کشف

کشف علت طعم و بوی خوش پرطرفدارترین نوشیدنی دنیا؛

فراوری و مرغوبیت دانه ها با کمک میکروب ها/باکتری هایی که طعم خاصی به قهوه می بخشند+فیلم

هنگامیکه فرآیند شکل گیری دانه های قهوه آغاز می گردد، هرچه زمان بیشتری از تخمیر این دانه ها که می ‏گذرد، می توان طعم بهتری را از آنها انتظار داشت و این موردی است که با عقل سلیم جور در نمی آید

زمین یخ زده و کشف زیست ساختارهایی باستانی؛

پلانکتون هایی شکارچی و نجات حیات برروی زمین/ اکوسیستم هایی مدرن که بعد از دوران زمین ‏یخزده خلق گردیدند+فیلم‏

محققان مؤسسه ماکس پلانک (‏max planck institute‏)، بعد از انجام تحقیقات گسترده، سرانجام ‏توانستند مولکول هایی باستانی، با قدمتی در حدود ۶۳۵ میلیون سال را در نمونه های برداشت شده ‏از صخره های گراند کانیون (‏Grand Canyon‏) کشف نمایند که احتمالاً مربوط به گونه ای پلانکتون ‏می باشد.‏ آنها بر این عقیده اند که این میکروارگانیسم ها با عملکرد خود برروی خاک، اکوسیستم فعلی ‏سیاره ما را بعد از مرحله یخزدگی کامل ایجاد نموده اند

پژوهشگران خبر دادند:

کشف درمانی نوین برای بی خوابی

مدولاتورهای مثبت آدنوزین قادر به درمان بی خوابی هستند.

کدام کشف ناسا ممکن است باعث نابودی بشریت شود؟

فضاپیماهای ناسا هر روز در پی کاوش و تحیقات در فضای لامتنهای بیرون از جو هستند،اما شما میدانید کدام کشف ناسا باعث نابودی بشریت است

وب سایت سایتِچ دِیلی؛

کشف واکسن جدید برای درمان مالاریا

بر اساس یک مطالعه جدید، که توسط محققان ییل صورت گرفت عفونت ناشی از نیش پشه مالاریا را در موش کاهش داده اند. این کار با حمله به پروتئین در بزاق مگس های آلوده به انگل مالاریا به جای خود انگل کار می کند.

به گزارش دانشگاه منچستر انگلیس؛

کشف استخوان ۲۰۵ میلیون ساله یک خزنده ی ماقبل تاریخ

باستان شناسان و تاریخ شناسان دانشگاه منچسترموفق به کشف استخوان ۲۰۵ میلیون ساله یک خزنده ی (ichthyosaur)ماقبل تاریخ که متعلق به یکی از بزرگترین حیوانات تاریخ شدند.

پروفسور گرهارد مورور،ناسا؛

چرخش کهکشانها یک میلیارد سال زمان میبرد

ستاره شناسان کشف کرده اند که همه کهکشان ها هر یک میلیارد سال به دور خود چرخش می کنند، مهم نیست چقدر بزرگ هستند.چرخش زمین به دور خود یک روز بطول می انجامد و یک روز را پدید می آورد و چرخش زمین به دور خورشید نیز پدیدآورنده یک سال است.با توجه به این دانسته ها و منظم بودن اجرام فضایی و با استفاده از روابط ساده ریاضی می توان حدس زد که چرخش کهکشانها به دور خود یک میلیارد سال طول خواهد کشید.

کالیفرنیا،سن دیگو

باکتری هایی برای محافظت از سرطان پوست!

محققان دانشگاه کاليفرنيا در سن ديگو طی آزمایشات خود به این نتیجه رسیدن که بعضی از باکتری ها دارای وظایفی عجیب و باورنکردنی هستند "استافیلوکوک اپیدرمیدیس "نام باکتری هایی هستند که پوست را در مقابل سرطان محافظت می کنند.

به گزارش مرکز هیستوپاتولوژی هاروارد؛

کشف سه سیاره کوچک در فاصله ۱۰۰ سال نوری از زمین

به گزارش ستاره شناسان مرکز CfA ، جوزف رودریگز، اندرو واندربورگ، جیسون استمن، دیوید لتام، و ساموئل کوین و گروهی از دانشمندان زمین شناسی ، موفق به کشف سه سیاره کوچک "ترایند" که در نزدیکی ستاره ای به نام GJ۹۸۲۷ قرار داشتند و در فاصله ای نزدیک به ۱۰۰ سال نوری از زمین کشف کردند.این سیاره ها بزرگتر از زمین، اماو کوچکتر از نپتون هستند.

پژوهشگران منطقه اسکاندیناوی؛

کشف قدیمی ترین فسیل در هند

در پی کشف یک فسیل ۱ میلیارد و۶۰۰ میلیون ساله در مناطق مرکزی هندوستان، گروهی از دانشمندان کشورهای اسکاندیناوی به بررسی آن پرداخته اند؛ این فسیل حاوی حباب‌های اکسیژن است که ناشی از فعالیت میکروب‌های اولیه در زمین است.