کشاورزی-مدرن

توسط شرکت دانش بنیان ایرانی انجام گرفت؛

تولیـد آفت کش زیستی با هدف کشاورزی سالم/ضرورت جایگزینی آفت کش های زیست محیطی

یک شرکت دانش بنیان با تولید قارچ کشی زیستی توانسته نگرانی‌های زیست محیطی ناشی از استفاده گسترده از سموم شیمیایی و آفت‌کش‌ها در کشاورزی را تا حد زیادی مرتفع نماید.

باهدف افزایش شناخت رفتاری و تغییرات زمین بررسی می شود؛

توسعه ی استارت اپ ایرانی در حوزه فناوری پایش فضایی

پایه و اساس انجام کشاورزی دقیق، تهیه اطلاعات قابل اعتماد از پراکنش مکانی و زمانی کشت محصولات مختلف کشاورزی در یک منطقه یا همان تقویم زراعی مکانمند است.

برگزاری همایش دانش محور نمودن تولیدات کشاورزی

همایش علمی" دانش محور نمودن تولیدات کشاورزی" در ممسنی برگزار شد.

تسهیلات بانکی جهت خرید پهپاد کشاورزی

معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از اعطای تسهیلات بانکی جهت خرید پهپاد کشاورزی به کشاورزان خبر داد.

کشاورزی رباتیک؛ ربات‌ها به جنگ علف‌های هرز می‌روند+عکس

دوربین‌های این ربات می‌توانند جزئیات گیاه را با وضوح بالایی مشاهده کنند و انرژی این ربات از ۴ باتری آهن فسفات لیتیوم تامین می‌شود. بنیان‌گذار شرکت ربات کوچک گفت: «اولویت اول تجارت است. اگر کشتار علف‌های هرز سود زیادی دارد، آن را عملی کرده و در آن هرچه سریع‌تر رشد کنیم، می‌توانیم سرمایه‌گذاری‌های کوچک را پایان داده و خودمان شروع به تولیدهای با درآمد بالا کنیم.»

تماشا کنید: «هوش مصنوعی» آفت‌های کشاورزی را شناسایی می‌کند

هوش مصنوعی میتواند کشاورزی را منقلب کند. یکی از بهترین راه‌ها برای تفسیر اشیا در کشاورزی استفاده از ابزار چندضلعی است. تفسیر چند ضلعی نقاط آلوده شده در گیاه بیمار را نشان می‌دهد. این ابزار، طراحی مدل‌های رایانه‌ای را آسان می‌کند. از موارد استفاده‌ی آن می‌توان به شناسایی بیماری خاکی در برگ گل رز اشاره کرد. ابزار تفسیری به مدل رایانه‌ای این امکان را می‌دهد که با نقطه‌های سیاه کوچک، نقاط آلوده به بیماری برگ را نشان دهند.

ادامه حیات کشاورزی وابسته به آب شور است

با توجه به کمبود منابع آب شیرین در کشورمان و رشد روز افزون جمعیت، لزوم توجه هرچه بیشتر به ظرفیت منابع آب های شور در توسعه ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری عنوان شد؛

ضرورت توسعه باغبانی نوین در جهت اشتغال پایدار

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران ، یکی از راه های بسیار علمی و به صرفه در بخش کشاورزی را افزایش اشتغال و رونق تولید در توسعه گلخانه ها اعلام کرد.

بسیج علمی پژوهشی بدنبال ارتقاء کشاورزی مدرن در استان

اولین نشست کارگروه کشاورزی بسیج علمی و پژوهشی سپاه فتح با هدف از بین بردن فاصله ایجاد شده بین کشاورزی مدرن و سنتی برگزار شد .

همه چیز در مورد ذرت‌های تراریخته:

از اداعاهای غیرعلمی تا مصرف جهانی ذرت تراریخته/ سمی بود ذرت تراریخته کذب است

باتوجه به میزان مصرف ذرت‌های تراریخته در سطح جهانی و بررسی‌های گوناگونی که در رابطه با ادعاهایی مبنی بر سمی بودن ذرت تراریخته انجام شده است، می‌توان گفت سمی بودن این محصول یک ادعای کذب است.