پهپاد

تماشا کنید: ضدعفونی کردن ورزشگاه‌ها با پهپاد

از سرگیری رقابت های رسمی ورزشی لزوم ضدعفونی مکان های ورزشی را به دنبال دارد. مطمئناً مدتی قبل از شروع مجدد رویدادهای بزرگ ورزشی در استادیوم‌ها این مکان‌ها باید ضدعفونی و تمیز شوند. با این حال پس از انجام این کار وقت‌گیر پس از هر بار استفاده کل این کار باید عملا تکرار شود. یک شرکت استارتاپ استفاده از پهبادها را برای ضدعفونی کردن این مکان‌های بزرگ پیشنهاد کرده است.

تماشا کنید:‌ گوگل از پهپاد برای ارسال کتاب در دوران کرونا استفاده می‌کند!

«کلی پاسک»، کتابداری در مدارس عمومی شهرستان «مونتگومری»، می‌گوید: «فکر می‌کنم بچه‌ها بسیار هیجان‌زده باشند، چون قرار است اولین کسانی در جهان باشند که کتاب را با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین دریافت می‌کنند.»

آمبولانس پرنده نیز ساخته شد!

برای نخستین بار در جهان کوادکوپتری تحت عنوان آمبولانس پرنده ساخته شد که علاوه بر سرعت بالا در رسیدن بر بالین مریض توانایی انجام cpr و کمک تصویری پزشکان را نیز دارا می باشد.

این پهپاد ۱۸ ملخه می تواند انسان را نیز جابه جا کند !

به تازگی پهپاد با نام "Lift Aircraft" ساخته شده است که دارای ۱۸ ملخ می باشد و می تواند به آسانی انسان ها را نیز جابه جا نماید.

در استان خوزستان رخ داد

فرود اضطراری یک پهپاد بدون سرنشین در اطراف ملاثانی/سانحه خسارتی نداشت

یک پهپاد ایرانی در حاشیه شهر ملاثانی از توابع شهرستان باوی در استان خوزستان فرود اضطراری داشت.

تسهیلات بانکی جهت خرید پهپاد کشاورزی

معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از اعطای تسهیلات بانکی جهت خرید پهپاد کشاورزی به کشاورزان خبر داد.

ساخت پهپادی که زمین‌های کشاورزی را سم پاشی می‌کند+عکس

هپادهای بزرگ از اهمیت فزاینده نه تنها در زمینه لوجستیکی بلکه در زمینه انتقال مسافر نیز برخوردار می‌شوند. پهپادهای کوچک نیز در زمینه کشاورزی برای کنترل محصول و نقشه‌کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر دو شرکت پتانسیل فراوانی در ولودرون برای استفاده در کشاورزی می‌بینند. این پهپاد جدید می‌تواند در بازه‌های مختلف از جمله توپوگرافی، پاشیدن مواد شیمیایی محافظت از محصولات، کاشتن بذر و کنترل سرما استفاده شود. این محصول پس از موفقیت در آزمایشات میدانی به تولید انبوه خواهد رسید

تماشا کنید: رقابت انسان و هوش مصنوعی در لیگ پهپادها

سازنده هواپیماهای بدون سرنشین «اسکایدیو» کوادکوپترهایی را تولید می‌کند که از دستورالعمل‌های ناوبری خلبان انسان پیروی می کنند و به اندازه کافی هوشمند هستند تا از اصابت با موانعی مانند درختان و ساختمان‌ها جلوگیری کنند. غول هوایی «لاکهید مارتین» جایزه یک میلیون دلاری این مسابقات را از آن خود کرد.

پهپادها در خدمت مطالعات ژئوفیزیک در می‌آیند/شکست انحصار تجهیزات زمین‌شناسی

تفاهم‌نامه همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با دانشگاه صنعتی شریف در راستای بهره‌برداری از پهپادها در پروژه‌های ژئوفیزیک هوایی به امضای طرفین رسید.

تماشا کنید: پهپاد دانشمندان عراقی در زمان فجایع طبیعی افراد زنده را شناسایی می‌کند

سیستم‌های پهپادی کنونی از دوربین‌های حساس به دما برای شناسایی بدن‌ گرم افراد زنده استفاده می‌کنند. نقدی که به آنها وارد است می‌گوید در شرایطی که دمای محیط بالا باشد از کار می‌افتند. چرا که تفاوت دمای محیط و دمای بدن افراد به حداقل می‌رسد و شناسایی را دشوار می‌کند. به علاوه این امکان نیز وجود دارد که اثرات دمایی بدن فرد زنده با لباس‌های گرم زمستانی نیز مخفی شود.