کارآفرینی

چهارمین کنفرانس بين المللي پژوهش در مديريت، اقتصاد و توسعه

به منظور شناخت مفهوم مدیریت و اقتصاد که ازجمله دلایل مهم پیشرفت و توسعه هرکشوری هستند، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در کشور گرجستان شهر تفلیس، کنفرانسی تحت عنوان "چهارمین کنفرانس بين‌المللي پژوهش در مديريت، اقتصاد و توسعه" برگزار می‌شود.

اشتغال‌زایی ۶۳۹ نفر در طرح اشتغال روستایی و فراگیر

فرماندار ایلام گفت: در طرح اشتغال فراگیر و روستایی برای ۶۳۹ نفر اشتغالزایی شده است.

اشتغال‌آفرینی نیازمند حرکت علمی /کارآفرین واقعی از اقتصاد مشکل‌دار، درآمد کم و تحریم‌ها ناامید نمی‌شود

مدرس دانشگاههای استان ایلام گفت : کارآفرین واقعی هیچگاه از اقتصاد مشکل‌دار، درآمد کم و تحریم‌ها ناامید نمی‌شود بلکه کورسوها را نیز می‌بیند و به اهداف خود می‌رسد .

در راستای شناسایی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های كارآفرينان؛

جلسه‌ای با کارآفرینان و مدیر علمی سپاه امام صادق ع برگزار شد

نشستی با حضور کارآفرینان و جانشین معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در سالن جلسات صندوق كارآفريني اميد استان به منظور شناسایی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های كارآفرينان برگزار شد.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

راه اندازی بزرگترین فارم پرورش عقرب دنیا با ظرفیت ۴ میلیون قطعه

بزرگترین فارم پرورش عقرب دنیا با ظرفیت ٤ میلیون قطعه در لارستان راه اندازی شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

تاثیر آموزش کارآفرینی به دانشجویان مهندسی

از نظر اساتید و دانشجویان؛ برای کار آفرینی، امکانات، مشاور یا راهنما در دانشگاه خیلی کم است و بین دانشگاه و مراکز شغلی و کارآفرینی ارتباط خیلی کمی وجود دارد. کم بودن درس هایی مرتبط با کارآفرینی، شیوه نامناسب اساتید در تدریس دروس، انطباق کم رشته با مشاغل موجود و آشنایی کم دانشجویان از جمله عوامل اثرگذار در کارآفرینی رشته هاست. در حالی که اضافه شدن درس کارآفرینی و سرفصل کارآفرینی به سایر دروس در حد خیلی زیاد مورد تاکید دانشگاه های ممتاز جهان قرار گرفته است.

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان مطرح کرد

نخبه کشی در برخی از دستگاه های اجرایی

مسئول خانه نخبگان بسیج گیلان با اشاره به ظرفیت و توانایی چشمگیر نخبگان بسیجی خواستار بهره گیری از اندیشه های آنان در سطح سازمان ها و ادارات دولتی شد.

دانشگاه پیام نور استان بوشهر؛

برترین‌های رویداد کارآفرینی در حوزه نخل و خرما معرفی شدند

این رویداد کارآفرینی حوزه نخل و خرما ۶ الی ۸ آذرماه در دانشگاه پیام نور بوشهربرگزار شد که از بین ۷۴ تیم دانشجویی و دانش آموزی ،۲ تیم دانش‌آموزی از وحدتیه موفق به کسب مقام دو و سوم این رویداد شدند.

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری خلیج فارس؛

کارآفرینی، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی جامعه است

مخترعین به عنوان سرمایه‌های مهم کشور به حساب می‌آیند که چگونگی بهره‌مندی از دانش و به جریان انداختن ایده‌های آنها در بازارهای داخلی، عاملی بسیار تاثیر گذار در رشد اقتصادی است که منابع انسانی بیش از سرمایه‌گذاری در منابع طبیعی، به رشد اقتصادی کمک می‌کند.

با حمایت سازمان بسیج علمی استان اصفهان؛

جشنواره ملی یک ایده یک دنیا توسط گروهی از نخبگان برگزار می شود

جشنواره ملی ایده و اختراع با عنوان یک ایده یک دنیا توسط گروهی از نخبگان و با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، در تاریخ ۱۸ بهمن ماه در پردیس مرکزی دانشگاه تهران برگزار می شود.