کشاورزی

سومین کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین در مهندسی کشاورزی

سومین کنفرانس ملی پژوهش‌های نوین در مهندسی کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در شهر مشهد با هدف آشنایی با دستاوردهای نوین در حوزه کشاورزی، محیط زیست، گردشگری و علوم زمین برگزار می‌شود.

مخترع بسیجی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری بیان کرد؛

مکمل آبیاری حاصل زحمات۸ ساله/به کمک این محصول بازده کشاورزی بسیار بالا خواهد رفت

مخترع مکمل آب آبیاری کشاورزی و عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند در زمینه وضعیت کنونی کشاورزی از پیشرفت‌های شگرف اخیر در این زمینه تمجید کرد.

فراخوان ایده های علمی و جهادی

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ طی فراخوانی از تمامی کسانی که ایده ها و راهکاری های علمی در زمینه سیلاب دارند دعوت به عمل می آورد.

محقق MIT: هوش مصنوعی غذاهایی خوشمزه‌تر از دست‌پخت مادران تهیه می‌کند

محققان در موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) توانسته‌اند با استفاده از هوش مصنوعی عطر و طعم گیاه ریحان را بهبود ببخشند. این کار بخشی از یک ترند است که سعی دارد با استفاده از هوش مصنوعی انقلابی در کشاورزی بوجود آورد.

توسط مخترع مازندرانی

ردیف کار خطی نیمه اتوماتیک بذر در مازندران ساخته شد

ردیف کار خطی نیمه اتوماتیک بذر در مازندران ساخته شده است که قیمت تمام شده و فروش آن با نمونه خارجی تفاوت بسیار زیادی دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

طبق اصل ۴۵ قانون اساسی رودخانه ها و دریاها جز انفال و در اختیار حکومت اسلامی هستند/ حق آبه کشاورزان شرق اصفهان انفال نیست

حیدر علی عابدی، نمایند مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با حضور در همایش بزرگداشت مقام مهندس که توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شده بود، با اذعان به این که طبق اصل ۴۵ قانون اساسی، رودخانه ها و دریاها جز انفال و در اختیار حکومت اسلامی هستند، تاکید کرد: حق آبه کشاورزان شرق اصفهان انفال نیست.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح مطرح کرد؛

آموزشهای مهارتی سربازان با همکاری ۱۶ وزارتخانه و ۱۴ نهاد/ ۱۵ درصد اشتغال کشور از مسیر سربازان مهارت دیده تا سال ۱۴۰۱ محقق خواهد شد

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه، که با حضور امیران و سرداران نیروهای مسلح ارتش، سپاه، ناجا و دفاع همچنین مسوولان جهاد کشاورزی در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: این قرار گاه آموزشهای مهارتی سربازان را با همکاری ۱۶ وزارتخانه و ۱۴ نهاد انجام خواهد داد و ۱۵ درصد اشتغال کشور از مسیر سربازان مهارت دیده تا سال ۱۴۰۱ محقق خواهد شد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی اعلام کرد:

نظام مهندسی کشاورزی در خدمت توسعه پایدار کشاورزی آذربایجان غربی

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان غربی گفت:نظام مهندسی کشاورزی در خدمت توسعه پایدار کشاورزی استان است.

گزارش علم و فناوری از کارنامه ۴۰ ساله نظام، در بخش کشاورزی؛

۶۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان، مجهز به شبکه های آبیاری پیشرفته است

تا قبل پیروزی انقلاب اسلامی شبکه های آبیاری خاکی بودند که امروزه ۶۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مجهز به شبکه های آبیاری پیشرفته شده اند و ۲۰ هزار هکتار نیز در دست اجرا می باشد.