چاقی

نتایج تحقیق دانشکده سلطنتی لندن:

تزریق هورمونی برای کمک به کاهش وزن در افراد چاق

نتایج تحقیق کوچکی ثابت کرد که هورمون (GOP) می تواند به بیماران چاقی مفرط و دیابتی کمک‌ کند.

نتایج تحقیق دانشکده سلطنتی لندن:

تزریق هورمونی که به کاهش وزن در افراد چاق کمک می کند

نتایج تحقیق کوچکی ثابت کرد که هورمون (GOP) می تواند به بیماران چاقی مفرط و دیابتی کمک‌ کند.

آخرین یافته دانشمندان در مورد درمان چاقی:

چگونه قهوه باعث لاغری می شود؟

طبق تحقیقات جدید دانشمندان دست یافته اند که نوشیدن یک فنجان قهوه باعث تحریک چربی قهوه‌ای می شود که ابزاری برای از بین بردن چربی های مضر است.

مادران باردار بخوانند: چه کنیم تا فرزندمان به دیابت مبتلا نشود؟

این مطالعه بیش از ۱۰۰ هزار نوزادی را شامل می‌شود که در حدفاصل سال‌های ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۱ به دنیا آمده‌اند. این داده‌ها نشان داد ۲۵ درصد از مادران اضافه‌وزن دارند و ۱۰ درصد آنان نیز به چاقی مبتلا هستند. در مقایسه با مادران نرمال، اضافه وزن داشتن یا چاق بودن در طول دوران بارداری به طور قابل ملاحظه‌ای احتمال ابتلا به هر دو نوع دیابت را در فرزند افزایش می‌دهند؛ ۲۶ درصد برای مادران دارای اضافه‌وزن و ۸۳ درصد برای مادران چاق.

با «ارزان‌ترین راه پیشگیری از دیابت» آشنا شوید!

در حضور اشعه ماورای بنفش، دی‌هیدروکلسترول موجود در غددچربی پوست به ویتامین D تبدیل می‌شود. ویتامین دی برای جذب کلسیم ضروری است و در رشد دندان‌ها و استخوان‌ها نیز نقش دارد. بنابراین اشعه ماورای بنفش کمک موثری به ساخته شدن ویتامین دی در بدن انسان می‌کند.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

مرگ زودرس در سایه رژیم غذایی ناسالم/ کاهش مصرف گوش قرمز، سلامت رژیم غذایی را بهبود می‌بخشد

امروزه با توجه به گسترش بیماری اضافه وزن و چاقی، رژیم‌های غذایی ناسالم در میان این افراد رواج پیدا کرده است که آسیب‌های جدی به بدن می‌رساند؛ درنتیجه لازم است یک سیستم تغذیه هوشمند مدنظر قرار گیرد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

چاقی و اضافه وزن معضلی جهانی در آینده/ خواب در تاریکی سلامتی را تضمین می‌کند

از مهم‌ترین عادت‌های اشتباهی که بسیاری از افراد بخصوص در کشور ما دارند، خواب روبه‌روی تلویزیون است که طبق جدیدترین نتایج پژوهش محققان، این موضوع باعث بروز چاقی و اضافه وزن و درنتیجه بیماری‌های دیگر می‌شود.

محقق دانشگاه واشنگتن: «نوشابه‌های رژیمی» چاق کننده هستند

«آب بهترین نوشیدنی است. به جای مصرف نوشابه‌های به اصطلاح کم‌کالری و دارای مواد قندی مصنوعی بهتر است از آب استفاده شود. اگر کودکی دارید که از نوشیدن آب خودداری می‌کند می توانید از لیمو، توت فرنگی و یا خیار برای مزه‌دار کردن آن استفاده کنید.»

بیش از ۹۰ درصد روغن مورد نیاز کشور از خارج تامین می شود

لزوم جایگزینی روغن های تک سلولی با انواع گیاهی و حیوانی

مصرف روغن های تک سلولی منجر به کاهش شیوع بیماری های قلبی عروقی، چاقی، دیابت، سرطان و آرترواسکلروزیس شده، محرک تشکیل استخوان بوده و کلسترول خون را کاهش می دهد.

ورزش کردن منجر به چاق شدن برخی از افراد می‌شود

مطالعات رابطه مشخصی میان فعالیت‌های متغیر روزانه انسان‌ها و میزان غذایی که در طول روز مصرف می‌کنند نشان نمی‌دهد. به همین دلیل است که نمی‌توان با قطعیت یک رژیم غذایی موثر تجویز کرد. اما آنچه با قطعیت می‌توان گفت این است که رباطه معقولی میان ورزش کردن و غذا خوردن پس از آن برقرار کنید تا بتوانید به اندامی که انتظارش را دارید برسید.