چهارمحال-و-بختیاری

درخشش انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهرکرد در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهرکرد توانست در بخش مسابقات جشنواره بین المللی حرکت عنوان برگزیده شایسته تقدیر را کسب کند.

جود خلا ها در مدیریت شهری مربوط به عدم آموزش شوراهای اسلامی است

رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: بسیاری از مشکلات و وجود خلا ها در مدیریت شهری مربوط به عدم آموزش شوراهای اسلامی می باشد.

چهارمحال و بختیاری طی دو هفته آینده وضعیت خطرناکی را تجربه می کند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه در حال حاضر استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت کرونا جز چهار استان اول است و تا دو هفته آینده وضعیت بسیار حساس و خطرناکی را در استان تجربه می کنیم.

دانشگاه ها در تحقق شعار سال نقش اساسی دارند/ نخبگان می توانند در تولید ملی کمک حال دولت باشند

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: لازم است از نخبگان جامعه حمایت های لازم صورت گیرد تا بتوانند کارهای خود را در راستای تحقیقات و پژوهش و شناسایی موانع تولید انجام دهند.

بیوسنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی و غلات هم کاربرد دارد/با حمایت مسئولین طرح را به مرحله تجاری سازی می رسانم

طراح زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی گفت: زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی مثل شیر طراحی شده که نمونه اولیه را ساخته و در نمایشگاه علم و فناوری ارائه شد که در صورت ساپورت مالی این محصول بعد از تایید نهایی تجاری سازی می شود.

شروع ناگهانی، یکی از علائم کرونای جهش‌یافته انگلیسی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی شروع ناگهانی دارد، یعنی اگر به یک باره موارد ابتلا در یک جمعی افزایش پیدا کند می‌تواند زنگ خطری برای وجود کرونای انگلیسی باشد.

معیشت پایدار در گرو حفاظت و احیاء تنوع زیستی است

مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری دارای تنوع زیستی غنی گیاهی و جانوری است که لازمه پایدار ماندنف حفاظت و احیاء آن است.

متخصص اعصاب و روان و روان‌پزشک مطرح کرد؛

شناخت اخلاق و رفتار خاص زنان و مردان، شاه‌کلید رفع تعارضات خانوادگی و اجتماعی

متخصص اعصاب و روان اظهار گفت : اگر شناخت کافی بروی اختلافات بین اخلاق و رفتار زنان و مردان داشته باشیم دچار برخی تعارضات خانوادگی و اجتماعی نخواهیم شد.

آبخوان‌داری، علمی با گستره وسیع، برای همه زوایای زندگی بشریت

رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: نباید به آبخوان‌داری صرفاً به‌عنوان یک علم محدود نگاه کرد، این علم می‌تواند به‌صورت گسترده در تمامی زوایای زندگی بشری امروز مشاهده شود.

کارجهادی؛ عامل سرپا نگه داشتن کارخانه ها/ اجازه ندهید در بحث تولیدات داخلی کارشکنی شود

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: یک کارخانه برای اینکه سرپا باشد نیاز به کارجهادی و تلاش شبانه روزی دارد و این میسر نمی شود مگر با با فرماندهان صنعت و تولید.