هوش-مصنوعی

بررسی کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی و روانپزشکی:

آینده در انتظار پزشکی و روانپزشکی هوشمند/ هوش مصنوعی بیماری اسکیزوفرنی را تشخیص می‌دهد

با رشد و پیشرفت تکنولوژی بطور کلی و سیستم هوش مصنوعی بطور خاص در ابعاد مختلف زندگی و حرفه‌ای، امروزه این سیستم وارد حوزه روانپزشکی شده است که از مهم‌ترین پیامدهایش، تشخیص بیماری اسکیزوفرنی می‌باشد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

بحران آب در جهان تا چه اندازه جدی خواهد بود؟/ هوش مصنوعی به کمک تنش‌های آبی می‌آید

با وجود توصیه‌های زیادی که در مورد کاهش مصرف آب می‌شود، کشورمان در آستانه تنش‌های آبی وجود دارد که طبق جدیدترین دستاورد محققان، هوش مصنوعی می‌تواند این مسئله را پیش‌بینی کند.

آیا می‌خواهید بیش از ۱۰۰ سال عمر کنید؟

امید به زندگی یک شاخص آماری است که نشان می‌دهد متوسط طول عمر در یک جامعه چقدر است یا به عبارت دیگر هر عضوی از آن جامعه چند سال می‌تواند توقع حیات داشته باشد. هر چه شاخص‌های بهداشتی و همچنین درمانی بهبود یابد امید به زندگی افزایش خواهد یافت و از این رو این شاخص یکی از شاخص‌های سنجش پیشرفت و عقب ماندگی کشورهاست.

دانشمندان و کارشناسان براین باورند؛

چرا باید از سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی فرار کنیم؟

بسیاری از دانشمندان و کارشناسان بر این باورند که توسعه هوش مصنوعی در کنار تمام فرصت‌های جدیدی که در صنعت تکنولوژی به وجود می‌آورد، تهدید بزرگی نیز برای بشریت و آینده جهان به شمار می‌رود.

هوش مصنوعی «شب امتحان» برای‌ شما درس می‌خواند!

این رویکرد علمی در حال هموار کردن مسیری برای دست‌یابی به نسل جدیدی از مداخله‌گردهای عصبی پایدار، ایمن در اندازه‌های مختلف خواهد بود. از چنین ابزارهایی می‌توان هم برای مطالعه‌های علمی عملکرد مغز استفاده کرد و هم می‌توان انتظار کارکردهای درمانی از آنها داشت.

شرکت ادوب (Adobe) ارائه می‌کند:

هوش مصنوعی، تصاویر دستکاری شده افراد را ردیابی می‌کند

محققان شرکت ادوب (Adobe) یک ابزار هوش مصنوعی جدید ابداع کرده‌اند که می‌تواند تصاویر دستکاری شده از صورت افراد را ردیابی کند.

هوش مصنوعی گوگل به شما می‌گوید آیا در آینده «سرطان ریه» می‌گیرید یا خیر

برای آزمایش این ابزار، بیش از ۴۵ هزار تصویر سی‌تی‌اسکن به الگوریتم داده شد. او با مقایسه نتایج به دست آمده توسط رادیولوژیت‌ها، توانست در مرحله اول میزان تشخیص خود را به ۵ درصد موفق‌تر از آنها تبدیل کند. همچنین در اولین آزمایش میزان خطاری الگوریتم ۱۱ درصد کاهش را نشان می‌داد.

پایگاه علمی و پژوهشی امیرالمومنین(ع)؛

با ترویج قرآن، در برابر تهدیدات و معضلات اجتماعی بایستیم

محفل انس با قرآن کریم با حضور مجید دریایی استاد و مفسر قرآن، هر هفته روز های شنبه بعد از نماز مغرب و عشا در پایگاه علمی امیرالمومنین(ع) ناحیه مالک اشتر شهرستان بوشهر واقع در امامزداه درحال برگزاری است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت تراشه ای که امکان فکر کردن به ربات ها و کامپیوترها را می دهد/آیا هوش مصنوعی باعث نابودی نسل انسان ها می گردد ؟‌

دانشمندان موفق به ساخت تراشه ‌ای حاوی شبکه نورون‌های مصنوعی شده اند که مانند مغز یک انسان قابلیت یادگیری اطلاعات را دارد و با گذشت زمان می تواند اطلاعات خود را تکمیل نماید با این حساب در سال های آینده می توان شاهد ساخت ربات هایی مانند انسان ها باشیم.

هوش مصنوعی محققان MIT «پنج سال پیش از ابتلا» سرطان سینه را شناسایی می‌کند

این روش پیشبینی علاوه بر اینکه از متدهای قبلی کارآمدتر است در خصوص سیاه‌پوتان نیز بهتر جواب می‌دهد. موضوعی که در سیستم‌های قبلی به یک معضل تبدیل شده بود. محققان در این روش ابتدا داده‌های مربوط به ماموگرافی بیش از ۶۰ هزار بیمار را در اختراع این الگوریتم یادگیری عمیق قرار دادند تا برنامه آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.