ویروس::خبرگزاری علم و فناوری
ویروس

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری کرونا در مازندران و گلستان:

کاهش بستری تعداد بیماران مبتلا به کرونا در مازندران/۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعته گذشته مرخص شدند.

نماینده وزیر بهداشت در امور پیشگیری کرونا در مازندران و گلستان از کاهش بستری تعداد بیماران متبلا به کرونا در مازندران خبر داد و گفت: ۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعته گذشته در مازندران مرخص شدند.

سریع‌ترین ابرکامپیوتر جهان به تحقیقات علیه ویروس کرونا پیوست+عکس

سریع‌ترین ابررایانه جهان به مطالعات مرتبط با ویروس کرونا پیوست. این رایانه برای تجزیه و تحلیل عمیق یک بانک اطلاعاتی از بیش از ۸۰۰۰ ترکیب که از داروهای موجود، مواد شیمیایی، داروهای گیاهی و محصولات طبیعی شناخته شده است، استفاده کرد. ابرکامپیوتر به رایانه‌ای اطلاق می‌گردد که در زمان معرفی آن در زمینه میزان ظرفیت محاسبه در واحد زمان در دنیا پیشرو باشد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

واکنش کشورهای مختلف جهان به همه گیر کرونا ویروس

کشورهای مختلف جهان نسبت به همه گیری کرونا ویروس واکنش‌های متفاوتی داشتند که در این گزارش به رفتار برخی از مدیران و سیاستمداران و تعداد متبلایان اشاره شده است.

کووید ۱۹با بدن چه می کند؟

کرونا ویروس جدید انسانی یا همان سندرم حاد تنفسی حاد که در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین پیدا شد، اکنون فقط در کشور ما بیش از ۱۱ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۵۰۰ نفر از این افرادهم جان خود را از دست داده اند، اما COVID-۱۹ چه کاری با بدن انجام می دهد؟

محقق ایرانی مطرح کرد:

چگونه ویروس پوسته های متقارن خود را تشکیل می دهد؟

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید به سرپرستی دانشمند ایرانی گزارش می دهند که چگونه ویروس پوسته های متقارن خود را تشکیل می دهد.

توسط محقق مازندرانی:

دستگاه ضد عفونی کننده ویروس محیط در مازندران ساخته شد

مخترع مازندران موفق به ساخت دستگاهی شد که قادر به از بین بردن ویروس محیط خانه و حتی مراکز درمانی است

فرمانده سپاه قائمشهر خبر داد

راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائمشهر/ محلول پاشی و ضد عفونی قائمهشر

فرمانده سپاه قائمهشر از راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائمشهر توسط نیروهای سپاه ناحیه این شهر خبر داد.

کشف جدید در ارتباط با تغییرات سیستم ایمنی؛

اطلس سلولی تیموس و نقش آنها در بهبود سلول های تی/درب های ایمنی ‏درمانی جدیدی برای بیماری سرطان باز می گردد

اطلس سلولی غده تیموس انسان می تواند به ایمنی درمانی (‏immunotherapy‏) جدید در ‏درمان بیماری سرطان و سایر بیماری های خود ایمن منجر گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

مردم برای مقابله با کروناویروس همچنان در خانه‌هایشان بمانند

دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: همچنان از شهروندان این استان انتظار می‌رود در خانه‌هایشان بمانند و اگر همين‌گونه که تا الان رعايت کردند ادامه دهند اميدواريم با ويروسي خسته‌تر، کم خطرتر و شيوع كمتر مواجه شويم.

دانشمندان می‌گویند ویروس کرونا ۹ روز روی سطح خشک زنده می‌ماند

در یک مطالعه جدید مشخص‌شده ‌است که به‌طور متوسط، ویروس‌های کرونا می‌توانند بین چهار تا پنج روز روی سطوح زندگی کنند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند تا نه روز در خارج از بدن و در دمای اتاق زنده بمانند. کامپف افزود: «دمای پایین و رطوبت زیاد هوا باعث افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود.» باید به این نکته توجه‌ کرد، این مطالعه‌ با توجه به اطلاعات موجود در مورد انواع دیگری از ویروس کرونا مانند سارس و مرس به نتیجه‌گیری رسیده است، و اطلاعاتی در مورد نوع جدید این ویروس در دست نیست.