آینده چه شکلی خواهد بود؟

آیا انسان همواره بر دستگاه‌هایی که می سازد، برتری خواهد داشت؟ دانشمندان پیش بینی می‌کنند که در آینده رایانه‌ها نه تنها با سرعت محاسباتی مغز انسان برابری می‌کنند، بلکه هوش‌های مصنوعی توسعه خواهد یافت که می‌توانند حرف بزنند، تعامل داشته باشند، گوش بدهند و به یاد بسپارند. بیایید فقط امیدوار باشیم که آنها از همه این اطلاعاتی که در اختیار خواهند داشت بر علیه ما استفاده نکنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین :

به دنبال ساخت ربات در حوزه کشاورزی هستیم

با دستور ریاست محترم دانشگاه آزاد کشور در حال حاضر به دنبال ساخت ربات در حوزه کشاورزی هستیم که هم نیاز داخلی را مرتفع کند و هم قابلیت صادرات داشته باشد.

بهبود عملكرد محصولات كشاورزي با بهره گيري از هوش مصنوعي

صنعت کشاورزی یکی از شاخه هایی است که امروزه به شدت نیازمند محاسبات و انجام عملیات خودکار با استفاده از هوش مصنوعی ا ست و از مزيت هاي مهم آن کاهش نیروی انسانی و افزایش دقت عملکرد مي باشد.

ششمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار می شود

ششمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار می شود

ششمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک (ایکرام)، اول تا سوم آبان ۱۳۹۷ در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.