وزارت-آموزش-و-پرورش::خبرگزاری علم و فناوری
وزارت-آموزش-و-پرورش

بررسی خبرگزاری علم وفناوری از یک بحران آموزشی در کشور

شکست برنامه هدایت تحصیلی از سال ۸۳،تاکنون/اجرای طرح شهاب بدون تغییر در ساختار اجتماعی ممکن نیست

طرح شهاب یک طرح خوب برای سنجش استعداد دانش آموزان است اما تعداد بالای دانش آموزان در هر کلاس و فرصت پایین معلم برای بررسی ویژگی‌های شخصیتی دانش آموزان و از طرفی شکست برنامه‌های هدایت تحصیلی از سال ۸۳تاکنون سبب شده است که این طرح در عمل موفقیت اجرایی نداشته باشد و باید نسبت به تغییراتی در اجرای آن اقدام کرد.

یادداشت:

تأملی در بودجه آموزش و پرورش

وقتي در لايحه‌ي تقديمي بودجه‌ي کشور براي سال آينده نيک نگريستم و سرفصل رديف‌هاي اختصاصي را ديدم، شرمنده شدم؛ نه خيال کنيد شرمنده به نمايندگي از سوي بودجه‌داران و بودجه‌نويسان؛ نه، حاشا و‌کلّا! بلکه شرمنده‌ي تصورات عجولانه‌ي خودم شدم. خيلي زود ديدم و دريافتم، که اين يک‌سوم کاهش، در چندبرابر افزايش، در جاهاي ديگري که همه فرهنگي‌اند، جبران و جاسازي شده‌است؛ از انواع ستادها بگيريد تا اقسام بنگاه‌ها؛ از افراد بگيريد تا اشخاص(!)؛ از نهادها تا ارگان‌ها؛ و خلاصه از ستاده‌ها تا نهاده‌ها

وزیرآموزش و پرورش هشدار داد:

زنگ قرمز آسیب های اجتماعی در سطح مدارس

بطحایی عقیده دارد که اگر با همین روش‌ها و ساختارهای موجود جلو برویم در آینده نیز همین مشکلات را خواهیم داشت مگر اینکه روش‌های موجود را تغییر دهیم و آنچه به عنوان چارچوب حرکت ترسیم کردیم ادامه یابد به موفقیت دست نخواهیم یافت. آسیب‌های اجتماعی به مرحله نگران‌کننده در سطح جامعه و مدرسه رسیده است و باید روش‌های جدیدی برای مقابله با آنها یافت و نباید سر خود را با مسیر قبلی گرم کنیم.

وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد:

لزوم تقویت مهارت های زندگی در مدارس/دانش آموزان با تجهیزات اندک وارد حوزه مهارت آموزی شوند

وزیر آموزش و پرورش که از شیوه آموزش در مدارس رضایت ندارد اعلام کرده که ۵۰۰ برنامه مهارتی در دستور کار دارند و دانش آموزان با تجهیزات اندک می توانند وارد حوزه مهارت آموزی شوند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

پیگیری مشکلات آموزش و پرورش با همکاری مجلس و دولت

رئیس مجلس شورای اسلامی از پیگیری برنامه مشترک کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و دولت برای بررسی و حل مشکلات وزارت آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی خبر داد.

پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشجومعلمان

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت شروع سال تحصیلی ۹۷-۹۶ برای دانشجومعلمان دانشگاه شهیدرجایی و دانشگاه فرهنگیان پیامی صادر کرد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:

آموزش و پرورش نیروی بدون ابلاغ حقوق بگیر ندارد

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با رد ادعای وجود ۶۰ هزار نیروی بدون ابلاغ در این وزارتخانه، گفت: در آموزش و پرورش، نیروی بدون ابلاغ که حقوق دریافت کند، وجود ندارد.