گرمایش-جهانی

برای مقابله با گرمایش زمین:

بارش «میلیاردها تن برف‌ مصنوعی» روی قطب جنوب

«سو کوک»، یخچال‌شناس قطبی دانشگاه تاسمانیا، در این زمینه می‌گوید: «نگرانی واقعی این است که بسیاری از این یخچال‌های قطبی شیب بستر معکوس دارند. به این معنا که وقتی آنها عقب می‌روند، یخ عمیق‌تر و ضخیم‌تری با آب گرم اقیانوس برخورد می‌کند. این یک موقعیت بسیار ناپایدار بوجود می‌آورد و برای افزایش سطح آب اقیانوس‌ها فیدبک مثبت به شمار می‌رود.»

نتایج جدید ترین تحقیقات در ارتباط با گرمایش زمین

تحقیقات نشان داده است که اگر آب و هوا به انتشار کربن دی اکسید حساس تر بشود احتمالا در دهه بعدی گرمایش زمین متوقف می شود.

پدیده «گرمایش جهانی» تا سال ۲۰۵۰ با شهرهای ایران چه خواهد کرد؟

دمای هوای تبریز آنچنان بالا خواهد رفت که نمونه آن را امروز در تاشکند می‌توانیم ببینیم. در حالی کرمانشاه به اندازه شهر فونیکس در ایالات آریزونا آمریکا گرم خواهد شد، شرایط ۳۰ سال آینده اهواز با بصره امروزی در عراق معادل خواهد بود. هشتمین شهر مشهد است که بنابراین تحقیق تا سال ۲۰۵۰ از نظر اقلیمی مشابه شهر کویته در پاکستان خواهد بود.

ماهی که گذشت «گرم‌ترین خردادماه تاریخ جهان» بوده است+عکس

در خصوص اروپا آمارها نشان می‌دهد که دمای هوا نسبت به سال گذشته میلادی به طور میانگین ۱ درجه سانتی‌گراد بیشتر بوده است. به طور اجتناب ناپذیری، حتی پس از این گزارش، بودند افرادی که می‌گفتند آب و هوا همیشه تغییر می‌کند و این اتفاق کاملا طبیعی است.

اگر همه یخ‌های قطبی آب شوند زمین چه شکلی می‌شود؟ +عکس

برخی از دانشمندان، افزایش توفان‌ها و گردبادهای سهمگین را یکی از نتایج گرم شدن کره زمین قلمداد می‌کنند. اغلب کارشناسان اقلیمی معتقدند که این روند می‌تواند به وقوع خشکسالی‌ها ، سیل‌ها، بادهای گرم و طوفان‌های مهیب منجر شود.

در آینده‌ای نزدیک دیگر پاییز نخواهیم داشت

اخوان ثالث راست می‌گفت: پاییز پادشاه فصل‌هاست. اما هر پادشاهی روزی افول خواهد کرد. تحقیقات جدید نشان می‌دهند که تغییرات اقلیمی چنان دمای سیاره را در آینده‌ای نه چندان دور بالا خواهد برد که نمای کلاسیکی که از پاییز در ذهن همه ما هست، از میان خواهد رفت.

اعلام وضعیت اضطراری؛

خرس‌های قطبی به شهری در روسیه حمله کردند+عکس

این نخستین بار نیست که خرس های قطبی به شهر نووایا زملیا هجوم می‌آورد. اما وجه تمایز این مرتبه تعداد قابل توجه آنهاست. در بخش مرکزی این شهر بیش از ۵۰ خرس قطبی مشاهده شده است.

ناسا: ۲۰۱۸ پنجمین سال گرم تاریخ سیاره زمین بوده است

ناسا، آژانس ملی اقیانوسی جوی آمریکا (NOAA)، موسسه برکلی ارث، موسسه هادلی در بریتانیا و آژانس هواشناسی ژاپن از معتبرترین منابعی هستند که میانگین دمای جهان را همه ساله اعلام می‌کنند. آنها از روش های متفاوتی برای بررسی های خود استفاده می‌کنند، اما امسال به نظر می رسد پاسخ همه این موسسات هواشناسی یکسان بوده است.

بر طبق یک گزارش؛

ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

داغترین ۵ سال در تاریخ: ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸، و ۲۰۱۴/ NOAA و ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان چهارمین سال داغترین سال تایید کرده اند

در نتیجه پدیده گرمایش جهانی؛

یک محقق MIT: تا سال ۲۱۰۰ اقیانوس‌ها سبزرنگ خواهند شد

بنابر این تحقیق جدید رانش‌های عظیم در جمعیت پلانکتون‌ها دلیل این تغییر رنگ احتمال اقیانوس‌ها خواهد بود. این تغییر رنگ در حال حاضر نیز در حال وقوع است، اما نمی‌توان آن را به چشم غیرمسلح مورد مشاهده قرار داد، البته شکی در آن نیست که این پدیده یکی از پیامد‌های ناگوار تغییرات آب و هوایی است.