کرونا-ویروس

فرار به جلودولت تدبیرو امید

بهداشت ودرمان نیازمند جانی دوباره است

در حالی که دو ماه از شیوع بیماری کووید ۱۹ درکشور می گذرد و هرروز تعداد زیادی از هموطنان مان به این بیماری مبتلا و عده ای هم جان خودرا از دست می دهند دولت در اقدامی شتاب زده و عجولانه بازگشایی و عادی سازی فعالیت های روزانه را اعلام و با تعیین فاصله گذاری هوشمند خواستار حفظ سلامتی مردم شده است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی:

تولید ۳۰ هزار ماسک / ۸۰۰ دانشجوی بسیجی ساماندهی شده است

مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌شرقی از ساماندهی ۸۰۰ گروه دانشجوی بسیجی و تولید ۳۰ هزار ماسک توسط جهادگران بسیج دنشجویی آذربایجان شرقی برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

پیمان نادری خبرداد؛

گروه جهادی بسیج علمی زیبا شهر مبارکه، غربالگری هفت هزار نفر از یازده هزار نفر جمعیت شهر را انجام داد

گروههای جهادی مرکز بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهید احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) با شیوع کرونا در همه عرصه های مبارزه با ویروس حضوری پررنگ داشته اند، آنها از یازده هزار نفر جمعیت شهر غربالگری و ثبت نام ۷ هزار نفر را در سامانه سلامت وزارت بهداشت طی ۸ روز انجام داده اند.

محققان رصدخانه رویال بلژیک در بروکسل؛

تأثیر قابل توجه بیماری همه گیر کروناویروس بر حرکت زمین/ جمع آوری داده های پایه ای برای مطالعات آینده

دانشمندان رصدخانه رویال بلژیک در بروکسل از تاثیر قابل توجه بیماری همه گیر کروناویروس بر حرکت زمین خبر دادند و گفتند این فرصت بی نظیری برای جمع آوری داده های پایه ای برای مطالعات آینده است.

بیماران قلبی استرس را از خود دور کنند/ اعمال جراحی فقط در صورت اورژانسی

یک فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: استرس و اضطراب برای بیماران قلبی همچون سم است و در این شرایط باید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا از استرس و اضطراب دوری کنند.

تمهیدات جدید پیشگیری از شیوع کرونا در میادین میوه و تره بار تبریز

برای کاهش شیوع این بیماری، پروتکل‌های بهداشتی در بین مغازه داران توزیع شده و در ورودی میادین بنرهای رعایت نکات بهداشتی نیز نصب شده است.

مبتلایان کرونا در ‌آذربایجان شرقی ۱۹۷۶ نفر/ مردم هشدارها را جدی بگیرند

با شناسایی ۷۹مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به یک هزار و ۹۷۶ نفر رسید.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

روزانه ۷۰ هزار ماسک در استان بوشهر تولید می‌شود/۱۳۴کارگاه تولید ماسک فعال است

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط حساس کشور و نیاز هموطنان به ماسک و دستکش، کارگاه‌هایی جهت تامین این نیاز مردم در سطح استان راه‌اندازی شده است که طبق آخرین آمار، با فعالیت ۱۳۴ کارگاه تولید ماسک، روزانه ۷۰ هزار ماسک و ۱۶ هزار دستکش تولید می‌شود که تا به امروز ۹۴۹هزار و ۵۶۷ عدد ماسک و دستکش توزیع شده است.

طبق بررسی انجام شده؛

تاثیر کرونا در اندام های مختلف بدن/ریه‌ها اولین قربانی این ویروس

کووید-۱۹ یک بیماری تنفسی است، که بر روی اندام‌های مختلف بدن تاثیر می‌گذارد، معمولا اولین عضوی از بدن که تحت تاثیر قرار می‌دهد «ریه‌ها» است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

ابتلای ۱۲۶ نفر به کرونا در چهارمحال و بختیاری

مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: با مثبت اعلام شدن آزمایشات ۴ بیمار مشکوک دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته ، کل موارد مبتلا از آغاز بيماري که نتايج آزمايش آن‌ها مثبت اعلام شده ۱۲۶ نفر بوده است.