گلخانه

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خبر داد

اشتغال ۱۰ نفر به ازای یک هکتار کشت گلخانه‌ای/ افزایش ۱۵ هکتار به فضای گلخانه‌ای استان تا پایان سال

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: هر هکتار گلخانه زمینه اشتغال ۱۰ نفر را فراهم می‌سازد و تولید آن ۱۰ برابر فضای باز بوده علاوه‌بر آن می‌توان مهم‌ترین ویژگی این نوع از کشت را آب مصرفی ان دانست که یک دهم آب مورد نیاز برای کشت در فضای باز است.

توسط یکی از شتابدهنده های پارک علم و فناری کرمانشاه

ورود استان کرمانشاه به حوزه "کشاورزی هوشمند" برای اولین بار در کشور

کشاورزی هوشمند می‌تواند انقلاب بزرگی در حوزه کشاورزی به وجود آورده و با ترکیب دانش روز در حوزه فناوری اطلاعات و کشاورزی مدرن، اقتصادی کردن کشاورزی را به همراه داشته باشد.

 اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌ها در پارک علم و فناوری کرمانشاه

از ایده تا عمل وخودکفایی کشور در خط تولید ماشین آلات کشت نشاء

گروهی از جوانان تحصیلکرده و علاقمند ایده های خود را با تجاری سازی در پارک علم و فناوری کرمانشاه  به ثروت  تبدیل کرده اند

اولین مجتمع کشت هیدروپونیک در خراسان جنوبی؛

کشت زعفران به روش گلخانه‌ای

مجتمع گلخانه زرپران اولین واحد کشت زعفران به صورت گلخانه‌ای است که از سال ۹۷ در خراسان جنوبی شروع به فعالیت در این عرصه نموده است

نخستین گلخانه تمام اتوماتیک تولید نشاء در استان فارس؛

گلخانه ای با ظرفیت تولید ۳ میلیون نشاء در هر دوره

اولین گلخانه تمام اتوماتیک تولید نشاء استان فارس به مناسبت دهه پرفروغ فجر انقلاب اسلامی در شهرستان لارستان افتتاح شد.

شهرک های گلخانه ای در کشور توسعه می یابند

گلخانه ها در خط مقدم تأمین امنیت غذایی

توسعه زمین های تحت کشت به علل مختلفی از جمله کمبود آب و شرایط نامساعد اقلیمی راهکار مناسبی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی در ایران به شمار نمی رود.

فضای باز، ۱۰ برابر بیشتر از گل خانه ها آب مصرف می کند

تولید محصولات کشاورزی در فضای باز ۱۰ برابر بیشتر از گل خانه ها آب مصرف می کند که تولید گل خانه ای، راهی برای پیش گیری از بحران آب و تولید محصولات در کمترین فضا است.

کشت گلخانه ای با تولید ۱۰ برابری بهترین راه مقابله با کم آبی است

مدیر جهاد کشاورزی داراب گفت: یکی از راه های مقابله با کمبود منابع آب و بحران کم آبی، کشت گلخانه ای با میزان تولید ۱۰ برابری و کاهش قابل توجه مصرف آب است.

مدیرعامل شهرک های گلخانه ای هرمزگان:

احداث شهرک های گلخانه ای بهره وری زمین و محصول را افزایش می دهد

مدیرعامل شرکت شهرک های گلخانه ای درهرمزگان گفت: هرمزگان با توجه به شرایط اقلیمی خاص و نوع Phخاک شرایط مناسبی برای ترویج و توسعه گلخانه ها دارد چرا که با دارا بودن نور خورشید در بیشتر ایام سال بصورت طبیعی نیازی به استفاده از سوخت گازوییل و دستگاه های گرم کننده در محیط گلخانه نبوده و هنوز هم اب های زیر زمینی دراین استان جوابگوی کشت و زرع هستند اما دراستان هایی مثل یزد و اصفهان می بینیم که دیگر حتی کشت گلخانه ای هم مقرون به صرف نبوده و بسیاری از تولیدکنندگان کشاورزی به سمت استان ما آمده اند .