کودکان

تحقیقاتی که که نیم قرن طول کشید سرانجام در مجله Nature منتشر شد!

«مطالعه‌ی کودکان بااستعداد در ریاضی» یکی از مطالعات علمی مهم است. اکنون در ۴۵ سالگی، این مطالعه مشاغل و موفقیت‌های ۵۰۰۰ افرادی را که از زمان کودکی یا نوجوانی زیر نظر داشته ‌است، مورد بررسی قرار ‌داد. این امر می‌تواند روشی را که فرزندان تیزهوش توسط سیستم آموزش ایالات ‌متحده شناسایی و پرورش می‌یابند، تغییر‌دهد.

در گفتگو با زهرا کردکتولی متخصص کودکان و نوزادان بررسی شد:

تاثیر ویروس کرونا در بارداری، شیردهی و زایمان

پایان بیماری کرونا یا به عبارتی انتشار ویروس کووید – ۱۹ مشخص نیست و لزوم مراقبت بیشتر و علمی تر در این برهه حساس به ویژه برای نوزادان و کودکان ضروری است. بماند که ابتلا و فوت نوزادان و کودکان نیز در برخی شهر ها گزارش شده است. هر چند در حال حاضر نمی‌دانیم آیا احتمال ابتلای مادران باردار به ویروس کووید-۱۹ نسبت به عموم مردم بیشتر است یا خیر و آیا در نتیجه‌ی ابتلا به این بیماری ، مادر باردار شرایط سختی پیش رو خواهد داشت یا خیر.

معاون بهزیستی خوزستان خبر داد

تمهیدات لازم برای بازگشایی مهدکودک ها/ ضدعفونی کامل قبل از بازگشایی و در پایان هر روز

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان گفت: ضدعفونی کامل مهد کودک ها قبل از بازگشایی و در پایان هر روز را از جمله تمهیدات در نظر گرفته شده برای بازگشایی این بخش است.

پزشکان هشدار دادند؛

والدین نسبت به علائم نادر التهابی در کودکان مبتلا به COVID-۱۹ هوشیار باشند

کودکان اکثراً از بیماری COVID-۱۹ در امان مانده اند، اما ممکن است یک عارضه نادر وجود داشته باشد - یک سندرم التهابی که یک پزشک آن را توصیف کرده و باعث می شود که بیماران احساس کنند که " رگ خونی در بدن آنها ملتهب می شود".

چگونه با کودکان در مورد همه‌گیری کرونا صحبت کنیم؟

بیماری کووید ۱۹ بیش از دو ماه است که در ایران شایع شده و تقریبا همه جا صحبت از آن است. شاید برای بسیاری از ما آنچه در ذهن کودکان در این خصوص می‌گذرد اهمیت چندانی نداشته باشد. اما واقعیت این است که این اخبار ناگوار به طور اجتناب ناپذیری بر آنها نیز موثر بوده است و این وظیفه معلمان و والدین را برای گفتگو با ‌آنها پررنگ‌تر می‌کند.

کشف جدید در ارتباط با تغییرات سیستم ایمنی؛

اطلس سلولی تیموس و نقش آنها در بهبود سلول های تی/درب های ایمنی ‏درمانی جدیدی برای بیماری سرطان باز می گردد

اطلس سلولی غده تیموس انسان می تواند به ایمنی درمانی (‏immunotherapy‏) جدید در ‏درمان بیماری سرطان و سایر بیماری های خود ایمن منجر گردد.

چرا باید حواسمان به زمان استفاده کودکان از گوشی هوشمند باشد؟

آکادمی بیماری‌های کودکان آمریکا توصیه می‌کند که والدین کودکان زیر ۱۸ ماه از قرار گرفتن آن‌ها در معرض وسایل دیجیتالی جلوگیری کنند، کودکان بین ۱۸ تا ۲۴ ماه را کم‌کم با آن‌ها آشنا کنند، و زمان اسکرین تایم کودکان ۲ تا ۵ سال را به یک ساعت در روز محدود کنند.

یک روانشناس در گفت و گو با علم و فناوری مطرح کرد

تغییر رفتار کودک به شیوه مسالمت آمیز و بازی/افزایش اعتماد فرزند به حرف ها و تصمیمات والدین

یک روانشناس با اشاره به این مطلب که تغییر رفتار کودک به شیوه مسالمت آمیز و بازی امکان پذیر است، گفت: برای اینکه نابهنجاری ها و عادات بد کودکانمان را در خانه عوض کنیم نیاز به ایجاد یک قانون متناسب با سن کودک در خانه است.

بی توجهی به کودکان در کودکی رشد مغز را کاهش می‌دهد

نتایج یک بررسی بر روی کودکان یتیم در رومانی نشان می دهد این افراد در مقایسه با کودکان دارای پدر و مادر مغزهای کوچک تری دارند.

چرا همه میخوان پزشک بشن ؟

مصاحبه ای با کودکانی که دوست دارند در آینده پزشک شوند