پهپاد::خبرگزاری علم و فناوری
پهپاد

تسهیلات بانکی جهت خرید پهپاد کشاورزی

معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از اعطای تسهیلات بانکی جهت خرید پهپاد کشاورزی به کشاورزان خبر داد.

ساخت پهپادی که زمین‌های کشاورزی را سم پاشی می‌کند+عکس

هپادهای بزرگ از اهمیت فزاینده نه تنها در زمینه لوجستیکی بلکه در زمینه انتقال مسافر نیز برخوردار می‌شوند. پهپادهای کوچک نیز در زمینه کشاورزی برای کنترل محصول و نقشه‌کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر دو شرکت پتانسیل فراوانی در ولودرون برای استفاده در کشاورزی می‌بینند. این پهپاد جدید می‌تواند در بازه‌های مختلف از جمله توپوگرافی، پاشیدن مواد شیمیایی محافظت از محصولات، کاشتن بذر و کنترل سرما استفاده شود. این محصول پس از موفقیت در آزمایشات میدانی به تولید انبوه خواهد رسید

تماشا کنید: رقابت انسان و هوش مصنوعی در لیگ پهپادها

سازنده هواپیماهای بدون سرنشین «اسکایدیو» کوادکوپترهایی را تولید می‌کند که از دستورالعمل‌های ناوبری خلبان انسان پیروی می کنند و به اندازه کافی هوشمند هستند تا از اصابت با موانعی مانند درختان و ساختمان‌ها جلوگیری کنند. غول هوایی «لاکهید مارتین» جایزه یک میلیون دلاری این مسابقات را از آن خود کرد.

پهپادها در خدمت مطالعات ژئوفیزیک در می‌آیند/شکست انحصار تجهیزات زمین‌شناسی

تفاهم‌نامه همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با دانشگاه صنعتی شریف در راستای بهره‌برداری از پهپادها در پروژه‌های ژئوفیزیک هوایی به امضای طرفین رسید.

تماشا کنید: پهپاد دانشمندان عراقی در زمان فجایع طبیعی افراد زنده را شناسایی می‌کند

سیستم‌های پهپادی کنونی از دوربین‌های حساس به دما برای شناسایی بدن‌ گرم افراد زنده استفاده می‌کنند. نقدی که به آنها وارد است می‌گوید در شرایطی که دمای محیط بالا باشد از کار می‌افتند. چرا که تفاوت دمای محیط و دمای بدن افراد به حداقل می‌رسد و شناسایی را دشوار می‌کند. به علاوه این امکان نیز وجود دارد که اثرات دمایی بدن فرد زنده با لباس‌های گرم زمستانی نیز مخفی شود.

تماشا کنید: پهپادی که برای «شستشوی پنجره‌های آسمان‌خراش‌ها» ساخته شده است

این پهپادها محلولی شوینده را بر روی سطح ساختما اسپری می‌کنند. محلولی که کمپانی می‌گوید زیست‌تخریب‌پذیر است و بر روی ساختمان‌های آجری و سنگ‌آهکی نیز جواب می‌دهد. پهپاد یک قلاب متصل به شلنگ را که سر دیگر آن به مخزن آب و یا شوینده وصل است را در دست دارد و کار شستشو را انجام می‌دهد. یک اپراتور از راه دور دستگاه را هدایت می‌کند.

پهپاد یکبار مصرف برای ارسال محموله به مناطق جنگی

به تازگی پهپاد یکبار مصرف برای ارسال محموله به مناطق جنگزده ساخته شده که می تواند۷۴۰ کیلوگرم بار را حمل کند.

پهپاد «کیان» رونمایی شد + فیلم

در مراسم صبحگاه مشترک پدافند هوایی از پهپاد کیان رونمایی شد.

امیر نصیرزاده:

به‌دنبال بکارگیری همزمان تجهیزات بدون سرنشین در کنار هواپیماهای با سرنشین هستیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به برنامه‌های این نیرو برای ارتقا توان رزمی خود، گفت: در راستای ارتقای توان نهاجا، دو هدف بکارگیری سامانه‌های هوشمند در همه سطوح به ویژه مهمات و توسعه و بکارگیری همزمان تجهیزات بدون سرنشین‌ها (پهپاد) در کنار هواپیماهای با سرنشین را پیگیری می‌کنیم.

تماشا کنید: پهپادی که نقاشی می‌کشد

در سال ۱۹۵۹، نیروی هوایی ایالات متحده، در مورد از دست دادن خلبانان در خاک دشمن نگران شد، بنابراین شروع به برنامه‌ریزی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین کرد. اوت ۱۹۶۴ درگیری در خلیج تونکین بین واحدهای نیروی دریایی ایالات متحده و نیروی دریایی ویتنام شمالی، آغازگر اعزام پهپادهای طبقه‌بندی شدهٔ آمریکایی به جنگ ویتنام شد.