کشاورزی-پایدار

دومین کنگره ملی کشاورزی و منابع طبیعی ایران

دومین کنگره ملی کشاورزی و منابع طبیعی ایران، ۲۹ مرداد ماه سال جاری در شهر شیراز برگزار می شود.

سومین کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین در مهندسی کشاورزی

سومین کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین در مهندسی کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در شهر مشهد با هدف آشنایی با دستاوردهای نوین در حوزه کشاورزی، محیط زیست، گردشگری و علوم زمین برگزار می‌شود.

توسط مخترع مازندرانی

ردیف کار خطی نیمه اتوماتیک بذر در مازندران ساخته شد

ردیف کار خطی نیمه اتوماتیک بذر در مازندران ساخته شده است که قیمت تمام شده و فروش آن با نمونه خارجی تفاوت بسیار زیادی دارد.

نانو زیست حسگرها ابزارهایی نوین برای حفظ امنیت غذایی و توسعه کشاورزی پایدار

گسترش نظام های مبتنی بر کشاورزی پایدار و نیز تامین غذای کافی و سالم برای جامعه از طریق ادامه روش های سنتی و غیر فناورانه میسر نیست. کاربرد نانو زیست حسگرها به عنوان یکی از مدرن ترین و موثرترین ابزارهای ساخت بشر طی سال های اخیر، نقش قابل توجهی را در این مسیر ایفا خواهد کرد.

تبیین الزامات کنونی توسعه کشاورزی در آذربایجانغربی

امروزه در حالی توسعه پایدار کشاورزی در سطح جهانی مطرح میشود که کشور‌های توسعه یافته بر خلاف کشور‌های در حال توسعه، با بهره گیری از مزیت‌های نسبی موفق به استفاده از ظرفیت‎های داخلی اقتصادی و فرصت‎های موجود در سطح بین‎المللی شده و مسیر پیشرفت، افزایش درآمد سرانه و بهبود سایر شاخص‎های توسعه ‎یافتگی را به سرعت پیموده اند.

بررسی چرائی عدم توسعه مناسب کشاورزی در مازندران:

سن کشاورزان کشور بالای ۶۰ سال است/دانشگاه‌های ما کشاورز تربیت نکردند

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اعلام اینکه سن کشاورزی در کشور بسیار بالا هست، گفت: جایگاه علمی مناسبی در توسعه کشاورزی وجود ندارد و علم و فناوری در تولید محصولات کشاورزی جایگاهی ندارد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان:

ساختار های بومی انعطاف لازم برای حل مشکلات کشاورزی را ندارند

ساختار های بومی به گونه ای ایجاد شده است که انعطاف لازم برای حل مشکلات کشاورزی را ندارد و بسیج به قصد پر کردن این خلا جدا از ساختار ها و ابلاغیات رسمی در فضایی آزاد کارگروه کشاورزی را تشکیل داده است تا به نقاط ضعف و قوت موجود و یا فیدبک ها بپردازد تا ایرادات را یافته و با روحیه ای جهادی و فرا سازمانی رفع کند.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی عنوان کرد

حداقل ترین کار در حوزه کشاورزی عجین کردن پژوهش و آموزش است

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی: حداقل ترین کار در حوزه کشاورزی عجین کردن پژوهش و آموزش است که تمام کشورهایی که در بخش صنعت کشاورزی پیشرفت هایی داشته اند از آموزش و پژوهش شروع کرده اند و یا در کشور ما دولت هایی که به این اصل توجه کرده اند در حوزه کشاورزی پیشرفت های چشمگیری راشاهد بوده ایم.

گزارش تصویری

گزارش تصویری امضا تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی مرکز تحقیقات کشاورزی و سازمان بسیج علمی

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی امضا کردند

عقد تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی

مرکز تحقیقات کشاورزی و سازمان بسیج علمی تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی امضا کردند

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی امضا کردند