کرونا

برگزاری کنکور حتی در مناطق قرمز

کنکور سال ۹۹ با انجام پروتکل های بهداشتی در تمامی استان ها و شهرها

در گفتگو با زهرا کردکتولی متخصص کودکان و نوزادان بررسی شد:

تاثیر ویروس کرونا در بارداری، شیردهی و زایمان

پایان بیماری کرونا یا به عبارتی انتشار ویروس کووید – ۱۹ مشخص نیست و لزوم مراقبت بیشتر و علمی تر در این برهه حساس به ویژه برای نوزادان و کودکان ضروری است. بماند که ابتلا و فوت نوزادان و کودکان نیز در برخی شهر ها گزارش شده است. هر چند در حال حاضر نمی‌دانیم آیا احتمال ابتلای مادران باردار به ویروس کووید-۱۹ نسبت به عموم مردم بیشتر است یا خیر و آیا در نتیجه‌ی ابتلا به این بیماری ، مادر باردار شرایط سختی پیش رو خواهد داشت یا خیر.

شناسایی کووید۱۹ در اسپانیا یکسال پیش از چین

تعدادی از دانشمندان کشور اسپانیا در بررسی هایی که اخیرا صورت داده اند، از وجود نمونه هایی مبنی بر وجود ویروس کووید ۱۹ در فاضلاب های یکی از شهرهای این کشور در حدود یک سال پیش خبر داده اند .

باتوجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در فارس؛

کرونایی که دوباره بالا گرفته

کرونا علیرغم فروکشی مقطعی در کشور و به دنبال آن در استان فارس دوباره به تاخت و تاز در جامعه پرداخته و آمار و ارقام چند وقت اخیر نشان می دهد که وضع از آنچه که تصور می شود، بدتر است .

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات نمونه گیری که مانع ابتلای پزشکان به بیماری کرونا می شود+فیلم و عکس

محققین کره ای از نوعی ربات رونمایی کرده اند که می تواند از افراد مشکوک به بیماری کرونا آزمایش بگیرد .

استفاده از ماسک اولویت نخست پروتکل های بهداشتی است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: اکنون استفاده از ماسک اولویت نخست پروتکل های بهداشتی است و حتی پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی این است که در تمام فضاهای سربسته استفاده از ماسک اجباری شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد:

دانشگاه شهرکرد در زمینه کرونا و مشکلات آن طرح‌های پژوهشی خوبی داشته است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه شهرکرد در زمینه کرونا و مشکلات آن طرح‌های پژوهشی خوبی داشته است، طرح‌های فناورانه مناسبی ازجمله تشخیص دقیق ویروس کرونا با استفاده از بایوسنسورها، تحقیق در زمینه تهیه و تولید واکسن اختصاصی برای مبارزه با این ویروس با همکاری علوم پزشکی و دانشگاه آزاد استان با محوریت دانشگاه شهرکرد، پذیرش واحدهای در مراکز رشد و نوآوری دانشگاه، داشتیم که این امر بیانگر نقش پررنگ دانشگاه در بعد مسئولیت اجتماعی است.

نقش تکنولوژی های نوین در مبارزه با بیماری کرونا

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های گوناگون در سراسر دنیا به دنبال ابداع ابزارهای متنوع برای پیشگیری از این بیماری همه گیر هستند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

آزمایشگاه تشخیص کرونا در شوشتر راه اندازی می شود/ بی نیازی از ارسال نمونه به خارج از شهرستان

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر از انجام هماهنگی های نهایی برای راه اندازی آزمایشگاه کرونا در کلینیک فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) شوشتر خبر داد.