ویروس-کرونا::خبرگزاری علم و فناوری
ویروس-کرونا

برادر یک بیمار کرونایی:

مثبت شدن تست کرونای برادرم خیلی شوکه کننده بود/مسئولان سفرهای خود را کاهش دهند

برادر یک بیمار کرونایی گفت: با اینکه پیش بینی می کردیم ممکن است که به بیماری کرونا ویروس مبتلا شود ولی واقعا شنیدن خبر مثبت شدن تستش برای من و دیگر اعضای خانواده خیلی شوکه کننده بود.

اختراع دستبندی که «فاصله‌گذاری اجتماعی» را هشدار می‌دهد+عکس

تکنولوژی نیز به کمک آمده است تا اگر نه کرونا را درمان کند، حداقل و در این مرحله به قطع زنجیره انتقال و رعایت اصول بهداشتی کمک کند. به تازگی دستبندی در بلژیک و به طور دقیقتر در بندر آنتورپ مورد استفاده کارگران قرار گرفته است که در صورت زیرپا گذاشتن فاصله لازم افراد، میلرزد یا صدا میدهد. در این صورت افراد میتوانند متوجه شوند که فاله لازم رعایت نشده است.

یک واکسن کرونا روی میمون‌های رزوس جواب داد+عکس

ساخت واکسن برای بیماری های جدید چیز ساد ه ای نیست. هر واکسن پس از ساخت باید مراحلی چند را طی کند. سپس وارد مرحله ازمایش بر روی حیوانات میشویم. نتایج دو آزمایش مجزا در آمریکا نشان می‌دهد که اثر واکسن ویروس کرونا روی دسته‌ای از میمون‌ها مثبت بوده و بدن آن‌ها با تولید آنتی بادی با بیماری مقابله کرده است.

دولت آلمان «کیت‌ تشخیص کرونا ایرانی» وارد می‌کند

کیت‌های تشخیص ‌کووید ۱۹ ساخت ایران، ۱۷ اردیبهشت در گمرک فرودگاه امام (ره) اظهار و مراحل قانونی آن انجام شده که به دلیل محدودیت‌های پروازی محموله برای ترکیه روز بعد از صدور اظهارنامه صادراتی و محموله آلمان چند روز بعد با پرواز هواپیمایی قطر به این دو کشور ارسال شد.

مقام اول دانشجوی جهرمی در مسابقه ترم کرونایی

دانشجوی دانشگاه جهرم در مسابقه ترم کرونایی در قسمت پادکست اول شد.

کمپانی‌های بزرگ جهان چگونه با بحران کرونا مقابله کردند؟

با شیوع ویروس کرونا در چین در اواخر ژانویه و سرایت وشیوع آن در کشورهای اروپایی و خاورمیانه، بازارهای مالی جهانی در سراسر جهان واکنش گسترده ای نشان دادند. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، ریسک ویروس کرونا(Covid ۱۹) به حدی است که می توان آن را آغازی بر وقوع یک رکود در اقتصاد جهانی دانست.

نتایج بزرگترین مطالعه «کووید ۱۹» در آکسفورد: سیاه‌پوستان و آسیایی‌ها بیشتر از کرونا می‌میرند!

در مورد کرونا و سایر بیماریهای فراگیر و ویروسی همواره این مسئله وجود دارد که چه افرادی و با چه زمینه هایی ممکن است بیشتر در معرض ابتلا باشند. مطالعات خاصی بر این موضوع متمرکز است و این موضوع درباره کرونا تا زمانی درمانی برای آن کشف شود از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

انتقاد ژورنال معتبر علمی از ترامپ در حمایت از سازمان بهداشت جهانی

رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ از مدتی پیش و در مواجهه با بحران فراگیر کرونا، هدف انتقادات جدی خود را سازمان بهداشت جهانی قرار داده است. او به بهانه های مختلف سازمان بهداشت جهانی را به تعلل عمدی در اطلاع رسانی صحیح درباره سطح گستردگی کرونا متهم میکندو به تازگی یکی از ژورنال هایی که ترامپ با استناد به آن به نقد سازمان بهداشت جهانی اقدام کرده است، واکنش متفاوتی بروز داده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

کرونا سوغات مسافرت به روسیه/مبتلایان به کووید ۱۹ کهگیلویه و بویراحمد در مرز ۷۰۰ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در دوازدهمین روز از خرداد ماه ۹۹ را در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

هنگام سرفه آب دهان تا چه مسافتی و با چه سرعتی پرتاب می‌شود؟

آیا حفظ دو متر فاصله با دیگران میتواند تضمین کننده ایمنی شما در برابر قطرات سرفه باشد؟ از زمان شیوع کرونا و بحث درباره فاصله گذاری اجتماعی در راستای قطع زنجیره انتقال، محققان در سراسر دنیا تحقیقات گسترده ای درباره انتقال ویروس از طریق قطرات بزاغی آغاز کرده اند. شبیه سازی های جدید درباره مسافتی که قطرات الوده میتوانند طی کنند به ما چه میگوید؟