کرونا-ویروس

با پژوهش بر روی داده های بدست ‌آمده از افراد مشاهده شد؛

هیدروکسی کلروکین مرگبار یا اثربخش/بررسی میدانی برروی داروی تجویزی دونالد ترامپ

باوجود نتایج مقدماتی مثبت و امیدوارکننده راجع به تأثیر کلروکین و هیدروکسی کلروکین در درمان کرونا، بتازگی پژوهشگران ارتباط بین مصرف این داروها با مرگ‌ومیر بیشتر بیماران را ادعا کرده اند.

محققان گزارش دادند؛

قد افراد در انتقال کرونا ویروس موثر است

محققان در جدیدترین مطالعه خود روی نحوه انتقال کروناویروس جدید دریافتند قد افراد نیز می‌تواند در انتقال کروناویروس به آنها تاثیرگذار باشد.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۶۳۳نفر رسید

از ابتدای فراگیری این ویروس تا کنون شمار مبتلایان در خراسان‌جنوبی به ۶۳۳ نفر رسیده است که از این تعداد ۵۸۷ بیمار بهیود یافته و مرخص شدند و ۴۵ نفر فوت کردند.

ساماندهی ۱۰۰ گروه جهادی بسیج دانشجویی

مسوول بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی از ساماندهی گروه‌های جهادی دانشجویی خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ گروه جهادی در زمینه ضدعفونی معابر و محلات محروم و کم برخوردار استان ساماندهی شده‌اند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با این ابزار هوشمند پوشیدنی می توان از راه دور بیماری کرونا را تشخیص داد ! + عکس

محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا موفق به ساخت ابزار هوشمند برای تشخیص کرونا شده اند که برای پزشکان این امکان را فراهم می آورد که بدون مراجعه فرد به بیمارستان ، از ابتلای بیمار به کرونا آگاه شوند.

گفت‌وگوی با بیمار کرونایی بهبود یافته دراستان بوشهر

گروه‌های مختلفی در جریان مبارزه با شیوع گسترده کرونا در ایران در حال فعالیتند و خط مقدم این مبارزه در اختیار جامعه پزشکی است؛ سخنان یک بیمار بهبود یافته از کرونا را در این گزارش بخوانید.

بیماریابی و نمونه برداری؛ دو شاخصه اصلی قطع زنجیره انتقال

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: عملکرد دانشگاه را مثبت ارزیابی می کنم اما اگر از همان روز های ابتدایی، خود مراقبتی مراعات می شد، تعداد فوتی ها نیز کاهش می یافت.

دکتر احمد علیزاده؛

مطب دندانپزشکی می‌تواند مکان مناسبی برای انتقال کرونا ویروس باشد

یک جراح و دندانپزشک گفت: مطب‌ها و درمانگاه‌های دندانپزشکی می‌تواند مکان مناسبی برای انتقال بیماری کرونا ویروس باشد.

ثبت نام ۶۰ هزار واحد صنفی آذربایجان‌شرقی در سامانه سلامت

در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، تاکنون ۶۰ هزار واحد صنفی آذربایجان‌شرقی در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده‌اند.

ایجاد نقاهتگاه ۷۰ تختخوابی ارتش برای مقابله با کرونا در تبریز

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ایجاد نقاهتگاه ۷۰ تختخوابی بیماران کرونایی با همکاری سازمان جهادکشاورزی استان در مجتمع شهید کسایی تبریز خبر داد.