گرمایش-جهانی

اعلام وضعیت اضطراری؛

خرس‌های قطبی به شهری در روسیه حمله کردند+عکس

این نخستین بار نیست که خرس های قطبی به شهر نووایا زملیا هجوم می‌آورد. اما وجه تمایز این مرتبه تعداد قابل توجه آنهاست. در بخش مرکزی این شهر بیش از ۵۰ خرس قطبی مشاهده شده است.

ناسا: ۲۰۱۸ پنجمین سال گرم تاریخ سیاره زمین بوده است

ناسا، آژانس ملی اقیانوسی جوی آمریکا (NOAA)، موسسه برکلی ارث، موسسه هادلی در بریتانیا و آژانس هواشناسی ژاپن از معتبرترین منابعی هستند که میانگین دمای جهان را همه ساله اعلام می‌کنند. آنها از روش های متفاوتی برای بررسی های خود استفاده می‌کنند، اما امسال به نظر می رسد پاسخ همه این موسسات هواشناسی یکسان بوده است.

بر طبق یک گزارش؛

ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

داغترین ۵ سال در تاریخ: ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸، و ۲۰۱۴/ NOAA و ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان چهارمین سال داغترین سال تایید کرده اند

در نتیجه پدیده گرمایش جهانی؛

یک محقق MIT: تا سال ۲۱۰۰ اقیانوس‌ها سبزرنگ خواهند شد

بنابر این تحقیق جدید رانش‌های عظیم در جمعیت پلانکتون‌ها دلیل این تغییر رنگ احتمال اقیانوس‌ها خواهد بود. این تغییر رنگ در حال حاضر نیز در حال وقوع است، اما نمی‌توان آن را به چشم غیرمسلح مورد مشاهده قرار داد، البته شکی در آن نیست که این پدیده یکی از پیامد‌های ناگوار تغییرات آب و هوایی است.

از پیامدهای تغییر اقلیم؛

محققان آکسفورد: در هر ثانیه ۳ تا ۶ بمب اتم در جهان منفجر می‌شود!

محاسبات گاردین نشان می دهد که میزان گرمایی که از ۱۵۰ سال پیش تاکنون توسط آب‌های کره زمین جذب شده است، حدودا با انتشار ۱.۵ بمب اتمی هیروشیما در هر ثانیه برابری می‌کند. این گرما با گذشت زمان و افزایش سطح انتشار کربن شتاب بیشتری گرفته است؛ به طوریکه این میزان در حال حاضر با ۳ تا ۶ بمب اتم در ثانیه برابری می‌کند.

در انتقاد به سیاست‌های ضد محیط زیستی آمریکا

نامگذاری یک گونه دوزیست کور به نام دونالد ترامپ+عکس

روز سه شنبه کمپانی اینوایروبیلد اعلام کرد که در راستای به رسمیت شناختن موضع‌گیری رئیس جمهور آمریکا در برابر تغییر اقلیم نام یک دوزیست را «درموفیس دونالد ترامپی» (Dermophis donaldtrumpi) انتخاب کرده است.

بررسی علمی باور نادرست رئیس جمهور آمریکا

ترامپ گرمایش جهانی را زیر سوال برد!

رئیس جمهور آمریکا در صفحه تويیتر خود، اظهار نظر جنجالی جدیدی مطرح کرده است. او در روز شکرگزاری سال ۲۰۱۸ در تويیتی نوشت : "سرمای کشنده و گسترده سال جاری همه رکورد‌ها را در این زمینه جا به جا کرده است. امسال سرد ترین روز شکرگزاری در تاریخ شهر نیویورک و یکی سردترین ها در کل تاریخ است. با این وجود چگونه می توان از گرمایش جهانی سخن گفت؟"