کرونا-ویروس

علائم راهنمایی و زندگی

آدم فضایی راهی جاده می‌شود، نمی‌داند جاده ویروس دارد و سفر یعنی خطر و انتقال ویروس از این شهر به آن شهر، نمی‌داند ویروس گرفتگی و هجوم ویروس‌ها او را تهدید می‌کند و باید در خانه بماند و بگوید این روزها دوری و دوستی بهتر است.

ویروس شایعه و ترس را مهار کنیم

برای جلوگیری از ترس و استرس ناشی از کرونا ویروس، نیازی نیست شهروندان به صورت مداوم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اخبار درست یا نادرست و شایعات کرونا را دنبال کنند؛ در چنین شرایطی شهروندان رفته رفته دچار چالش روحی و روانی گسترده در جامعه می‌شوند و از گزند افکار پریشان و ناامید کننده که متأثر از فضای عمومی حاکم بر جامعه است رهایی پیدا نمی‌کنند.

کرونا ویروس

کرونا ویروس و راه های پیشگیری

کرونا ویروس و راه های پیشگیری توسط معاونت سلامت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت جوادالائمه (علیه السلام)خراسان شمالی

اعلام محلات پرخطر کرونا در تبریز/ تعداد مبتلایان به کرونا ۱۳۶۱ نفر

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان آذربایجان شرقی را یک هزار و ۳۶۱ نفر اعلام کرد..

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا؛

افزایش سواد رسانه ای در تقویت سیستم ایمنی روح و روان مهم است

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) با تاکید بر این که تنها راه شکست ویروس کرونا قطع زنجیره آن از طریق در خانه ماندن و فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: برای تقویت سیستم ایمنی روح و روان یک شیوه مهم افزایش سواد رسانه ای با حذف تمام کانالها و گروههای متناقض و آزار دهنده است. باید بدانیم که ما چیزی از دنیا کمتر نداریم حتی در مورد این بیماری یک سر وگردن از آنها بیشتر هستیم.

استرالیا آزمایش واکسن سل بر علیه COVID-۱۹ را بر روی کارکنان بهداشتی شروع کرد

استرالیایی ها روز جمعه اعلام کردند محققان استرالیا در حال پیگیری سریع آزمایشات انسانی در مقیاس بزرگ هستند تا ببینند آیا واکسن مورد استفاده برای ده ها سال برای جلوگیری از سل می تواند کارمندان بهداشتی را از COVID-۱۹ محافظت کند.

تولید ۱۰ هزار لباس جراحی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی

مراکز آموزش دولتی و بخش خصوصی فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی جهت مبارزه با ویروس کرنا ۱۰ هزار و ۲۲۸ عدد لباس جراحی پزشکی (گان) تولید کردند.

ساخت دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری توسط محققان دانشگاه تبریز

دستگاه اسپری خودکار و تب‌سنج نوری دیواری توسط محققان دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد.

مصاحبه‌ای خواندنی؛

آغاز طرح پرستاری با کرونا ویروس در بیمارستان مرکزی

حسن رضایی اندیشمند، پرستار ۲۵ بوشهری که اهل روستای باغان شهرستان دشتی است، در حالی طرح پرستاری خود را آغاز می‌کند که بعد از دو هفته کار در بیمارستان شهدای خلیج فارس استان بوشهر، ویروسی به نام «کرونا ویروس» در کشور شیوع پیدا می‌کند و این بیمارستان به عنوان بیمارستان مرکزی کرونا ویروس و بخش که او خدمت می‌کند به عنوان بخش "کرونا مثبت" معرفی می‌شود.

سوپروایزر آموزشی بزرگترین نقاهتگاه اصفهان؛

پرستار بودن و احساس وظیفه باعث شد با شیوع کرونا به مراجع ذیربط اعلام آمادگی کنم/آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب در رده های مختلف خدمت

شهناز شوشتری زاده، گفت: پرستار بودن و احساس وظیفه باعث شد با شیوع ویروس کرونا به مراجع ذیربط و ذیصلاح استان اعلام آمادگی کنم حالا در بزرگترین نقاهتگاه اصفهان در مسئولیت سوپروایزر آموزشی در یک تیم شش نفره آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب در رده های مختلف خدمت جهت حضور آنان در فضاهای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در نقاهتگاه را انجام می دهیم.