کتاب-و-کتابخوانی

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب ۵۰ گام موثر در بازاریابی محتوایی؛ کتابی برای فعالان تولید محتوا

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان هستیم و این هفته کتاب ۵۰ گام موثر در بازاریابی محتوایی را برای کسانی که فعال در زمینه بازاریابی محتوایی هستند، معرفی خواهیم کرد.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب تقویت حافظه و درمان فراموشی ؛ برای کسانی که به فکر حافظه خودهستند

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان هستیم و این هفته کتاب تقویت حافظه و درمان فراموشی ؛ برای کسانی که به فکر حافظه خودهستند را معرفی خواهیم کرد.

مطالعات MRI نشان می‌دهد؛

خواندن کتاب برای کودکان، موجب ارتقا رشد مغزشان می شود

مطالعات MRI نشان می‌دهد بین کتاب خواندن برای کودکان سن پایین و فعالیت مغز آنان رابطه وجود دارد. این مطالعات شواهد جدیدی ارایه می‌دهد که کتاب‌خوانی برای کودک در سال‌های اولیه کودکی موجب ارتقا آمادگی مغز آنان در زمینه خواندن شود.

تولید مقاله، نشان دهنده تولید علم است؟

در سنت های اصیل علمی، تولید مقاله هیچ گاه نشان دهنده تولید علم نبوده است، بلکه یک مناقشه علمی است؛ این نبردهای علمی زمینه ساز تولید علم است نه الزاما خود علم.

وزیر ارشاد: تعداد کتابخانه‌های کشور نسبت به قبل از انقلاب ۹ برابر شده است

وزیر ارشاد گفت: توجه به نابینایان در کتابخانه‌ها از رویکردهای جدید است و باید کتابخانه‌ها برای نابینایان چه به شکل بریل و چه کتاب گویا قابل استفاده باشد و این امکان را فراهم آورد که آنها بتوانند کتاب‌ها را به خارج از کتابخانه و منازل خود ببرند.

دوشنبه ها با کتاب؛

کتاب مارولس دیزاینر۷ برای علاقمندان به طراحی

دوشنبه هر هفته با معرفی یک کتاب کاربردی و علمی از جنبه های مختلف مهمان مخاطبانمان خواهیم بود و این هفته کتاب کتاب مارولس دیزاینر۷ را برای علاقه‌مندان به طراحی و دوخت معرفی خواهی کرد.

طبق تحقیقات انجام شده؛

مطالعه در ایران زیر ۲۰ دقیقه است/فضای مجازی آمد و کتاب پر!

در حال حاضر سرانه مطالعه در کشورمان نگران کننده است، آمار رسمی مطالعه در ایران زیر ۲۰ دقیقه است که با توجه به رتبه اول سرانه مطالعه در جهان به میزان بیش از ۹۰ دقیقه برای کشور ژاپن، این آمار بسیار ناامیدکننده است. نگران کننده‌تر آن است که از این زمان مطالعه برای ایرانیان، ۶ دقیقه مربوط به مطالعه کتاب‌های درسی است!

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان:

سرانه مطالعه در استان کرمان زیر ۱۵ دقیقه در روز است/ ۱۳۳ هزار عضو فعال در کتابخانه های استان وجود دارد

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان آمار سرانه مطالعه در استان کرمان زیر ۱۵ دقیقه در روز بوده است .

کتاب کاغذی یا کتاب دیجیتالی؟

در این اینفو به بررسی تفاوت بین کتاب کاغذی و کتاب دیجیتال میپردازیم

کتاب و مطالعه، زیربنای توسعه و پیشرفت فرهنگی

برگزاری نمایشگاه کتاب با حضور پررنگ کشور چین کلید خورد

سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، صبح امروز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه در محل مصلای امام خمینی(ره) افتتاح شد.