ویروس-کرونای-جدید::خبرگزاری علم و فناوری
ویروس-کرونای-جدید

کچلی؛ علامتی نادر برای ابتلا به کرونا

به گفته یک متخصص بیماری های عفونی، ریزش مو و کچلی از جدیدترین و البته نادرترین علائم ابتلای افراد به ویروس کرونا می باشد.

چرا «مقاوم بودن کودکان در برابر کرونا» را نباید باور کنیم؟

از جمله افسانه پردازی ها حول محور کرونا، مقاوم بودن کودکان و جوانان در برابر این ویروس است. البته که محققان و نتایج تلاشهای آنها نشانگر نتایجی متفاوت با این پیش‌فرض عمومی است. گرچه اهمیت بیماری های زمینه ای و وضعیت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است. اما کودکان الزاما آسیب ناپذیر نیستند.

نتایج بزرگترین مطالعه «کووید ۱۹» در آکسفورد: سیاه‌پوستان و آسیایی‌ها بیشتر از کرونا می‌میرند!

در مورد کرونا و سایر بیماریهای فراگیر و ویروسی همواره این مسئله وجود دارد که چه افرادی و با چه زمینه هایی ممکن است بیشتر در معرض ابتلا باشند. مطالعات خاصی بر این موضوع متمرکز است و این موضوع درباره کرونا تا زمانی درمانی برای آن کشف شود از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

داروی محققان «جان هاپکینز» برای مقابله با طوفان‌های سایتوکاین کووید ۱۹+عکس

فشار خون بالا یکی از بیماری‌های زمینه‌ای است که ریسک مرگ و میر را در فرد مبتلا به کرونا بالا می‌برد. اما تحقیقات جدید درباره تاثیر داروهای فشار خون بر علائم کرونا، یافته های جذابی در پی داشته است. بنا بر این تحقیقات استفاده از داروهای فشار خون در مقابله با کرونا میتواند تا حدی موثر باشد.

یادداشت/

بیمارستان تامین اجتماعی دزفول را تجهیز کنید

با اختصاص بیمارستان تامین اجتماعی به بیماران کرونائی و آزاد سازی بیمارستان بزرگ دزفول زمینه انتشار آن را از طریق سیستم درمانی از بین ببریم.

علم و فناوری گزارش می دهد

بایدها و نبایدهای روابط جنسی در دوران کرونا/متخصصان عفونی چه می گویند؟

توصیه می ‌شود در صورت وجود علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس در همسر خود از ارتباط جنسی خودداری کنید.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

این ماسک می تواند محیط ها و افراد آلوده به کرونا را شناسایی کند ! + فیلم

گروهی از دانشمندان ماسکی را طراحی و ساخته اند که توانایی شناسایی ویروس ‌ها از جمله کروناویروس را دارد و پس از شناسایی ویروس در محیط به صورت خودکار شروع به درخشیدن می کند .

عضو انجمن تغذیه آمریکا:

هیچ محدودیتی برای تغذیه افراد کرونایی وجود ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه بر خلاف آنچه که متصور می شود هیچ محدودیتی برای افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد، گفت: این افراد می توانند از همه مواد غذایی مورد نیاز بدن استفاده کنند که این موضع در تازه ترین مقالات علمی جهان آورده شده است.

چرا میزان مرگ مردان در اثر کووید-۱۹ دو برابر زنان است؟

یک سوال اساسی درباره کووید ۱۹، آیا تاثیر کووید ۱۹ در مورد افراد به جنسیت نیز بستگی دارد؟ به عبارت ساده تر آیا مرد یا زن بودن در تاثیر و شدت بیماری موثر است؟ آمار مرگ و میر در اثر کووید ۱۹ در مردان و زنان چه تفاوتی با هم دارد؟ با ما باشید تا نتیجه آخرین تحقیقات در این مورد را بررسی کنیم.

دیابت نوع یک سرنخ‌هایی برای توسعه واکسن کرونا در اختیار محققان قرار می‌دهد!

دیابت یک بیماری مادام­العمر است. تقریبا ۱۸.۲ میلیون نفر از آمریکایی­‌ها به این بیماری مبتلا هستند و حدود یک سوم (یا ۵.۲ میلیون نفر) از داشتن این بیماری اطلاع ندارند. به­‌علاوه، ۴۱ میلیون نفر نیز به پیش­‌دیابت مبتلا هستند. با این­‌حال، هنوز درمانی برای این وضعیت وجود ندارد. افراد مبتلا به دیابت باید برای حفظ سلامتی خود بیماری را کنترل نمایند.